نکات کاربردی درباره زبان بدن

نکات کاربردی درباره زبان بدن

برای داشتن زبان بدنی فوق‌العاده و کاربردی چه کار باید کرد؟اولین موضوع و البته مهم‌ترین آنها حالت درست ایستادن است.شما باید یاد بگیرید مستقیم بایستید و سر خود را به میزان کمی رو به بالا بگیرید.
اگر مجبور هستید که به جایی تکیه کنید، سعی کنید که کمی به سمت عقب متمایل باشید، این کار باعث می‌شود تا انرژی شما بیشتر از حالتی که رو به جلو خم هستید به مخاطبان شما منتقل شود.پاهای شما باید حدود 30 سانتی متر و یا به اندازه عرض شانه‌های خودتان باز و البته صاف باشد.مطمئناً اگر بیش از اندازه به سمت مخاطبان خم شوید اصلاً نشانی از اعتماد به نفس در شما دیده نخواهد شد…
شما می‌توانید با زبان بدن خود، اعتماد به نفس خود را به تصویر بکشید.نکته مهم این است که بدن شما به احتیاج دارد که قدرتمند و با اعتماد به نفس و البته راحت نشان داده شود.برای این کار لازم است هنگامی که از دستان خود استفاده نمی‌کنید، آنها را در دو طرف بدنتان به سادگی آزاد نگه دارید که این حس راحتی در آنها به وجود آید.
اگر از فلش کارت‌ استفاده می‌کنید، باید آنها را طوری انتخاب کنید که دقیقاً کف دست شما جا بگیرند، همچنین باید با یک روبان یا نخ نازک به یکدیگر بسته شده باشند به طوری که به سادگی ورق بخورند و در عین حال احتمال اینکه یکی از کارت‌های شما به زمین بیافتد از بین برود. با این کار شما به راحتی می‌توانید روی سن حرکت کنید بدون اینکه حرکات شما غیر طبیعی جلوه کند و البته در این صورت قادر خواهید بود که از دو دست خود در سخنرانی استفاده کنید.
درباره حرکات بدن، مهم‌ترین موضوع این است که شما باید همیشه به خاطر داشته باشید که حرکات بدن شما می‌تواند به نفع شما و یا به ضرر شما عمل کند. مهم‌تر از اینکه چه حرکتی داشته باشید این است که حرکت شما خودآگاه و واضح باشد. دستان شما باید مشوق مخاطبان شما باشد، در عین حال از اشاره کردن و حرکات تکراری بپرهیزید. باید حرکات خود را با توجه به تعداد مخاطبان خود انتخاب کنید. مثلاً حرکاتی که برای تعداد مخاطبان شما بسیار کوچک و غیر قابل دید و یا خیلی بزرگ و مسخره جلوه کند. باید مراقب باشید که بیش از حد حرکت نکنید.
مراقب حالت پنگوئتی باشید.
این حالت دقیقاً شبیه به پنگوئن است، یعنی شما دستانتان را طوری دو طرف بدن خود قرار می‌دهید که گویی یک پنگوئن در حال بازی کردن با دست‌های خود است.
از بازی کردن با هر چیزی در زمان سخنرانی بپرهیزید. حتی اگر آن چیز گوشه فلش کارت‌های در دستتان است. هیچ‌وقت با دستان در جیب سخنرانی نکنید. این کار در هر صورتی زشت به نظر می‌رسد. می‌توانید از تمام زنان دنیا این را بپرسید و مطمئن باشید که هیچ کدام از آنها سخنرانی با دستان در جیب را نمی‌توانند تحمل کنند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 7 =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...