شبکه گویای مسلم عابدی مدیسه
درباره من

درباره من

درباره من سلام دوست من در مورد درس خواندن و نمره گرفتن ،میان افراد جامعه من عقیده ای متداول دارم:« دانشجویان یا دانش آموزان زرنگی که نمره A می گیرند، آینده کاری تضمینی دارند و درآمدی آن چنانی منتظرشان است». ولی متاسفانه واقعیت چیز دیگری است. برای پیدا کردن کار، داشتن مدرک ضروری است ولی کسی به نمرات شما توجه نمی کند. وقتی فارغ التحصیل می شوید، مهم ترین عامل برای موفقیت و کسب شغل مناسب، دانش و توانایی انجام کارها در یک سیستم است.دانشجویانی که نمره C می گیرند، برای کلاس هایی که برایشان فایده ندارد، وقت خود را…[ادامه]

درباره من
خواندم !

نبایدهای زبان بدن در سخنرانی

نوشته شده توسط در تاریخ تیر ۲۵, ۱۳۹۸ 363 views

نبایدهای زبان بدن در سخنرانی

*به زمین یا هوا نگاه نکنید. (در واقع ارتباط چشمی شما باید هدف دار و معنادار باشد)
*تا زمانی که به روی سن نرسیده اید، صحبت را بهتر است شروع نکنید. مگر اینکه هدف خاصی داشته باشید.
*با موهای سر و صورت خود بازی نکنید.
*روی یک پا تکیه نکنید.
*با یک انگشت خود، به کسی یا چیزی اشاره نکنید.
*دست به سینه نایستید.
*پاهای خود را روی هم نیندازید. شما استیو جابز نیستید!
*بدن خود را به طرفین پرتاب نکنید
*پاهایتان را جفت نکنید.
*به حضار و شرکت کنندگان پشت نکنید.
*به خاطر داشته باشید که نمیتوانید همه تکنیک ها را در یک برنامه به صورت همزمان اجرا کنید؛ اما وقت بگذارید، تمرین کنید و تلاش کنید راه های تازه ای برای تقویت مهارت هایتان بیابید.
مثلا می توانید هنگام سخنرانی، از خودتان فیلم بگیرید. بعد صدای آن را قطع کنید و روی زبان بدن خود، کاملا تمرکز کنید.
*به‌ یاد داشته باشید که نمی‌توانید تمام تکنیک‌ها را هم‌زمان یاد بگیرید. باید وقت صرف کنید، تمرین کنید و همیشه تلاش کنید راهی برای تقویت مهارت‌هایتان پیدا کنید؛ مثلا می‌توانید هنگام تمرین سخرانی، از خودتان فیلم بگیرید. بعد در حالی‌که صدای آن را قطع کرده‌اید آن را چندبار نگاه کنید و کاملا روی زبان بدن خود تمرکز کنید.
*راستی، خیلی ها هستند که یک جذابیت ذاتی خاصی دارند. سخنانشان گیرا و جذاب است و تاثیرگذارند. با این حال، این دلیل مناسبی نیست که تمرین نکنند و مهارت هایشان را بهبود نبخشند.

زبان بدن در سخنرانی ، زبان بدن و به صورت کلی ارتباطات غیر کلامی بخش عمده‌ای از ارتباطات ما را تشکیل می‌دهند و ما قصد داریم در این مقاله، با ارائه ترفندهایی ساده در رابطه با زبان بدن مناسب در سخنرانی، به شما کمک کنیم تا بتوانید یک سخنرانی حرفه‌ای و اثرگذار ارائه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − شانزده =