کارآفرینی و ریسک‌پذیری

کارآفرینی و ریسک‌پذیری

برای کارتان چقدر حاضرید فداکاری کنید؟  یکی از ریسک‌هایی که اکثر کارآفرینان می‌کنند این است که کار روتینشان را رها کرده تا به رؤیاهایشان برسند.ریسک‌پذیری یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌های کارآفرینان موفق است. کارآفرینان افراد ریسک‌پذیری‌اند که آماده یک شیرجه عمیق در دریایی مملو از چیزهای غیرقابل‌پیش‌بینی هستند.

همه افراد ریسک‌پذیر، کارآفرینانی موفق نیستند. از جنبه ریسک‌پذیری، چه تفاوتی میان کارآفرینان موفق و افراد دیگر وجود دارد؟
کارآفرینان موفق آماده ریسک کردن بر روی پول و زمانشان در ناشناخته‌ها هستند، ولی هم‌چنین آن‌ها در برخورد با “ناشناخته‌های ناشناخته”‌ منابع، برنامه‌ها و ظرفیت‌ها ذهنی و انرژی‌شان را حفظ می‌کنند. یک کارآفرین موفق، هنگام ارزیابی یک ریسک، از خود می‌پرسد آیا این ریسک به‌اندازه حرفه، زمان، و پول من می‌ارزد؟ و اگر این سرمایه‌گذاری پرخطر بازگشتی برایم نداشته باشد، آن‌وقت چه باید کرد؟
یک کارآفرین بیشتر ازآنچه که بتواند گاز می‌زند تا جویدن را یاد بگیرد. همه تلاش کارآفرینان این است که کمتر ریسک کنند. بااین‌حال آن‌ها روزانه ریسک‌هایی می‌کنند که کاملاً حساب‌شده است. یکی از ویژگی‌های کارآفرینان توانایی تصمیم‌گیری در لحظات حساس و موقعیت‌های سخت زندگی و کار است.
اگر این خصوصیت در شما وجود دارد، خود را یک کارآفرین بدانید. کارآفرینان ایرانی باید بیشتر از هر زمانی روی این ویژگی خود کار کنند و آن را پرورش دهند. ریسک کنند و عواقب آن را نیز پذیرا باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 7 =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...