استخدام

۱۱اشتباه زبان بدن در استخدام1

این نوشتار به ۱۱ اشتباه زبان بدن در مصاحبه استخدامی می پردازد که اکثر کارجویان مرتکب می شوند و باعث می شوند غیر قابل اعتماد جلوه کنند.همه‌ی ما این داستان را می‌دانیم. هر وقت ‌آن عروسک خیمه‌شب‌بازی ناقلا و دوست‌داشتنی‌ در داستان پینوکیو دروغ می‌گفت، دماغ‌اش دراز می‌شد. قطعا پیامدهای دروغ گفتن آدم‌ها هرگز کاملا نمی‌تواند شبیه پینوکیو باشد. ولی با این‌ حال، برخی نشانه‌های بدنی وجود دارند که می‌توانند دروغ‌های ما را برملا کنند.

این نشانه‌ها می‌توانند وقتی با یک آدم آب‌زیر‌کاه طرف هستیم، خیلی به کمک‌مان بیایند. با وجود این، همین نشانه‌ها نیز می‌توانند در برخورد با دیگران برای‌مان مشکل‌ساز شوند. وقتی در مورد نخستین برخورد و نخستین برداشت صحبت به میان می‌آید، این نشانه‌ها می‌توانند واقعا برای آدم‌های صادق و قابل اعتمادی که فقط چند عادت‌ بدِ در زبانی بدن‌شان دارند، بسیار مخرب و مشکل‌ساز باشند.

یکی از موقعیت‌هایی که هیچ‌کس دوست‌ ندارد دروغ‌گو و غیرقابل اعتماد به نظر برسد، هنگام مصاحبه‌ی استخدامی است.برای آن‌که دروغ‌گو به نظر نرسید، باید از ۱۱ اشتباه زبان بدن در مصاحبه استخدامی که فهرست آن ها در ادامه می آید اجتناب کنید:

۱. گاز گرفتن لب

در یک مقاله در هافینگتون‌پست، دندان‌پزشکی به نام توماس پی. کانلی معتقد است گاز گرفتن لب پایین، یا لپ‌ها نشانه‌ی اضطراب است. شخص مصاحبه‌کننده ممکن است این رفتارتان را نشانه‌ای از فریب یا دروغ تلقی کند.

۲. تکان دادن سریع سر

دکتر لیلیان گرس، مشاور اف‌بی‌آی و کارشناس زبان بدن در کتاب‌اش با عنوان “‌زبان بدن دروغ‌گوها‌” می‌نویسد، وقتی کسی چیزی از شما می‌پرسد، و شما در این حال به سرعت سرتان را تکان می‌دهید، ممکن است نشانه‌ای باشد مبنی بر این‌که می‌خواهید چیزی را پنهان کنید.

3. پوشاندن دهان

طبق مطلبی در لینکدین از جانب شرکت ارائه‌ی خدمت پژوهشی “‌امپراتوری پژوهش‌”، این کار ممکن است این‌گونه نشان دهد که شما تمایل ندارید به پرسش خاصی پاسخ دهید.

برچسب‌ها:,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + 10 =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...