ویژگی های اوتیسم

ویژگی های اوتیسم

در مورد ویژگی های اوتیسم باید گفت یک ناتوانی خفته است که همواره ،افراد مبتلا ظاهرا شبیه افراد معمولی به نظر میرسند. ولی ممکن است به رفتارهای عجیب و غریب متفاوتی دست بزنند و مشکلات ارتباطی و اجتماعی ویژه‌ای را تجربه کنند.از نظر عامه مردم افراد دارای علایم و ویژگی های اوتیسم و یا مبتلایان به این بیماری رفتار های نامعمول،غیر عادی و نامانوسی را از خود نشان میدهند. عدم دانش و جهالت آنها شاید منجر به ترس درونی گردد که این ترس باعث کناره گیری آنان می‌شود.

بیماری اوتیسم همانند دیگر شرایط و دیگر اختلالات در افراد مختلف به شیوه های و طرقی مختلف آشکار و منحصر به فرد است . بنابراین آگاهی و درک اختلال و شناخت ویژگی های اوتیسم در جامعه ضروری است. چرا که جامعه را قادر میسازد که در پذیرش افراد مبتلا بهتر عمل کنند .کانر در سال 1943در آمریکا مقاله ای تحت عنوان ویژگی های اوتیسم زودرس نوزادان به چاپ رساند که در آن اوتیسم به عنوان ناتوانی رو به رشد یک اختلال و ناتوانی روحی شدید در نظر گرفته شد. کانر تشخیص داد بین ویژگی های بیماری اوتیسم و دیگر شرایط موجود شباهت های وجود دارد. اما بر ویژگی های خاص .متعددی تاکید داشت از جمله :

  • عدم برقراری ارتباط کلامی ،سخنان کلامی پژواکی، ترس در شرایط نامانوس و پیش بینی شده ،عدم فعالیت تخیلی ،بروز رفتارهای تکراری و کلیشه ای….بنابراین سه ناحیه کلاسیک مشکلات (مجموعه سه گانه اختلالات) که همگی باید در طی یک تشخیص رخ دهند . در زندگی کلیه افراد مبتلا به اوتیسم مشهود است .

این نواحی مشکل زا عبارت اند از :

  • واکنش اجتماعی
  • ارتباط اجتماعی
  • تخیل

وجود اختلالات دریک یا چند ناحیه به تنهای به معنای تشخیص اختلالات اوتیسم نیست . اما کل این نواحی باید تا سن 3 سالگی خود را نشان دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 + نه =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...