شبکه گویای مسلم عابدی مدیسه
درباره من

درباره من

درباره من سلام دوست من در مورد درس خواندن و نمره گرفتن ،میان افراد جامعه من عقیده ای متداول دارم:« دانشجویان یا دانش آموزان زرنگی که نمره A می گیرند، آینده کاری تضمینی دارند و درآمدی آن چنانی منتظرشان است». ولی متاسفانه واقعیت چیز دیگری است. برای پیدا کردن کار، داشتن مدرک ضروری است ولی کسی به نمرات شما توجه نمی کند. وقتی فارغ التحصیل می شوید، مهم ترین عامل برای موفقیت و کسب شغل مناسب، دانش و توانایی انجام کارها در یک سیستم است.دانشجویانی که نمره C می گیرند، برای کلاس هایی که برایشان فایده ندارد، وقت خود را…[ادامه]

درباره من
خواندم !

۱۱اشتباه زبان بدن در استخدام۱

نوشته شده توسط در تاریخ مرداد ۱۳, ۱۳۹۸ 419 views

۱۱اشتباه زبان بدن در استخدام۱

این نوشتار به ۱۱ اشتباه زبان بدن در مصاحبه استخدامی می پردازد که اکثر کارجویان مرتکب می شوند و باعث می شوند غیر قابل اعتماد جلوه کنند.همه‌ی ما این داستان را می‌دانیم. هر وقت ‌آن عروسک خیمه‌شب‌بازی ناقلا و دوست‌داشتنی‌ در داستان پینوکیو دروغ می‌گفت، دماغ‌اش دراز می‌شد. قطعا پیامدهای دروغ گفتن آدم‌ها هرگز کاملا نمی‌تواند شبیه پینوکیو باشد. ولی با این‌ حال، برخی نشانه‌های بدنی وجود دارند که می‌توانند دروغ‌های ما را برملا کنند.

این نشانه‌ها می‌توانند وقتی با یک آدم آب‌زیر‌کاه طرف هستیم، خیلی به کمک‌مان بیایند. با وجود این، همین نشانه‌ها نیز می‌توانند در برخورد با دیگران برای‌مان مشکل‌ساز شوند. وقتی در مورد نخستین برخورد و نخستین برداشت صحبت به میان می‌آید، این نشانه‌ها می‌توانند واقعا برای آدم‌های صادق و قابل اعتمادی که فقط چند عادت‌ بدِ در زبانی بدن‌شان دارند، بسیار مخرب و مشکل‌ساز باشند.

یکی از موقعیت‌هایی که هیچ‌کس دوست‌ ندارد دروغ‌گو و غیرقابل اعتماد به نظر برسد، هنگام مصاحبه‌ی استخدامی است.برای آن‌که دروغ‌گو به نظر نرسید، باید از ۱۱ اشتباه زبان بدن در مصاحبه استخدامی که فهرست آن ها در ادامه می آید اجتناب کنید:

۱. گاز گرفتن لب

در یک مقاله در هافینگتون‌پست، دندان‌پزشکی به نام توماس پی. کانلی معتقد است گاز گرفتن لب پایین، یا لپ‌ها نشانه‌ی اضطراب است. شخص مصاحبه‌کننده ممکن است این رفتارتان را نشانه‌ای از فریب یا دروغ تلقی کند.

۲. تکان دادن سریع سر

دکتر لیلیان گرس، مشاور اف‌بی‌آی و کارشناس زبان بدن در کتاب‌اش با عنوان “‌زبان بدن دروغ‌گوها‌” می‌نویسد، وقتی کسی چیزی از شما می‌پرسد، و شما در این حال به سرعت سرتان را تکان می‌دهید، ممکن است نشانه‌ای باشد مبنی بر این‌که می‌خواهید چیزی را پنهان کنید.

۳٫ پوشاندن دهان

طبق مطلبی در لینکدین از جانب شرکت ارائه‌ی خدمت پژوهشی “‌امپراتوری پژوهش‌”، این کار ممکن است این‌گونه نشان دهد که شما تمایل ندارید به پرسش خاصی پاسخ دهید.

برچسب ها : ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − 1 =