هدف از راه اندازی کسب و کار

هدف از راه اندازی کسب و کار چیست

اگر به محیط و اطراف بنگریم، ملاحظه می کنید که به مرور زمان کسب و کارهای تازه ای ایجاد می شوند و فعالیت بعضی کسب و کارها نیز قطع می شود. کالاها و خدماتی که شما می خرید یا دریافت می کنید از سوی کسب و کارها عرضه می شوند.

هدف راه اندازی کسب و کار

یک کسب و کار هنگامی راه اندازی می شود که شخصی به این نتیجه برسد که می تواند از طریق تولید کالا یا خدمات و فروختن آن به مردم، سود کسب کرده، به جامعه خود خدمت کند.تمام کسب و کارهای موجود، اهداف مشابهی دارند. یکی از اهداف مهم صاحب کسب و کار آن است که از طریق کسب و کارش به خواسته هایش جامه عمل بپوشاند تا موفق باشد. به عنوان مثال، یکی از اهداف شما از مطالعه این مطلب هدف راه اندازی کسب و کار را بدانید و بتوانید از آن استفاده کنید.مهمترین هدف کسب و کار، کسب سود برای حفظ موجودیت و ابقای خود است. اگر کسب و کار یا شرکتی سود نکند، ورشکست خواهد شد و فعالیتش پایان خواهد یافت.

کسب و کارها علاوه بر هدف یادشده، اهداف دیگری نیز دارند :

  • بعضی از کسب و کارها می خواهند در بازار سهم بیشتری داشته باشند.
  • بعضی از کسب و کارها نیز می خواهند محصولاتی تولید کنند که بالاترین کیفیت ممکن را داشته باشند.
  • ممکن است هدف بعضی از کسب و کارها کسب سود نباشد و به دنبال فعالیتهای خیرخواهانه باشند.

موسسات خیریه جز این دسته از کسب و کارها به حساب می آیند. البته موسسات خیریه نیز به درآمد کافی برای پوشش دادن هزینه هایشان نیاز دارند. چون این گونه موسسات معمولا درآمد مستقلی ندارند، برای ادامه فعالیت باید حمایتهای مالی بخشهای مختلف جامعه و دولت را جلب کنند، وگرنه توان لازم برای ادامه فعالیت را نخواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + 16 =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...