کلیپ تاثیرگذار نیک وی آچیچ

کلیپ تاثیرگذار نیک وی آچیچ

نیک وی آچیچ (Nick Vujicic) متولد چهارم دسامبر ۱۹۸۲ در استرالیا است و به علت ابتلا به سندرم تترا-آمیلیا هنگام تولد از نعمت دست و پا محروم بوده است.

هر چند در کودکی دچار افسردگی شده بود، اما کم‌کم و با کمک مادرش آموخت که از زائدهٔ کوچکی که به جای پا در بدن او وجود داشت، استفاده کند و قابلیت‌های خود را افزایش دهد، او در دبیرستان رهبری گروهٔ را بر عهده گرفت که برای یک خیریه اعانه جمع‌آوری می‌کردند و از آن به بعد به کارهای عام‌المنفعه رو آورد.

نیک وی آچیچ در سن ۲۱ سالگی از دانشگاه گریفیت با دو مدرک لیسانس در رشته‌های حسابداری و برنامه‌ریزی مالی فارغ‌التحصیل گردید. نیک سخنران انگیزشی و مدیر سازمان غیرانتفاعی “زندگی بی حد و مرز” است. از دیگر مهارت های او شنا، موج‌سواری، و گلف است.

او در کتاب خود زندگی بی حد و مرز میگوید: من بدون دست و پا به دنیا آمدم اما هرگز در حصار شرایط خود نماندم. من به سراسر دنیا سفر میکنم و به میلیون ها نفر الهام میبخشم تا با ایمان، امید، عشق و شجاعت خویش بر ناملایمات زندگی چیره شوند و به آرزوهای خود برسند.

او هم اکنون یکی از تأثیر گذارترین سخنرانان موفقیت در دنیا محسوب می‌شود و مؤسسه زندگی بدون دست و پا را که در زمینه موفقیت فعالیت دارد اداره می‌کند.

نیک وی آچیچ و محدودیت های حرکتی

یک لحظه فکرش را بکنید…

نداشتن انگشت کوچک پا هم که به نظر به درد نخور می آید بسیار درد آور است و باعث محدودیت هایی در زندگی می شود. شما حتما افراد معلولی را در زندگی خود دیده اید که به دلیل معلولیت خود از جامعه فاصله گرفته اند و مثل بقیه بود و تلاش کردن و به موفقیت در زندگی رسیدن برایشان جمله های خنده داری است.

نیک پسری است که بدون دست و پا متولد شده است. او محدودیت های بسیاری در زندگی داشته اما با وجود همه آن ها تلاش کرده است که شرایط باعث محدودیت او نشود.

سخنرانی های او را بارها گوش کنید. او از بسیاری افراد سالم هم موفق تر است.

نیک وی آچیچ در کودکی اقدام به خودکشی میکند

او در استرالیا به دنیا آمد و به دلیل نبود امکانات پزشکی در سال ۱۹۸۲ معلولیت وی تشخیص داده نشد.

او از اولین افرادی بود که بعد از برچیده شدن قانون ممنوعیت از ورود معلولین به مدارس عادی، مثل بچه های سالم به مدرسه رفت و بین بچه های سالم درس خواند.

در آن زمان به دلیل اینکه همکلاسی هایش او را مسخره می کردند دچار افسردگی شد و اقدام به خودکشی کرد اما به دلیل اینکه پدر و مادرش را بسیار دوست داشت از این کار منصرف شد.

با کمک مادر صبور خود و با تلاش بسیار توانست با دو انگشتی که در انتهای بدن خود داشت بنویسد و کارهای روزانه خود را انجام دهد.

با تلاش زندگی خود را تغییر می دهد

در دبیرستان رهبر گروه دانش آموزان برای جمع آوری خیریه شد

و در سن ۱۷ سالگی موسسه ای با نام «زندگی بدون دست و پا» برای امید بخشی به معلولین و افراد افسرده پایه گذاری کرد.

او به دانشگاه رفت و موفق به دریافت دو لیسانس در رشته های حسابداری و برنامه ریزی مالی شد.

او فعالیت های خود را ادامه داد و در موسسه خودش مشغول به کار شد.

کم کم به فردی تبدیل شد که سخنرانی های انگیزشی برای میلیون ها نفر در کشورهای مختلف برگزار می کرد.

او روزانه افراد زیادی را تحت تاثیر قرار می دهد.

افراد سالم زیادی هستند که بدون محدودیت خاصی از زندگی ناامید هستند و انگیزه لازم را برای تلاش پیدا نمی کنند.

نیک وی آچیچ در آنان ایجاد انگیزه می کند.

او می تواند شنا، موج سواری و گلف بازی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 1 =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...