کتاب چگونه یک سوپراستار بازاریابی شبکه ای بشویم

 

چگونه یک سوپراستار بازاریابی شبکه ای بشویم?

دفتر برنامه ريزي خود را هر روز بررسي کنيد و مطئمن شويد که حداقل تا دو هفته ي آينده، پر از رزرو است .

هميشه براي قرارهاي به تعويق افتاده، نقشه پشتيبان ( B Plan ) داشته باشيد . بايد فضاهاي خالي را پر کنيد مگر اينکه بخواهيد دست از روياهاي خود بکشيد .

اگر نقشه پشتيبان شما با شکست مواجه شد و صفحات خالي دفتر برنامه ريزيتان زياد شده اند، وقت گذاشته و بيشتر تماس بگيريد يا هرچه زودتر يک قرار ملاقات بگذاريد .

با کمي ابتکار، هميشه کسي را خواهيد داشت که با او حرف بزنيد – فروشنده ي فروشگاه پوشاک مورد علاقه شما، پيشخدمت رستوران محلي، دلال املاک يا افرادي که کنار شما در باشگاه ورزش کنند.

مي خواهيد بدانيد که چطور يک گفتگوي سرد را شروع کنيد؟ کاري کنيد که مردم درباره ي خودشان حرف بزنند و مطمئن باشيد که بالاخره درباره ي زندگي شما خواهند پرسيد (اگر نپرسيدند احتمالاً اصلاً همکار يا مشتري خوبي نيستند ).

بپذيريد که بعضي قرارها راحت جور مي شوند و بعضي ديگر تلاش بيشتري مي طلبند .

اگر طرز تفکر خوش بينانه خود را حفظ کنيد، فرصتهايي از راه مي رسند. کمرو نباشيد. لزوماً نمي خواهيد قرارداد ببنديد يا چيزي بفروشيد؛ بلکه فرصتي مي خواهيد تا محصولاتتان را نشان دهيد يا درباره ي کارتان حرف بزنيد.

بهترين موقع براي قرار گذاشتن، وقتي است که پشت ميز و رو در روي افراد نشسته ايد .

هر روز به فهرست اسامي خود اضافه کنيد تا هميشه جمعي را داشته باشيد که با آنها تماس بگيريد.

وقتي متعهد شده و هر روز، فهرست اسامي خود را افزايش دهيد، تعجب خواهيد کرد که چقدر زياد قرار گذاشته و با مردم صحبت مي کنيد .

قرار گذاشتن با افرادي که شما را مي شناسند، دوست دارند و به شما احترام مي گذارند راحتتر است. به همين دليل است که هميشه بايد به مشتريان خود خدمات بدهيد و در دسترس افرادي که مي بينيد باشيد .

خجالت نکشيد و از مردم بخواهيد شما را به ديگران ارجاع دهند و به کساني که اين کار را مي کنند هديه بدهيد . محصول رايگان يا تخفيف، نوعي «تشکرِ» ارزان قيمت است که بايد در مقابل معرفي شدنتان به افراد جديد، به معرّف بدهید .

هرکسي که مي بينيد، با افراد بسياري مرتبط است. به همين دليل حرفه ي ما را بازاريابي شبکه اي يا ارتباطي مي نامند .

کتاب چگونه یک سوپراستار بازاریابی شبکه ای بشویم

نویسنده : مری کریستنسن
مترجم : نیما عربشاهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × چهار =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...