شبکه گویای مسلم عابدی مدیسه
درباره من

درباره من

درباره من سلام دوست من در مورد درس خواندن و نمره گرفتن ،میان افراد جامعه من عقیده ای متداول دارم:« دانشجویان یا دانش آموزان زرنگی که نمره A می گیرند، آینده کاری تضمینی دارند و درآمدی آن چنانی منتظرشان است». ولی متاسفانه واقعیت چیز دیگری است. برای پیدا کردن کار، داشتن مدرک ضروری است ولی کسی به نمرات شما توجه نمی کند. وقتی فارغ التحصیل می شوید، مهم ترین عامل برای موفقیت و کسب شغل مناسب، دانش و توانایی انجام کارها در یک سیستم است.دانشجویانی که نمره C می گیرند، برای کلاس هایی که برایشان فایده ندارد، وقت خود را…[ادامه]

درباره من
خواندم !

کسب و کار اینترنتی و آرامش؟

نوشته شده توسط در تاریخ آبان ۱۲, ۱۳۹۷ 896 views

کسب و کار اینترنتی و آرامش؟
شاید با خود سوال کنید کسب و کار اینترنتی چه ارتباطی می تواند با طوفان داشته باشد.اصلا چرا آرامش قبل از طوفان؟
این روزها بسیار در رسانه های مختلف دیده و شنیده ایم که بسیاری از افراد با ایجاد کسب و کار های اینترنتی به ثروت های بسیاری رسیده اند. به هیچ عنوان فکر نکنید که می خواهم شما را متقاعد کنم که یک شبه با کسب و کار اینترنتی ثروتمند شوید ولی فراموش نکنید که بسیاری از افراد با نگرش های متفاوت خود توانسته اند به درآمد های عالی برسند. من همیشه سعی می کنم در نوشته های خودم کمتر از شرکت ها و افراد خارجی مثال بزنم و تمایلم برای درک بیشتر از این موضوع مثال داستان های افراد و شرکت های ایرانی باشد. من خواسته و ناخواسته ساعت ها با اینترنت سر و کار دارم و اگر شما هم علاقه به اینترنت داشته باشید با جستجو کردن سایت های مختلف فارسی زبان ، می توانید براحتی حدس
بزنید که کسب و کارهای اینترنتی ایرانی در چه جایگاهی قرار دارند.
یکی از رموز موفقیت در کسب و کار اینترنتی علاوه بر داشتن وب سایت افزایش ترافیک وب سایت است. منظور من از ترافیک وب سایت آمار بالای بازدیدکنندگان یک وب سایت است ولی نباید فراموش کرد تنها آمار بازدیدکننده ای خوب و مناسب است که هدفمند باشد.اجازه بدهید راز موفقیت یک وب سایت و تجارت اینترنتی را در یک معادله ای که همیشه در کارگاه ها و سمینارهای مختلف به آن اشاره می کنم را برای شما فاش کنم.
ایده مناسب (خلاقیت در تجارت اینترنتی )
+ خدمات متمایز به مشتری + افزایش ترافیک واقعی و هدفمند = موفقیت در کسب و کار اینترنتی
معادله فوق شاید مثال کسب و کارهای اینترنتی موفق بسیاری در دنیا باشد مثل فیس بوک.آیا تا به حال با خود فکر کرده اید که در این چند سال اخیر بسیار مشابه سایتهای شبکه اجتماعی در اینترنت راه اندازی شده است ولی چرا از این همه شبکه اجتماعی فقط فیس بوک موفق بوده؟
آیا با خود فکر کرده اید که سرویس های ارائه کننده ایمیل در دنیا بسیار بوده ولی چرا فقط یاهو و جیمیل موفق بوده اند؟ چرا در این دو سال سهم بازار در استفاده کنندگان از جیمیل چند برابر شده است؟
همه این سوال ها را در ۳ چیز می توان یافت:
ایده مناسب ( خلاقیت در تجارت اینترنتی )
خدمات متمایز به مشتری
افزایش ترافیک واقعی و هدفمند
بسیاری از وب سایت ها فقط و فقط موفق به کسب درآمد زیاد از افزایش ترافیک هدفمند داشته اند. ترافیک بازدیدکننده بصورت هدفمند یکی از مهمترین فاکتورها جهت رشد تصاعدی در تجارت اینترنتی می باشد.
البته موفقیت یک کسب و کار اینترنتی فقط به این سه مسئله خاتمه پیدا نمی کند و بسیاری از فاکتورهای دیگر نیز در روند رشد یک تجارت تاثیرگذار است همانند مشاهده رفتار مشتری در وب سایت و تحلیل آن است . خوشبختانه ایران نسبت به چند سال پیش در جایگاه مناسب تری قرار گرفته است و اگر به وب سایت های مختلف فارسی زیان در اینترنت سری بزنید شاهد تغییر و افزایش رشد تجارت های مختلف در ایران خواهیم بود.
نمی دانم چقدر با الکسا ۱-(www.Alexa.com) آشنائی دارید ولی اگر در این وب سایت سری بزنید در قسمت کشورها با کلیک بر کشور ایران ۵۰۰ وب سایت محبوب ایرانی ها را می توان مشاهده کرد. این سرویس به شما کمک می کند تا وب سایت های علاقه مندان ایرانی را مشاهده کنید و این سرویس به کسب و کار اینترنتی شما شاخ و برگ می دهد زیرا شما می توانید علاقه مندی های ما ایرانان را بصورت کامل مشاهده و بر اساس آن به تجارت اینترنتی خود کمک کنیم.

-الکسا یک .بگاه ارزیابی و پایگاه اینترنتی است که جایگاه آنها را در اینترنت طبق اطلاعات موجود مانند ترافیک ارزیابی می کنند.برای شروع تجارت اینترنتی نباید به معادله فوق بسنده کرد و باید گامی برداشت.همچنین برای شروع تجارت اینترنتی انتخاب ایده ی مناسب بسیار مهم است.اکثر سؤالاتی که در این مبحث مربوط می شوند در دو سؤال زیر نهفته است.چگونه می توان ایده ای مناسب انتخاب کرد؟ آیا هر ایده ای برای شروع مناسب است؟
فراموش نکنید که این شما هستید که بر اساس نیازهای یک مشتری، می توان ایده های مختلفی را پرورش دهید و این فاکتور برای شروع تجارت اینترنتی بسیار قابل توجه است.در شروع کسب و کار اینترنتی مهم نیست شما چند سال دارید ، مهم نیست که چقدر سرمایه دارید ، مهم نیست که در کجای این کره خاکی زندگی می کنید،تنها نکته ای که بسیار مهم است انتخاب مناسب ایده و خلاقیت در تجارت اینترنتی است. یکی دیگر از رموز موفقیت افراد موفق در اینترنت علاقه داشتن است. در هر کجا هستید از شما خواهش می کنم که تنها کسب و کار اینترنتی را راه اندازی کنید که از ته دل به آن علاقه دارید و فقط به بعد های مالی به آن نگاه نکنید.

برچسب ها : ، ، ، ، ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 4 =