مصاحبه شغلی

یک مصاحبه شغلی موفقیت آمیز3

۳۲ نکته برای یک مصاحبه شغلی موفقیت آمیز (بخش سوم)

۱۳. یادتان باشد که رفتار درست و مناسبی داشته باشید

برای آدم‌ها بهتر این است که خودشان انتخاب کنند تا این‌که توسط دیگران انتخاب شوند. آن‌ها باید به تمام مصاحبه‌کننده‌ها بگویند که چرا به این فرصت شغلی آگهی‌شده یا این شرکت علاقمند هستند. یا آن‌ها می‌توانند از مصاحبه‌کننده‌ها کارت شرکت را بگیرند و یک نامه یا ایمیل برای تشکر ارسال کنند، و در آن از میزان لذتی که در جلسه‌ی مصاحبه داشتند و علاقمندی‌شان به شغل مورد نظر بنویسند. آن‌ها در واقع باید این فرصت را به عنوان یک مزیت کلیدی برای به وجود آوردن و ساختن روابط کسب و کاری استفاده کنند.

۱۴. برای یک مصاحبه شغلی موفقیت آمیز سبک‌های مصاحبه را بشناسید

شما باید برای تمام سبک‌های مصاحبه آماده شوید. تمام مصاحبه‌کننده‌ها از یک فهرست ساده سوال می پرسند، اما برخی دیگر از یک سبک مکالمه‌ی آماده استفاده می‌کنند و برخی دیگر می‌توانند چیزی بگویند مثل «در مورد خودت به ما بگو و توضیح بده که چرا ما باید تو را استخدام کنیم». حتی ممکن است از شما بخواهند یک ارائه‌ی گرافیکی را به صورت سمبل یا لغات روی تخته بیاورید.

۱۵. برای یک مصاحبه شغلی موفقیت آمیز روی ظاهرتان دقت کنید

روی ظاهرتان در جلسه‌ی مصاحبه دقت زیادی داشته باشید. هرگز مدل مو یا سبک جدیدی را امتحان نکنید، اما یک هفته قبل از مصاحبه، موهای‌تان را کوتاه کنید. آرایش یا جواهرات باید در صورت استفاده در حد متوسط ​​باشند. لباس راحت و محافظه‌کارانه بپوشید، چیزی نزدیک به سبک لباس هایی که قرار است در هنگام گرفتن این شغل بر تن کنید. شسته – رفته و تمیز بودن مهم‌ترین چیز است. از قبل برنامه‌ریزی کنید!‌ زیرا دیگر محبور نخواهید بود که آخرین لحظه را برای انتخاب لباس صرف کنید.

۱۶. تمرین، تمرین و تمرین داشته باشید.

برای همه‌ی سوالات تمرین کنید. شما باید تمام مهارت‌ها، تجارب و استعدادها را که مستقیما به درد این موقعیت شغلی می‌خورند و سرگرمی‌هایی که می‌توانند به آن مربوط باشند، فهرست کنید، بنابراین قادر خواهید بود همه‌ی مصاحبه‌کننده‌ها را در مورد قابلیت‌ها و توانایی‌های خودتان مطلع کنید.تمرین کنید و برای سوالاتی که به طور معمول پرسیده می‌شوند، پاسخ‌هایی را آماده کنید. شما باید جلوی یک آینه‌ی بزرگ تمرین کنید، یا می‌توانید مصاحبه‌های تمرینی را به صورت صدا یا ویدیو ضبط کنید. سپس ویدیوها را تماشا کنید و بعد تمام حرکات عصبی، موارد نالازم یا گفتارهای نامناسب را حذف کنید. شاید بهتر باشد بسیار کتابی و رسمی صحبت کنید. علاوه بر این، شما می‌توانید از از سایرین سوالاتی را بپرسید و بعد پاسخ‌های آن‌ها را بررسی و ارزیابی کنید.

۱۷. برای یک مصاحبه شغلی موفقیت آمیز به آب یخ نه بگویید

قبل از هر گونه مصاحبه، باید مودبانه آبی که برای‌تان آورده می‌شود بپذیرید، اما دقت کنید که آب یخ نباشد حتی می‌توانید درخواست کنید که برای‌تان آب بدون یخ بیاورند. بنابراین، لیوان از دست‌تان سر نخواهد خورد. اگر این احتمال وجود دارد که دست‌های‌تان لرزش داشته باشند، تکان یخ‌های داخل لیوان نقطه ضعف شما را نشان نخواهد داد.

۱۸. یک دستمال کاغذی در جیب پشتی‌تان قرار دهید

قبل از رفتن به هر مصاحبه، حواس‌تان باشد که حتما دست‌های‌تان را به سرعت خشک کنید، به این ترتیب اگر قرار بود در جلسه‌ی مصاحبه با کسی دست بدهید، دست‌تان خیس و نمدار نخواهد بود!

۱۹. یک نوار بهداشتی درون کفش‌تان قرار بدهید

اگر پای‌تان داخل کفش سر می‌خورد، می‌توانید یک نوار بهداشتی داخل کفش‌تان بچسبانید؛ دیگر پاها درون کفش سر نخواهند خورد، زیرا عرق را جذب می‌کنند.

۲۰. اگر برای‌تان مقدور است، قرار مصاحبه را صبح بگذارید

به این دلیل که هم سر حال و پر از انرژی خواهید بود و هم تمام طول روز در انتظار برای رفتن به جلسه‌ی مصاحبه در فکر و خیال که منجر به پایین آمدن اعتماد به نفس‌تان می‌شود، نخواهید بود.

۲۱. برای یک مصاحبه شغلی موفقیت آمیز ورزش کنید

شما باید دست کم به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه ورزش کنید تا در جلسه‌ی مصاحبه در بهترین حالت سلامتی خود قرار داشته باشید. این کار می‌تواند به پمپاژ خون کمک کند و می‌تواند تمام تنش‌های اضطرابی را در وجودتان از بین ببرد.

۲۲. مودب باشید

شما باید در هر شرایطی از زندگی‌تان ادب‌تان را نشان دهید. در یک جلسه‌ی مصاحبه، مودب بودن راهی برای نشان دادن رفتار حرفه‌ای شما است. به خاطر داشته باشید که آن را از طریق تماس با چشم‌ها، دست دادن و عدم انجام برخی از اقدامات مانند لم دادن در صندلی، قسم خوردن یا استفاده از حرف‌های عامیانه نشان بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + دوازده =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...