شبکه گویای مسلم عابدی مدیسه
درباره من

درباره من

درباره من سلام دوست من در مورد درس خواندن و نمره گرفتن ،میان افراد جامعه من عقیده ای متداول دارم:« دانشجویان یا دانش آموزان زرنگی که نمره A می گیرند، آینده کاری تضمینی دارند و درآمدی آن چنانی منتظرشان است». ولی متاسفانه واقعیت چیز دیگری است. برای پیدا کردن کار، داشتن مدرک ضروری است ولی کسی به نمرات شما توجه نمی کند. وقتی فارغ التحصیل می شوید، مهم ترین عامل برای موفقیت و کسب شغل مناسب، دانش و توانایی انجام کارها در یک سیستم است.دانشجویانی که نمره C می گیرند، برای کلاس هایی که برایشان فایده ندارد، وقت خود را…[ادامه]

درباره من
خواندم !

تئوری روانشناسان کودک

نوشته شده توسط در تاریخ مرداد ۹, ۱۳۹۸ 516 views

تئوری روانشناسان کودک

روانشناسان کودک روی دو تئوری اصلی کار می‌کنند:

  • رشد کودکان درونی است و تغییر در آنها ذاتی است( تغییر در طبیعت و سرشت آن ها)
  • رشد کودکان به محیط بیرونی آنها بستگی دارد( چگونگی تربیت و پرورش)

رشد کودکان توسط کارشناسان در شرایط مختلف مورد مطالعه قرار می‌گیرد. این شرایط عبارتند از:

شرایط اجتماعی: چگونگی ارتباط با پدر و مادر، خواهران و برادران، دوستان، معلم‌ها و افراد مهم دیگری که رشد کودک را تحت تاثیر قرار داده‌اند.
شرایط فرهنگی: چگونه عوامل فرهنگی مثل آداب و رسوم و سنت ها، ارزش‌های از پیش تعیین شده و دستورالعمل‌ها و قوانین زندگی رشد و پیشرفت کودک را تحت تاثیر قرار می‌دهند.
شرایط اجتماعی و اقتصادی: چگونه موقعیت اجتماعی کودک، سطح اجتماعی، سبک زندگی و دسترس پذیری( یا فقدان) منابع مالی می‌تواند رشد کودک را تحت تاثیر قرار بدهد.

در این چالش شرکت کنید

شناخت و درک روانشناسی کودک می‌تواند چالشی جدی باشد. اگر بیشتر از یک فرزند دارید، روانشناسی کودک اول متفاوت با کودک وسط و به همین ترتیب کوچکترین فرزند شما خواهد بود.این باور که همه بچه‌ها یکسان هستند و بکاربردن یک الگوی واحد برای تربیت و پرورش کودکان کار اشتباهی است. اگرچه شناخت روانشناسی کودک کاری سخت و وقت گیر است اما این مهمترین کاری است که می‌توانید برای پرورش یک فرد بالغ سالم انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =