شبکه گویای مسلم عابدی مدیسه
درباره من

درباره من

درباره من سلام دوست من در مورد درس خواندن و نمره گرفتن ،میان افراد جامعه من عقیده ای متداول دارم:« دانشجویان یا دانش آموزان زرنگی که نمره A می گیرند، آینده کاری تضمینی دارند و درآمدی آن چنانی منتظرشان است». ولی متاسفانه واقعیت چیز دیگری است. برای پیدا کردن کار، داشتن مدرک ضروری است ولی کسی به نمرات شما توجه نمی کند. وقتی فارغ التحصیل می شوید، مهم ترین عامل برای موفقیت و کسب شغل مناسب، دانش و توانایی انجام کارها در یک سیستم است.دانشجویانی که نمره C می گیرند، برای کلاس هایی که برایشان فایده ندارد، وقت خود را…[ادامه]

درباره من
خواندم !

نحوه برخورد با فرزندان در سن بلوغ

نوشته شده توسط در تاریخ آذر ۱۰, ۱۳۹۸ 748 views

نحوه برخورد با فرزندان در سن بلوغ

 • خودتان را جای فرزندتان بزارید: همدرددی کنید با کودکتون با بتونید بهش کمک کنید البته طبیعی که نگران باشید و خودتون را بجاب اونا بزارید.
 • برخوردایی که میخواین بکنید را انتخاب کنید: از نوجوان میخواد موهاشو رنگ کنه یا ناخناشو لاک سیاه بزنه یا لباساس عجیب و غریب بپوشه دو مرتبه فکر کنید و بعد باهاش برخورد کنید.نوجوان میخواد که خانوادش شکه بشه پس بزارید یه کار موقتی و بی خطر انجام بده. ازش بپرسید چطوری دوس داره لباس بپوشه و چه ظاهری را دوست داره و سعی کنید درکشون کنید.
 • تنظیم انتظارات: نوجوان ممکن از توقعات خانوادش ناراحت بشه.ولی اونا درک میکنن و باید متوجه بشن که خانوادشون به اونا خیلی اهمیت میدن تا بتونن چیزایی مثل نمره های خوب, رفتار قابل قبول, و انجام قوانین خانه را پیش بینی کنند. اگر والدین توقعات درستی داشته باشند ، نوجوانم از حرف زدن و برخورد با خانوادش استقبال میکنه .وقتی از نوجوانتون انتظار منطقی نداشته باشید اونم فکر میکنه که بهش اهمیت نمیدید.
 • علائم هشدار را بشناسید: تغییرات در طول نوجوانی نرمال ولی اگه تغییرات توی رفتار شخصیت نوجوان بیش از اندازه و طولانی مدت بشه نشان یه مشکل واقعی که باید جدی گرفته بشهو به کمک دقیق و متخصص نیاز داره. یه سری این علائم شامل موارد زیر میشن:
 1. افزایش وزن و کاهش وزن
 2. مشکلات خواب
 3. تغییرات سریع و شدید در شخصیت
 4. تغییر ناگهانی در دوستان
 5. طفره رفتن از مدرسه
 6. افت نمرات
 7. درباره خودکشی حرف زدن یا حتی شوخی کردن
 8. نشانه های مصرف دخانیات, الکل و یا مصرف مواد مخدر
 9. عدم اجرای قوانین

هر رفتار ناماسب دیگم که بیشتر دو هفته زمان ببره میتونه نشونه یه مشکل اساسی باشه.ممکن توقع داشته باشید نمرهاشون کم بشه یا رفتارشون یکم تغییر کنه ولی نباید یکدفعه شکست بخورن و اگه اینطوری شد باید با یه مشاور متخصص صحبت کنید تا بهتون کمک کنه.

 • به حریم خصوصی کودکان احترام بگذارید:قابل قبول که بعضی وقتا خانواده با نوجوان زمان سختی را بگذرونه.ممکنه خانواده فکر کنن هرکاری بچه هاشون میکنن کار خودشونه و برا اینکه بهشون کمک کنید تا بتونن تبدیل به یک بزرگسال خوب بشن باید به حریم خصوصیشون یکم احترام بزاریدو فقط وقتی احساس خطر کردید میتونید به حریم خصوصیش برید تا مشکل را پیدا کنید ولی در غیر ایصورت اصلا کار درستی نیست.

توقع اینکه نوجوانتون تمام فکرها و کارهاشو با شما در میان بزاره نداشته باشیدولی به دلیل اینکه ناگهان دچار مشکلی نشن شما باید همیشه بدونید کجا میرن ، چیکار میکنن، با چه کسی هستند ولی نیاز نیست جزئیات را بدونید و اینکه انتظارم نداشته باشید به مهمونیاشون دعوتتون کنن یا از جزئیات بهتون بگن.

 • با اعتماد شروع کنید:بهش بگید که بهش اعتماد دارید ولی اگه این اعتماد رو از بین برد  آزادیش محدودتر میشه.
 • قوانین مناسبی معین کنید:وقت خوابش باید مناسب سنش باشه مثل زمان کودکیش.هنوز به ۸ تا ۹ ساعت خواب نیاز داره.
 • نظاره گر آنچه که فرزندانتان می بینند و مطالعه می کنند، باشید:بچه ها به هزاران نوع اطلاعات و منابع اطلاعاتی دسترسی ارن مثل اینترنت ، مجلات، کتابها ، نمایش های تلویزیونی و …بدونید چی میبینن و چی میخونن.از اینکه براشون زمان مشخص کنید که چقدر از کامپیوتر ، تلویزیون و اینترنت استفاده کنن نترسید و بدونید با کی حرف میزنن.اونا نباید دسترسی نامحدود به اینترنت ، اتاق خصوصی و … داشته باشن و باید یه فعالیت عمومی باشه و دسترسی به تکنولوژی هم باید بعد چند ساعت محدود بشه.
 • برای قابل اعتماد بودنشون بهشون پاداش بدید:
 1. آیا همیشه توی دورهمی خانوادگی همراهیتون میکنن؟: وقتی بچه ها در حال رشد هستن ممکن همیشه نخوان همراهتون بیان.درکشون کنید و به یاد گذشته خودتون بیفتید حتما احساس مشابهی با والدین خودتون در اون زمان پیدا میکنید.
 2. آیا این مشکلات و تغییرات تمام می شن؟:وقتی کم کم کودک به سمت نوجوانی بره و مسائل اون وران را طی کنه متوجه میشید که مستقل شده و مسئولیت پذیر و اهل ارتباط برقرار کردن.
برچسب ها : ، ،

عابدی مدیسه

تحلیل و ارزیابی الگوهای رفتاری در فروش با توجه به نظریه های علم روانشناسی از علاقه مندی های تدریس و تحقیق اینجانب هست و معتقدم بازار امروز به شدت نیازمند نگاهی نو در بازاریابی ،فروش و تجارت نوین و همچنین بازاریابی شبکه ای هست و باید تمرکز و ارایه درخشانی به علاقه مندان به فروش و تجارت داشت چرا که فرآیند فروش نیازمند ارتقای مهارت ها و تکنیک های کاربردی در این عرصه است و آموزش های حرفه ای و کاربردی می تواند رونق بخش سرزمینم و خالق افراد مشتاق و با مهارت عرصه فروش و تجارت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =