نکاتی برای والدینی که فرزندشان در سن بلوغ است

نکاتی برای والدینی که فرزندشان در سن بلوغ است

آیا دنبال راهی برای خوب طی کردن این دوران بودید؟در اینجا چند نکته آمده است:

  1. مطالعه کنید: درباره نوجوانان کتاب بخوانید. به دوران نوجوانی خودتان برگردید. رفتار خودتون با آکنه و یا خجالتتون را در رشد زودهنگام یا دیرهنگامتون به یاد دارید؟قبول کنید که یه سری حالتا در بچه هاتون تغییر کنه و برای درگیری بیشتر آماده باشیدکه بچتون وارد بلوغ شده.پدر و مادری که بدونن چه اتفاقی افتاده بهتر اون اتفاق را قبول میکنن و هر چی بیشتر بدونید، بهتر است.
  2. دوستان فرزندو والدینشون را بشناسید: وقتی خانواده ها بیشتر باهم در ارتباط باشن میتونن مسیری طولانی و امن را برای بچه های هم سنشون ایجاد کنن و میتونن به همدیگه در پیگیری بچه ها کمک کنن و با این کار بچه ها حس تعقیب والدین پیدا نمیکنن.
  3. با بچه هاتون حرف بزنین: اینکه بعد قاعدگی یا خوابای خیس با بچتون صحبت کنید خیلی دیر.اینکه به سوالای بچه ها درباره تفاوت بین دختر و پسر و اینکه نوزاد از کجا میاد مهم است ولی اطلاعات اضافی ندید و فقط جواب سوالاشون را بدیدو اگه نمیدونید چ جوابی بهشون بدید از یه دوست یا پزشک کودک بپرسید و بهشون بگید.موقع معاینه فیزیکی سالانه وقت خوبی برای حرف زدن در این مورد با پزشک است و میتونه چیزی که چندسال دیگه براتون اتفاق می افته را زودتر بهتون بگه.امتحان زمان خوبی برای برخورد بچه ها و والدینشون.وقتی شما منتظر شنیدن حرفها در این زمینه هستین احتمال زیاد بچتون یا دچار بلوغ شده و یا دچار ترس از تغییراتی که پیدا کرده شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 2 =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...