کتاب چگونه یک سوپراستار بازاریابی شبکه ای بشویم

کتاب چگونه یک سوپراستار بازاریابی شبکه ای بشویم2

يکي از فوايد بازاريابي شبکه‌اي، سادگي است. اگر در سه مهارت پايه به استادي برسيد، مسير موفقيتتان را به خوبي طي خواهيد کرد. سپس استادِ سه مهارت بعدي بشويد تا مرز و محدوديتي براي آنچه مي‌خواهيد به دست بياوريد وجود نداشته باشد.
بياييد با ابزارهاي پايه شروع کنيم:
1-   زمان‌بندي. دفتر سررسيد يا دفتر برنامه‌ريزي شما، نشانگر وضعيت کار شماست. هرچه تعداد قرارهاي ثبت شده در دفترتان بيشتر باشد يعني کارتان رو به راه‌تر است. دفتر خالي يعني کارتان با خطر روبه‌رو است.
2- فروش. درآمد ماهيانه شما به ميزان فروش خودتان و گروهتان بستگي دارد.
3-  داوطلب‌گيري. فرصت کاري شما، گل سر سبد محصولات شماست و تا زماني که معرفي مؤثر آنرا نياموزيد، موفق نخواهيد بود.
حالا به سه ابزار پيشرفته‌اي مي‌رسيم که کمکتان مي‌کنند به بلندپروازانه‌ترين اهداف خود برسيد:
1- ساخت روابط. فروشِ يک مرتبه‌اي و ملاقاتهاي شانسي، کسب و کار استواري را نخواهند ساخت. اگر مشتري و همکاران قبلي خود را از بين بُرده و مرتباً فقط به‌دنبال افراد جديد باشيد، قبل از آنکه کارتان به جايي برسد، از پاي در خواهيد آمد.
2- مربي‌گري. موفقيت شما نهايتاً با موفقيت افرادي که جذب کرده‌ايد گره خورده است. با اينکه مسئول موفقيت آنها نيستيد ولي شما مسئول کيفيتِ حمايتي هستيد که به آنها مي‌دهيد.
3- مديريت. کارِ موفق با هرج و مرج جور در نمي‌آيد. هم‌زمان که کارتان پيش مي‌رود، مجبوريد با يک دست چند هندوانه را بلند کنيد. سعي کنيد تا حد ممکن هندوانه‌هاي کمتري از دستتان بيفتد.

فقط شش ابزار هست و شما بايد قلق همه‌ي آنها را ياد بگيريد. اگر زمان‌بندي بلد نباشيد، مهم نيست چه فروشنده خوبي هستيد زيرا قرار ملاقاتي نخواهيد داشت و بدون قرار ملاقات از فروش هم خبري نيست. اگر شما و افراد گروهتان نفروشيد، چک پاداشتان ارزش نگاه کردن هم ندارد چه برسد به نقد کردن. وقتي هيچکسي در گروهتان نباشد نمي‌توانيد مربي باشيد. و بيزينس به خودي خود که اداره نمي‌شود بلکه بايد آنرا مديريت کرد.
تک‌تک اين ابزارها را در فصول بعدي شرح خواهم داد ولي يادتان باشد که بهترين محل يادگيريِ نحوه‌ي استفاده از آنها، عرصه‌ي عمل است.
این کتاب به صورت گام به گام و با روشی ساده، افراد تازه وارد و قدیمی را به سوی سوپر استار شدن راهنمایی می کند.
قسمت عملی پایان هر فصل،گامی عالی است که ذهن شما را برانگیخته و به عمل وا می دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 − هشت =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...