بی حوصلگی در محیط کار

علت بی حوصلگی در محیط کار چیست

 1. عدم هماهنگی بین علاقه و کارتان:اغلب کار ما با علاقه هایمان مطابقت ندارد، اما گاهی اوقات آن را درک نمی کنیم ، خوب است که اول فکر کنیم که چرا این کار را انجام می دهیم چون حقوق و دستمزد خوبی دارد؟یا شما گزینه دیگری را جز این شغل ندارید؟ یا فقط یک محیط جدید می خواهید؟اگر اینها نگرانی های اصلی شما هستند، باید درباره علایق خود در این کار تجدید نظر کنید.
 2. از تمام ظرفیت های خود استفاده نمی کنید:هر کس دارای نقاط قوت و استعدادی است.هنگامی که توانایی های شما به طور کامل در کارتان مورد استفاده قرار نمی گیرد، در این صورت کاری که انجام می دهید به هیچ وجه برایتان چالش برانگیز نخواهد بود.بدتر از همه، ممکن است شما شروع به سوالاتی در مورد ارزش خودتان در شرکت کنید و به تدریج انگیزه کاریتان را از دست بدهید.
 3. فرصت های کوچک برای رشد و یادگیری:تصور کنید که دو هفته، یا دو ماه یا دو سال یک کار یکسانی را انجام می دهید چه احساسی خواهید داشت؟ من مطمئن هستم که تا حد مرگ خسته و بی حوصله خواهید شد.اگر شرکت شما فرصت های کافی برای رشد و یادگیری فراهم نمی کند، و هیچ گونه بهبودی را نمی بینید، شروع به ناامید شدن خواهید کرد و احتمالا کارتان خسته کننده خواهد شد.
 4. زمان های بیکاری خیلی زیادی دارید:مهم است که در تایم کاری حتما استراحتی داشته باشید ؛ اما زمانی که شما بیش از حد آزاد هستید، نیز مشکل پیش می آید.زمانی که خیلی بیکار هستید، ذهن شما به جاهای دیگری منتقل می شود:فکر کردن درباره غذا خوردن، مشکلات روابط، یا آنچه همسایه تان امروز صبح به شما گفت اگرچه ذهن شما مشغول است، اما این افکار به دلیل خستگی شما تولید می شوند.
 5. احساس خستگی می کنید:شما اهداف بسیار زیادی برای رسیدن در زندگی دارید، اهدافی فراتر از کار ، به آسانی می تواند توجه و انرژی شما را از کار خود بردارد، زیرا خیلی به بخش های دیگر زندگیتان مشغول شده اید. در حالی که تلاش کمتری در کارتان انجام می دهید، انگیزه و علاقمندی کمتری به کارتان خواهید داشت، که به نوبه خود شما را بیشتر خسته می کند.
 6. نداشتن اهداف روشن:افرادی که برای مدت طولانی در یک موقعیت باقی می مانند، به راحتی احساس گم شدن می کنند ، کم کم گیج می شوید که چه چیزی می خواهید از کارتان به دست آورید. به روال روزانه خود عادت می کنید و به تدریج اشتیاق و علاقه خود را به کارتان از دست می دهید.
 7. پیامدهای ناشناخته ای از نادیده گرفتن خستگی:ممکن است فکر کنید که بعدا با خستگیتان می توانید مقابله کنید، اما هرچه بیشتر این مسئله را داشته باشید، عواقب بیشتری را تجربه خواهید کرد. خستگی خود را نادیده نگیرید، ممکن است به شما آسیب برساند!
 8. فشار استرسی بالاتر:تعدادی از کارکنان کارگاه راه سازی استرس نظر دادند ، شغل خسته کننده می تواند واقعا استرس زا باشد.احساس اینکه مهارت هایتان در حال هدر رفتن است، واقعا استرس زا است.
 9. عادت های بد :کارشناسان فرض می کنند که افرادبا نوشیدن الکل، نوشیدن غذاهای ناسالم و یا انجام اقدامات خطرناک در محل کار، احساس خستگیشان را رها می کنند ، هنگامی که مشکلات خود را حل نکنید، ممکن است تحریک خستگی را در جای دیگری پیدا کنید.
 10. ضعف سلامت روانی:مطالعه ای یک واقعیت ناراحت کننده را نشان داد که جوانان یا فارغ التحصیلان جدید ممکن است افسردگی یا حالات سیاهی داشته باشند، زیرا آنها ” خود را مجبور می کنند کارهایی را انجام دهند که نمی توانند و به درد آن کارها نمی خورند و نمی توانند.”
 11. بهره وری پایین:همانطور که قبلا ذکر شد، زمانی که شما درباره کار خود خسته و بی علاقه هستید، بهره وریتان به شدت کاهش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...