موفقیت روتمرین کن تابهش عادت کنی

موفقیت روتمرین کن تابهش عادت کنی

وقتی تصمیم میگیری که کاری رو انجام بدی ، انرژیه این تصمیم ، سراسر وجودت رو میگیره و با امید به فردا ، حرکتت رو آغاز می کنی !

درست مثل دونده ای که با تمام قدرت ، از نقطه شروع مسابقه ، استارت میزنه !!

توی اون لحظه ، هیچ کس و هیچ چیز ، وجود نداره که بتونه تو رو از تصمیمت منصرف کنه !! چون آدم به طور ذاتی ، علاقمند به رشد و پیشرفته و دلش میخواد در هر کاری پیروز باشه!! پس حرف زدن در مورد ناکامی و شکست ، برای کسی که تصمیم داره موفق بشه ، بی معناست !!! در واقع در اون لحظه ، چون تو در تصمیمی که گرفتی جدی هستی ، کسی جرات نمیکنه در باره شکست خوردن باهات حرف بزنه !!

اما ، همیشه عواملی در اطرافمون وجود دارن که مایل نیستند ، ما موفق بشیم !!این عوامل رو به طور کلی میشه به دو دسته تقسیم کرد : دسته اول ، عواملی که همیشه وجود دارن و برای هر کار و هر اقدامی، سعی میکنن مانع رشد انسان بشن !! و دسته دوم عواملی که به صورت ” موردی ” پیدا میشن ! یعنی برای یه منظور خاص سر و کله شون پیدا میشه تا آدم رو از انجام یه کار بخصوص ، منصرف و نا امید کنن !!

ولی نکته ای که مسلمه اینه که ، هر دو دسته به شدت تلاش میکنن تا ما ، به اهدافی که برای به دست اوردنشون تصمیم گرفتیم ، نرسیم !! به همین دلیل گاهی اونقدر فشار رو زیاد میکنن و با هم همراهی میکنن تا بالاخره ما رو منصرف و نا امید کنن !! و بعد جشن پیروزی بگیرن و شادمان از اینکه یه بار دیگه تونستند یه انسان رو از رشد و پیشرفت منصرف کنن ! خندان ، به سراغ نفر بعدی برن !!!!!

هم آدمای موفق و هم آدمای نا موفق ، با این عوامل روبرو میشن !! ولی برخوردشون با این موارد متفاوته !!

آدمای موفق کسانی هستند که در برابر این موضوعات محکم می ایستند و باهاشون مبارزه می کنند و برای رسیدن به هدفی که با تمام وجود ، میخوان که به دستش بیارن ، تلاش میکنن !!و بالاخره به دستش میارن !!

و آدمای ناموفق کسانی هستند که در برابر این موانع ، کم میارن ، خسته میشن ، دست و دلشون میلرزه و اسیر نا امیدی و یاس میشن !! و بالاخره تسلیم میشن !!

وقتی با همه وجود تصمیم میگیری که آدم جدیدی بشی و توی رفتار و نوع زندگیت ، تغییر ایجاد کنی ، اولین کسی که به سراغت میاد و سعی میکنه منصرفت کنه ، همون دشمن شماره یک انسان ، همونی که قسم خورده تا مانع پیشرفت و کمال انسان بشه !! وسوسه میکنه ! به شکلهای مختلف بروز میکنه تا تو باور کنی که لیاقت بهتر بودن رو نداری :

خستگی ، خواب ، گرسنگی ، بی پولی ، بدهکاری ، بیماری ، کسالت ، غر غر اطرافیان ، تردید ، ترس از شکست، پاسخ های ” نه ” ، جواب ندادن تلفن توسط دیگران ، مسخره شدن توسط دیگران ، تفریحات مقطعی و زود گذر ، درآمدهای کم و محدود ، خوشی های موقتی ، غرور ، رسم و رسوم کهنه و بی پایه ، آداب و عادات غلط و بی اساس ، ترس از انگشت نما شدن ، قدرتمند نشون دادن رقبا ، دور از دسترس جلوه دادن اهداف ، فرو ریختن دیوار اعتماد ، پوشاندن لباس قناعت به بدبختی و تنبلی ، ضعیف جلوه دادن تواناییها ، بهانه جویی در قالب استدلال های منطقی ، سرما ، گرما ، تعطیلی ، ترافیک ، صاحب خونه ، طلبکار ،…… و خلاصه مجموعه ای از دلایلی که هر کدومشون برای شکست دادن یه جامعه کفایت میکنه ! چه برسه به یه انسان !!

اینها لباسهای مختلفی است که دشمن بر تن میکنه تا به هر ترتیبی شده به تو ثابت کنه که :

!!!! نمیتونی !!!!

میخواد به من ثابت کنه که: تو لیاقتش رو نداری !! این حرفها به تو نیمده !! این چیزی که در موردش حرف میزنی در حد تو نیست !! این زندگی که داری در موردش صحبت میکنی مال تو نیست !! اندازه دهنت حرف بزن !! پات رو اندازه گلیمی که من برات میبافم دراز کن !!

میدونی چرا ثابت کردن این موضوع ، اینقدر براش اهمیت داره ؟! چون قسم خورده ! چون خودش رو برتر از انسان میدونه ! چون با خالقش شرط بندی کرده که ، موجودی که تو خلق کردی لیاقت اینو نداره که بهش بگی اشرف مخلوقات !! چون هر انسانی که اسیر نا امیدی و یاس بشه و دست از تلاش برداره و بپذیره که زندگیش بیهوده و بی هدفه ، مثل اینه که یه امتیاز برای این دشمن سرسخت بشر ، محاسبه بشه !!

خوب ، حالا من و تو باید انتخاب کنیم ! یا میپذیریم که نمیتونیم و دشمنمون رو شاد میکنیم !! یا زیر بارش نمیریم و ثابت میکنیم که وقتی تصمیمی بگیریم با توکل به خدا و همت و غیرت خودمون ، اونو عملی می کنیم !! پیشرفت می کنیم و ثابت میکنیم که لیاقت اینو داریم تا همه کاینات در برابرمون سر تعظیم فرود بیارن !!!

برای اینکه اهداف بزرگ و رویاییه خودت رو محقق کنی ، باید با اهداف کوچیکت شروع کنی و اول اونا رو به دست بیاری !! این برای تو یه تمرین میشه تا وقتی که خودت باور کنی ، اگه چیزی رو بخوای ، میتونی با توکل به خدا و تلاش خودت به دستش بیاری !!! اون موقع موفقیت میشه ” عادت ” !!!

به موفق شدن و موفق بودن عادت کنید و هرگز اجازه ندین موانعی که دشمنتون براتون میسازه ، جلوی موفقیتتون رو بگیره !!!

برای عادت کردن به کاری ، باید تمرین کرد …!!! موفقیت رو تمرین کن، تا بهش عادت کنی !!!!

سوال :

تمرین موفقیت ، یعنی چی ؟؟

نظراتتون رو بگین تا بقیه هم از نظرات شما بهره مند بشن !!!

یا علی …

فردا مال ماست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...