۱۹ موضوع جالب که در اولین قرار ملاقات

۱۹ موضوع جالب که در اولین قرار ملاقات

 1. اعتراف کنید که کمی دستپاچه هستید:این کار را در همان ابتدای دیدارتان انجام دهید. به احتمال زیاد طرف مقابل‌تان نیز اعتراف خواهد کرد که او هم کمی دستپاچه است. این کار به کم شدن اندکی از فشار کمک خواهد کرد و سبب می‌شود که هر دو بزنید زیر خنده!
 2. کجا بزرگ شدی یا اهل کجا هستی:این‌که بدانید طرف مقابل‌تان کجا متولد شده و کجا را خانه‌ی خودش می‌داند، عالی است. در غالب مواقع این دو متفاوت هستند. علاوه بر این پرسیدن این سوالات به شما کمک می‌کند تا بدانید که طرف مقابل‌تان در طول زندگی خود کجا بوده‌است.
 3. آیا مکان مورد علاقه‌ای برای قرار ملاقات‌ها دارید:برخی افراد ساحل را دوست دارند، و برخی از آدم‌ها دوست دارند به کوه بروند. برخی دیگر رفتن به یک شهر بزرگ را دوست دارند در حالی که دیگران به سپری کردن زمان در جنگل و طبیعت علاقمند هستند.
 4. در فهرست اهداف‌تان چه چیزهایی دارید:بعضی از افراد لیست اهداف فعالی دارند که هر چند سال یک‌ بار آن‌ها را تکمیل می‌کنند و کنار می‌گذارند. افراد دیگر یک فهرست اهداف رسمی ندارند، فقط چند ایده در ذهن‌شان دارند در مورد کارهایی که می‌خواهند انجام بدهند. عالی است که بفهمید دیگران چه می‌خواهند، گاهی اوقات می‌توانید ایده‌هایی جدید نیز برای خودتان کشف کنید!
 5. ترسناک‌ترین کاری که تا به حال انجام داده‌اید چیست:برای برخی افراد، ترسناک‌ترین کار سخنرانی در مقابل صدها نفر است. شجاع‌ترین فرد در میان ما ممکن است از یک هواپیما بیرون پریده باشد و برای اولین بار به شدت وحشت کرده باشد و بعد فهمیده باشد که عاشق این کار است.پ
 6. با هم چیزی بخورید:امروزه بسیاری از آدم‌ها، حسابی اهل قهوه هستند. می‌توانید به یک کافه بروید و در کنار هم قهوه‌ای بنوشید و صحبت کنید.
 7. چه چیزی شما را می‌خنداند:این یکی از موارد مورد علاقه‌ی من است. هیچ چیز بهتر از شنیدن صدای خنده‌ی کسی که می‌دانید چه چیزی واقعا او را به خنده وامی‌دارد، نیست. محرک خندیدن در آدم‌ها می‌تواند یک فیلم یا حتی مستندهای کمدی و خنده‌دار از حیوانات و بچه‌ها باشد. همه‌ی ما تحت تاثیر چیزهای خاصی به خنده می‌افتیم.
 8. زمانی که سر کار نیستید، دوست دارید چه کاری انجام بدهید:بسیاری از مردم در اوقات فراغت‌شان ورزش می‌کنند و این عالی است. داشتن یک سبک زندگی سالم چیز خوبی است. معمولا علاوه بر ورزش، چیزهای دیگری هم وجود دارد.
 9. چه افرادی در قبیله‌ی شما هستند:بعضی از افراد به خانواده‌شان نزدیک هستند خواه فرزندشان و خواه خواهر و برادرشان. برخی دیگر نسبت به خانواده‌ی خود احساس وابستگی نمی‌کنند و گروهی از نزدیکان خودشان را ایجاد کرده‌اند. داشتن یک شبکه‌ی اجتماعی قوی چیز بسیار خوبی است.
 10. آیا دوست دارید آشپزی کنید و اگر این‌طور است، دوست دارید چه غذاهایی را بپزید:مثلا من کباب درست کردن را دوست دارم و می‌دانم بسیار از دیگر آقایان نیز مانند من هستند. اگر فرد مقابل‌تان آشپزی کردن را دوست داشته باشد،‌ می‌توانید زمان‌هایی را برای گذراندن این سرگرمی جالب با هم تعیین کنید و در کنار هم لذت ببرید.
 11. آیا با دوستان دوران کودکی‌تان هنوز هم رابطه دارید:این یک سوال عالی و یک موضوع بامزه است. خود من از دوران کودکی‌ام ۴ دوست دارم که با آن‌ها در ارتباط هستم و هنوز هم دوستان بسیار خوبی برای من هستند. چند دوست دیگر هم دارم که در سال‌های اخیر آن‌ها را پیدا کرده‌ام و ابدا اطلاعی از دوستان دوران کودکی‌شان ندارند. خوب گاهی اوقات زندگی اجازه‌ی چنین چیزی را به فرد نمی‌دهد. اگر کسی با دوستان دوران کودکی خود ارتباط داشته باشد، ‌می‌توانید کم‌کم چیزهایی در مورد دوران کودکی او نیز بدانید.
 12. درکودکی چه جور بچه‌ای بودید:چه راه فوق‌العاده‌ای برای این‌که اطلاعاتی در مورد دوران کودکی طرف مقابل‌تان کسب کنید. آیا بچه‌ی شر کلاس بوده‌اند یا قلدر کلاس؟ شاید تا زمانی که به دبیرستان رسیدند، به شدت خجالتی بوده‌اند. آیا حسابی درسخوان بوده‌اند یا شاگرد تنبل کلاس بوده‌اند.
 13. فیلم مورد علاقه‌ی شما چیست:بیش‌تر آدم‌هایی که من می‌شناسم یا فیلم دوست دارند یا سریال‌های تلویزیونی. نه همه، بلکه بیش‌تر آن‌ها. صحبت کردن در مورد فیلم‌ها یا برنامه‌های تلویزیونی نیز بسیار آسان است.
 14. اگر می‌توانستید شغل رویایی خود را داشته باشید، آن شغل چه بود:بعضی از آدم‌ها در حال حاضر هم مشغول کار مورد علاقه‌شان هستند، اما بیایید صادق باشیم، اکثر آدم‌ها از این نعمت برخوردار نیستند. حتی اگر کسی واقعا شغل خود را دوست داشته باشد، معمولا یک یا دو چیز وجود دارد که می‌تواند سبب بهتر شدن آن شود.
 15. کدام بخش از کارهای خانه را بیش از بقیه دوست دارید:برای بسیاری از ما کارهای خانه بخشی از حقایق زندگی هستند. احتمالا قسمتی از تعطیلات آخر هفته یا ساعات بعد از کار را به کارهای خانه می‌گذرانیم. من در تی کشیدن کف خانه خوب هستم و در واقع با تمیز کردن حمام و دستشویی هم مشکلی ندارم، اما از کشیدن جارو برقی اصلا خوشم نمی‌آید.
 16. دوست داری کجاها پولت را خرج کنی:افرادی هستند که عاشق خرید لباس هستند، دیگران دارای مجموعه‌های موسیقی بزرگ هستند، برخی دیگر یک بار در سال به یک سفر عالی می‌روند. این سوال به شما کمک می‌کند تا بدانید که طرف مقابل‌تان واقعا از چه چیزی لذت می‌برد.
 17. تعطیلات خود را چه‌طور سپری می‌کنی:البته خواهید دید که بسیاری از ما روزهای تعطیلات را با خانواده‌های‌مان می‌گذرانیم. از او بپرسید که با کدام یک از اعضای خانواده‌اش تعطیلات را سپری می‌کند. شاید او بعضی از تعطیلات را با خانواده سپری می‌کنند یا والدین‌اش طلاق گرفته‌اند و تعطیلات خانوادگی را یک بار با مادر و یک بار با پدر می‌گذرانند.
 18. روی چه موضوعی تسلط کافی داری:من خودم را در زمینه‌ی دانش موسیقی بسیار متبحر می‌دانم چون می‌توانم عنوان آهنگ‌هایی که در رادیو می‌شنوم و نام خواننده‌ی اثر و حتی سال انتشار را بلافاصله بگویم. شما چه چیزی را خیلی خوب می‌دانید؟
 19. یک روز عالی و کامل برای شما چه معنایی دارد:برای برخی از آدم‌ها یک روز عالی به معنای دراز کشیدن روی شن‌های ساحل است. برای دیگران ممكن است تماشای یک برنامه‌ی تلویزیونی بهترین کار ممكن باشد. برای من روز کامل و عالی یک پنج‌شنبه‌ی آفتابی است که همراه خانواده و دوستان در حیاط خانه بساط باربیکیو را به راه بیندازیم و در کنار هم خوش بگذرانیم تا زمانی که خورشید غروب کند.

خوب این هم از ۱۹ موضوعی که می‌توانید در اولین قرار ملاقات تان با طرف مقابل در موردشان صحبت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − ده =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...