مصاحبه کاری موفق

مصاحبه کاری موفق2

سوم: بیان بزرگ‌ترین نقطه ضعف!

سوالی که در مورد نقطه ضعف کارجو پرسیده می‌شود، می‌تواند یکی از سخت‌ترین پرسش‌هایی باشد که کارجو در یک مصاحبه کاری با آن مواجه می‌گردد. در این نقطه نگویید که من یک فرد بی عیب و نقص هستم؛ چنین گفته‌هایی و همچنین جواب‌های غیر مرتبط و کلی، جزییاتی نیستند که مصاحبه‌کننده تمایلی به شنیدن آن‌ها داشته باشد. در چنین موقعیت‌هایی اگر که برای مثال در داشتن دقت زمانی مشکلاتی دارید، بهتر است به جای این که بگویید هرگز نمی‌توانید سر وقت در مکان حاضر شوید، بگویید که گاهی در این زمینه با محدودیت‌هایی روبرو می‌شوید. ارائه چنین جوابی مشکل شما را به طور واضح بیان می‌کند اما به طور کامل فرصت شغلی موجود را از شما سلب نمی‌کند.

در هنگام جواب دادن به سوالاتی که به نقطه ضعف‌های شما مربوط می‌شود، باید با صداقت و صراحت برخورد کنید و ضعف خود را توضیح دهید و علاوه بر این راه‌هایی را بیان کنید که به شما در رفع این محدودیت‌ها کمک می‌کنند. کارشناسان مالی شرکت د بالانس (The Balance) در این زمینه معتقدند که کارجو باید همیشه آماده ارائه توضیحاتی در رابطه با نقطه ضعف‌هایش باشد تا بتواند به کارفرما نشان دهد که نسبت به رشد حرفه‌ای خود پایبند است و علاوه بر این نسبت به خود چشم بصیرت دارد.

چهارم: چطور با شرکت ما آشنا شدید؟

این سوال یکی از ساده‌ترین پرسش‌هایی است که در یک مصاحبه مطرح می‌شود، با این حال نباید به هیچ وجه در پاسخ به این موضوع از عبارت‌هایی مثل “اطلاعات زیادی ندارم” یا “شنیده‌ام که حقوق و مزایای پرداختی شرکت شما خیلی خوب است” استفاده کنید. برای این که بتوانید بهترین جواب را برای این سوال ارائه کنید تنها باید چند دقیقه در اینترنت اطلاعات شرکت مورد نظر خود را جستجو نمایید. به یاد داشته باشید که هیچ عذری برای این که بتوانید علتِ نداشتن اطلاعات خود را توجیه کنید، در این زمینه وجود ندارد. از طرفی اگر به موقعیت شغلی ارائه شده علاقمند هستید، بهتر است که در مورد شرکت ارائه کننده این موقعیت کاری اطلاعات مورد نیاز را کسب کنید.

کارشناسان سایت کاریابی جاب – هانت (Job-Hunt) معتقد هستند که این سوال در اغلب مصاحبه‌های کاری در اول مصاحبه پرسیده می‌شود و جواب آن نشان می‌دهد که شخص متقاضی چقدر به دریافت کردن فرصت شغلی ارائه شده، علاقمند است؛ از این رو اگر با آمادگی کامل در مصاحبه شرکت کرده باشید به راحتی می‌توانید به این سوال پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...