مصاحبه شغلی

یک مصاحبه شغلی موفقیت آمیز4

۳۲ نکته برای یک مصاحبه شغلی موفقیت آمیز (بخش چهام)

۲۳. آماده و با اعتماد به نفس به نظر برسید

نکته‌ی بعدی برای یک مصاحبه شغلی موفقیت آمیز برای دریافت شغل این است که به مصاحبه‌کننده‌ها نشان بدهید که در طول مصاحبه به طور کامل تمرکز دارید. باید هوشمند، با اعتماد به نفس بالا و آماده به نظر برسید. شما می‌توانید سریع واکنش نشان دهید و سریع پاسخ‌هایی تاثیرگذار بدهید. یاد بگیرید که آرام باشید و قبل از ‌شروع مصاحبه هم کاملا آرام به نظر برسید.

۲۴. مهارت‌های کلیدی خودتان را مشخص کنید

تمام سوالات را برای مصاحبه با مقداری اطلاعات اساسی در مورد مهارت‌های کلیدی خوتان آماده کنید. نقاط قوت‌تان را در یک صفحه یادداشت کنید. در واقع بهتر است آن‌ها را به صورت چند نکته‌ی خلاصه قید کنید. هنگامی که مصاحبه‌کننده از شما در مورد مهارت‌های کلیدی‌تان سوال می‌پرسد، می‌توانید به راحتی به آن سوالات پاسخ بدهید.

۲۵. برای تایید مجدد جلسه‌ی مصاحبه تماس بگیرید

لازم است که یک بار دیگر با شرکت تماس بگیرید تا مجددا تأیید شود که در جلسه‌ی مصاحبه‌ای در تاریخ، زمان و مکان قید شده حضور خواهید داشت.این کار نشان می‌دهد که شما به حضور در این جلسه علاقمند هستید و برای آن آمادگی دارید.

۲۶. لباس روز مصاحبه را یک روز قبل آماده کنید

لباس می‌تواند شخصیت شما و سبک کار حرفه‌ای شما را نشان دهد. به طور کلی، در مصاحبه‌ها رسمی باشید با این وجود بسته به زمینه‌های خاصی از مشاغل مانند هنر یا کارهای فنی، این امکان وجود دارد که لباس غیر رسمی بپوشید.

۲۷. وضعیت آب و هوا را از قبل بررسی کنید

همچنین بسیار مهم است که از قبل وضعیت آب و هوا را در روز مصاحبه بررسی کنید. با دانستن شرایط آب و هوا، می‌توانید نوع لباس و وسیله‌ی نقلیه مناسب را به درستی انتخاب کنید تا به موقع برسید و سر وقت در جلسه حاضر شوید.

۲۸. شب را به موقع بخوابید و زنگ ساعت را نیز قبل از خواب تنظیم کنید

وقتی که شب قبل از روز مصاحبه را خواب خوبی داشته باشید، سر حال و پر از انرژی خواهید بود و می‌توانید آمادگی کافی برای مصاحبه داشته باشید. فراموش نکنید ساعت زنگ‌دارتان را تنظیم کنید تا صبح به موقع از خواب بیدار شوید!

۲۹. یک بررسی هم در آخرین لحظه داشته باشید

یادتان باشد که در روز مقرر چند دقیقه زمان برای بررسی همه‌ی چیزهای لازم برای زمان مصاحبه اختصاص بدهید، چیزهایی مانند مو، کت، ذرات غذا لای دندان، رژ لب و به طور کلی آرایش. در نهایت اعتماد به نفس‌تان را با یک لبخند نشان بدهید. علاوه بر این، به یاد داشته باشید که تلفن همراه‌تان را خاموش کنید و قبل از ورود به اتاق مصاحبه، آدامس داخل دهان‌تان را دور بیندازید.

۳۰. چند دقیقه زودتر از زمان مصاحبه به محل مورد نظر برسید

به عنوان یک قاعده برای یک مصاحبه شغلی موفقیت آمیز ، توصیه می‌شود که همیشه سروقت برسید. اما من فکر می‌کنم باید چند دقیقه زودتر از زمان تعیین شده در محل حضور به هم برسانید. تصور کنید ممکن است با ترافیک یا هر وضعیت ناخواسته‌ی دیگری در مسیر مصاحبه مواجه شوید. اگر زود راه بیفتید، مقابله با موقعیت‌های غیر منتظره برای‌تان امکان‌پذیر خواهد بود.

۳۱. یادتان باشد که یک یادداشت ارسال کنید

یادتان باشد که حتما یک نامه‌ی تشکر به شرکتی که برای مصاحبه آن‌جا بوده ‌اید ارسال کنید. این کار یک روش حرفه‌ای برای نشان دادن علاقه‌ی شما به کار در آن شرکت است. علاوه بر این، مصاحبه‌کننده نگرش شما را تحسین خواهد کرد و در صورتی که به عنوان یکی از اعضای تیم کاری آن‌ها انتخاب شوید، ممکن است یک رابطه‌ی خوب با او داشته باشید.

۳۲. برای پیگیری تماس بگیرید

آخرین نکته و البته نه کم‌اهمیت‌ترینِ آن‌ها برای داشتن یک جلسه‌ی مصاحبه‌ی موفقیت‌آمیز این است که منتظر تماس آن شرکت باشید. اگر نه، باید پس از مصاحبه باید برای پیگیری تماس بگیرید. مصاحبه‌کننده ممکن است به شما توجه کند و شما را به عنوان یک مورد خوب مورد توجه قرار دهد. بنابراین، فراموش نکنید و حتما این کار را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 4 =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...