شبکه گویای مسلم عابدی مدیسه
درباره من

درباره من

درباره من سلام دوست من در مورد درس خواندن و نمره گرفتن ،میان افراد جامعه من عقیده ای متداول دارم:« دانشجویان یا دانش آموزان زرنگی که نمره A می گیرند، آینده کاری تضمینی دارند و درآمدی آن چنانی منتظرشان است». ولی متاسفانه واقعیت چیز دیگری است. برای پیدا کردن کار، داشتن مدرک ضروری است ولی کسی به نمرات شما توجه نمی کند. وقتی فارغ التحصیل می شوید، مهم ترین عامل برای موفقیت و کسب شغل مناسب، دانش و توانایی انجام کارها در یک سیستم است.دانشجویانی که نمره C می گیرند، برای کلاس هایی که برایشان فایده ندارد، وقت خود را…[ادامه]

درباره من
خواندم !

مشاوره کسب وکارهای کوچک

نوشته شده توسط در تاریخ مهر ۲۵, ۱۳۹۷ 648 views

مشاوره کسب وکارهای کوچک

در ادامه مطلب قصد داریم به پاسخگویی پرسشهای شما خوانندگان گرامی در زمینه کسب و کار بپردازیم.

۱- من شرکتی را به تازگی تاسیس کرده ام و بودجه بسیار محدودی برای بازاریابی دارم. کار شرکت تولید و فروش نرم افزارهای حسابداری است. چندین بار در مجلات تبلیغ کرده ام و پاسخ مناسبی دریافت نکردم. درصورت امکان مرا راهنمایی کنید.
پاسخ: سوال شما بسیار کلی است و کاش اطلاعات بیشتر و دقیقتری ارائه میکردید. در هر صورت به چند مورد کلیدی و بسیار مهم توجه کنید. برای شرکت های کوچک و با بودجه بازاریابی محدود، شاید بهتر باشد از بازاریابی مستقیم و چندمرحله ای استفاده شود. تبلیغات مستقیم تبلیغاتی هستند که در آنها پیشنهاد واضح و مشخصی وجود دارد و مخاطب رادعوت به اقدام میکند که این اقدام میتواند دریافت اطلاعات بیشتر یا خرید محصول باشد.
روز به روز پاسخ گرفتن از بازاریابی تک مرحله ای سختتر میشود. پس بهتر است فرایند بازاریابی به صورت چندمرحلهای طراحی شود. در بازاریابی چند مرحلهای در اولین قدم از مخاطب توقع خرید ندارید بلکه سعی میکنید او را به گام بعدی هدایت کنید. مثلا در تبلیغاتی که در مجلات انجام میدهید از مخاطب درخواست میکنید که برای دریافت نسخه آزمایشی نرم افزار با شما تماس بگیرد. عدهای با شما تماس میگیرند. نکته مهم آن است که در اولین قدم به مخاطب پیشنهاد بدون ریسکی ارائه میدهید که علاقه مندان را به خود جلب میکند. مخاطب لازم نیست پولی بپردازد و فقط کافی است با شما تماس گرفته و اطلاعات تماس خود را اعلام کند تا سیدی را برایش ارسال کنید.
سپس میتوانید در قدم بعدی متن مناسبی را آماده کنید و همراه سیدی ارسال کنید. در آن متن فرد علاقه مند ترغیب میشود یک قدم دیگر بردارد. قدم دیگر شاید مشاوره ?? دقیقهای رایگان باشد که در محل کارتان ارائه میشود. عدهای از دریافتکنندگان سیدی به دریافت مشاوره علاقهمند خواهند بود. به همین ترتیب میتوانید مراحل بعدی را طراحی کنید و کاری کنید که در فرایند مشخصی که توسط خودتان طراحی شده، علاقه مندان شناسایی شوند، اطلاعات آنها جمعآوری شود و گام به گام آنها را به خرید نزدیک کنید.
ایده جالب دیگری که اخیرا در یک کتاب خواندم آن است که بهدنبال ۹۹۹ مشتری رویایی خود باشید. کاغذی بردارید و فرض کنید هیچ محدودیتی وجود نداشت و شما از لحاظ مالی و بودجه تبلیغاتی دستتان باز بود. دوست داشتید چه کسانی مشتری شما باشند. نام ۹۹۹ مشتری رویایی خود را روی کاغذ بنویسید و سپس عملیات بازاریابی خاصی را برای این ۹۹۹ نفر طراحی کنید. شاید بهترین روش برای شروع عملیات استفاده از پست باشد. مطلب بسیار جذابی آماده کنید و برایشان با پست
کنید.
البته تبلیغات پستی مستقیم اصولی دارد که اگر رعایت نشود هیچ موفقیتی حاصل نخواهد شد. مثلا بهتر است از پاکت معمولی و غیررسمی استفاده کنید و آدرس روی پاکت حتما دست خط باشد و چاپ نشود! باید کاری کنید که بسته کاملا شخصی به نظر برسد تا حتما به دست فرد تصمیم گیرنده برسد. بسیاری از منشی ها خودشان نامه ها و بسته رسانه های تبلیغاتی را باز میکنند و پیام شما هیچگاه به دست فرد تصمیم گیرنده نمیرسد. ولی اگر بسته شما شخصی بهنظر برسد بلافاصله به دست فرد تصمیم گیرنده میرسد.
نکته دیگر آن است که معمولا بسته نسبت به نامه خیلی سریعتر موردتوجه قرار میگیرد. منظور از بسته مرسولهای است که حجم دارد و صرفا کاغذ نیست.
بنابرین نکته مهم این روش آن است که به جای تبلیغات گسترده و پرهزینه کافی است بر بهترین مشتریان احتمالی ممکن متمرکز شویم و برای مدتی تمام عملیات بازاریابی را بر آنها متمرکز کنیم. این روش بازده بسیار بالایی دارد.
آخرین نکته آنکه هیچگاه خودتان را به یک رسانه مثلا تبلیغ مجله محدود نکنید، بلکه سعی کنید به صورت همزمان در رسانه های زیادی حضور داشته باشید. در کنار تبلیغ مجله میتوان در همایش های مرتبط حضور داشت، در اینترنت تبلیغ کرد، نامه های مستقیم فرستاد و …
هر روز در محل کارتان وقتی را به یادگیری بازاریابی و مدیریت اختصاص دهید. پس از مدت کوتاهی نتایج آنرا خواهید دید. موفق باشید.
۲- بیش از یک سال است که کسب وکاری را راه اندازی کردهام و هنوز درآمدی ندارم و با اینکه بسیار تلاش میکنم موفق نیستم. از کجا بدانم آیا برای کارآفرینی فرد مناسبی هستم یا خیر؟ یا کارم را درست انتخاب کرده ام یا باید عوض کنم؟ من مهندس الکترونیک هستم.
پاسخ: سوال بسیار خوبی پرسیدید. سوال شما سوال بسیاری از افراد خلاق و باانگیزهای است که با ذوق و شوق کسب وکاری راه اندازی میکنند، ولی پس از مدتی میبینند به خواسته هایشان نمیرسند و احساس یاس و ناامیدی به آنها دست میدهد.
بهتر است چند نکته را بررسی کنیم. اول آنکه انگیزه شما از ایجاد کسب وکار چیست؟ موردی که بسیار مشاهده میشود آن است که فردی کارمند است و تخصص بالایی دارد و پس از مدتی احساس میکند رئیسش که توانایی کمتری دارد به او دستور میدهد و درآمد بیشتری دارد. این شخص تصمیم میگیرد همان کار را خودش شخصا انجام دهد. این دیدگاه در بسیاری از موارد با شکست روبرو میشود. یعنی اگر دلیل شروع کسب وکارتان آن است که از رئیستان خسته شدهاید، احتمال شکست بسیار زیاد است، زیرا مدیریت یک کسب وکار چیزی بسیار فراتر از داشتن تخصص فنی است. شما باید روحیه کارآفرینی داشته باشید. کارآفرینان واقعی هیچگاه از چیزی شکایت نمیکنند و تمام فکر و ذکرشان آن است که در شرایط موجود و با تمامی محدودیتها چگونه میتوان ارزش افزوده ایجاد کرد. بر راهاندازی کسب وکار شاید تخصص فنی نسبت به توانایی مدیریت و حل مسائل اهمیت کمتری داشته باشد.
مهارت بسیار کلیدی لازم توانایی مدیریت دیگران است. یک مدیر باید بتواند در بدترین شرایط برخورد مناسبی داشته باشد و همواره خوشرو باشد و از هر فرصتی برای تشویق و ترغیب همکارانش استفاده کند.
خصوصیت دیگر فرد کارآفرین به قول آقای ناپلئون هیل نویسنده کتاب (بیاندیشید و ثروتمند شوید)، اشتیاق سوزان است. بهترین معیار برای تشخیص آنکه آیا کارتان را درست انتخاب کرده اید یا خیر آن است که از خود بپرسید: اگر لازم باشد برای پیشبرد کارم یک شبانه روز بدون وقفه کار کنم و حتی غذا نخورم، آیا اینکار را با خوشحالی انجام خواهم داد یا خیر.
اگر جوابتان مثبت است کار درستی را انتخاب کردهاید. اگر چنین اشتیاقی به کارتان دارید مطمئن باشید راه های هموار کردن تمامی موانع را دیر یا زود خواهید یافت.
مشکل بسیار رایج دیگری که در متخصصان وجود دارد آن است که انگیزه شروع کارشان ایجاد درآمد و پول است. یعنی اگر با تحقیق و پرس و جو در اطرافیان کاری را یافته اید که دیگران میگویند پولساز است و آن کار را شروع میکنید، به احتمال خیلی زیاد شکست خواهید خورد. انگیزه اصلی شما از کارتان نباید کسب درآمد باشد. اگر اینطور باشد قبل از اینکه به درآمد برسید با ایده های جدیدتری برخورد میکنید و کار قبلی را رها خواهید کرد. جمله معروفی وجود دارد که میگوید: به هر چیزی که میخواهید میتوانید برسید به شرطی که هیچگاه جایگزینی برای آن قبول نکنید!
آلکس ماندوسیان که یکی از موفقترین سخنرانان و مدرسان بازاریابی اینترنتی در آمریکا است در سمینار اخیر میگفت: گیاه بامبو رشد بسیار عجیبی دارد. بامبو در سه سال اول سر از خاک بیرون نمی آورد. حال فرض کنید برای سه سال خاک را آبیاری میکنید و همسایه شما میبیند و میپرسد که چه کاری انجام میدهید؟ و شما توضیح میدهید گیاه بامبو را آبیاری میکنم! درصورتی که هیچ گیاهی دیده نمیشود. این گیاه طی سه سال ریشه های قدرتمند و عمیقی ایجاد میکند و شرایط را برای رشد سریع آماده میکند. وقتی رشد شروع میشود در کمتر از ?? روز ?? متر رشد میکند! راه اندازی کسب وکار هم دقیقا همینطور است. اوایل شاید لازم باشد تلاش زیادی انجام دهید و هیچ نتیجه ملموسی مشاهده نمیشود. کسانی که این دوره آبیاری را به پایان برسانند شاید رشد گیاه خواهند بود. بسیاری از کارآفرینان قبل از این زمان دست از کار میکشند و مسلما نتیجه ملموسی از کار خود برداشت نمیکنند.
آخرین توصیه آن است که در کنار تخصصی فنی خودتان که بسیار ارزشمند است، حتما به کسب مهارتهای مدیریتی و همچنین بازاریابی بپردازید.
۳- آیا ارسال گروهی ایمیل را روشی مناسب برای افزایش فروش میدانید؟
پاسخ: ارسال گروهی ایمیل اگر به کسانی باشد که شما را نمیشناسند تاثیر چندانی بر افزایش فروش ندارد. در بسیاری از کشورها این کار جرم محسوب میشود. بازاریابی با ایمیل با ارسال ایمیل گروهی متفاوت است. در بازاریابی با ایمیل افرادی را به وبسایت خود هدایت میکنیم و آنجا از بازدیدکننده میخواهیم آدرس ایمیلش را در اختیار ما قرار دهد. برای اینکار شاید لازم باشد مطالب رایگان باارزشی قرار دهیم تا بازدیدکننده برای دسترسی به آن، ایمیل خود را در سایت وارد کند. سپس ایمیل های متوالی با فاصله های زمانی مناسب برای این افراد میفرستیم و بازدیدکنندگان را به صورت تدریجی ترغیب میکنیم که از ما خرید کنند.
در بازاریابی با ایمیل معمولا نمیتوان با ارسال یک ایمیل معجزهای انجام داد. راهکار اصولی آن است که با ایمیل هایی که میفرستید به ایجاد رابطه خوب و همچنین جلب اعتماد مخاطب بپردازید. هرچه این ارتباط عمیق تر شود و شما بهعنوان متخصص و کارشناس در کارتان شناخته شوید، تعداد خریدها افزایش مییابد. راز موفقیت در بازاریابی ایمیلی آن است که در ایمیل های خود فقط به فروش نمیپردازید بلکه با دادن اطلاعات مفید و ارزشمند به مخاطب، اعتماد او را جلب میکنید. بازاریابی با ایمیل اصول بسیار مهمی دارد که امیدواریم در شماره های بعدی به صورت مفصل به آن بپردازیم.

در ادامه مطلب قصد داریم به پاسخگویی پرسش های شما خوانندگان گرامی در زمینه کسب و کار بپردازیم.
۱- من شرکتی را به تازگی تاسیس کرده ام و بودجه بسیار محدودی برای بازاریابی دارم. کار شرکت تولید و فروش نرم افزارهای حسابداری است. چندین بار در مجلات تبلیغ کرده ام و پاسخ مناسبی دریافت نکردم. درصورت امکان مرا راهنمایی کنید.
پاسخ: سوال شما بسیار کلی است و کاش اطلاعات بیشتر و دقیقتری ارائه میکردید. در هر صورت به چند مورد کلیدی و بسیار مهم توجه کنید. برای شرکتهای کوچک و با بودجه بازاریابی محدود، شاید بهتر باشد از بازاریابی مستقیم و چندمرحله ای استفاده شود. تبلیغات مستقیم تبلیغاتی هستند که در آنها پیشنهاد واضح و مشخصی وجود دارد و مخاطب را
دعوت به اقدام میکند که این اقدام میتواند دریافت اطلاعات بیشتر یا خرید محصول باشد.
روز به روز پاسخ گرفتن از بازاریابی تک مرحلهای سختتر میشود. پس بهتر است فرایند بازاریابی بهصورت چندمرحلهای طراحی شود. در بازاریابی چند مرحلهای در اولین قدم از مخاطب توقع خرید ندارید بلکه سعی میکنید او را به گام بعدی هدایت کنید. مثلا در تبلیغاتی که در مجلات انجام میدهید از مخاطب درخواست میکنید که برای دریافت نسخه آزمایشی نرمافزار با شما تماس بگیرد. عدهای با شما تماس میگیرند. نکته مهم آن است که در اولین قدم به مخاطب پیشنهاد بدون ریسکی ارائه میدهید که علاقه مندان را به خود جلب میکند. مخاطب لازم نیست پولی بپردازد و فقط کافی است با شما تماس گرفته و اطلاعات تماس خود را اعلام کند تا سیدی را برایش ارسال کنید.
سپس میتوانید در قدم بعدی متن مناسبی را آماده کنید و همراه سیدی ارسال کنید. در آن متن فرد علاقهمند ترغیب میشود یک قدم دیگر بردارد. قدم دیگر شاید مشاوره ?? دقیق های رایگان باشد که در محل کارتان ارائه میشود. عدهای از دریافتکنندگان سیدی به دریافت مشاوره علاقه مند خواهند بود. بههمین ترتیب میتوانید مراحل بعدی را طراحی کنید و کاری کنید که در فرایند مشخصی که توسط خودتان طراحی شده، علاقه مندان شناسایی شوند، اطلاعات آنها جمعآوری شود و گام به گام آنها را به خرید نزدیک کنید.
ایده جالب دیگری که اخیرا در یک کتاب خواندم آن است که به دنبال ۹۹۹ مشتری رویایی خود باشید. کاغذی بردارید و فرض کنید هیچ محدودیتی وجود نداشت و شما از لحاظ مالی و بودجه تبلیغاتی دستتان باز بود. دوست داشتید چه کسانی مشتری شما باشند. نام ۹۹۹ مشتری رویایی خود را روی کاغذ بنویسید و سپس عملیات بازاریابی خاصی را برای این ۹۹۹ نفر طراحی کنید. شاید بهترین روش برای شروع عملیات استفاده از پست باشد. مطلب بسیار جذابی آماده کنید و برایشان با پست
کنید.
البته تبلیغات پستی مستقیم اصولی دارد که اگر رعایت نشود هیچ موفقیتی حاصل نخواهد شد. مثلا بهتر است از پاکت معمولی و غیررسمی استفاده کنید و آدرس روی پاکت حتما دست خط باشد و چاپ نشود! باید کاری کنید که بسته کاملا شخصی بهنظر برسد تا حتما به دست فرد تصمیمگیرنده برسد. بسیاری از منشی ها خودشان نامه ها و بسته های تبلیغاتی را باز میکنند و پیام شما هیچگاه بهدست فرد تصمیم گیرنده نمیرسد. ولی اگر بسته شما شخصی به نظر برسد بلافاصله بهدست فرد تصمیمگیرنده میرسد.
نکته دیگر آن است که معمولا بسته نسبت به نامه خیلی سریعتر موردتوجه قرار میگیرد. منظور از بسته مرسولهای است که حجم دارد و صرفا کاغذ نیست.
بنابرین نکته مهم این روش آن است که به جای تبلیغات گسترده و پرهزینه کافی است بر بهترین مشتریان احتمالی ممکن متمرکز شویم و برای مدتی تمام عملیات بازاریابی را بر آنها متمرکز کنیم. این روش بازده بسیار بالایی دارد.
آخرین نکته آنکه هیچگاه خودتان را به یک رسانه – مثلا تبلیغ مجله – محدود نکنید، بلکه سعی کنید بهصورت همزمان در رسانه های زیادی حضور داشته باشید. در کنار تبلیغ مجله میتوان در همایشهای مرتبط حضور داشت، در اینترنت تبلیغ کرد، نامه های مستقیم فرستاد و …
هر روز در محل کارتان وقتی را به یادگیری بازاریابی و مدیریت اختصاص دهید. پس از مدت کوتاهی نتایج آنرا خواهید دید. موفق باشید.
۲- بیش از یک سال است که کسب وکاری را راه اندازی کرده ام و هنوز درآمدی ندارم و با اینکه بسیار تلاش میکنم موفق نیستم. از کجا بدانم آیا برای کارآفرینی فرد مناسبی هستم یا خیر؟ یا کارم را درست انتخاب کردهام یا باید عوض کنم؟ من مهندس الکترونیک هستم.
پاسخ: سوال بسیار خوبی پرسیدید. سوال شما سوال بسیاری از افراد خلاق و باانگیزهای است که با ذوق و شوق کسبوکاری راهاندازی میکنند،
ولی پس از مدتی میبینند به خواسته هایشان نمیرسند و احساس یاس و ناامیدی به آنها دست میدهد.
بهتر است چند نکته را بررسی کنیم. اول آنکه انگیزه شما از ایجاد کسب وکار چیست؟ موردی که بسیار مشاهده میشود آن است که فردی کارمند است و تخصص بالایی دارد و پس از مدتی احساس میکند رئیسش که توانایی کمتری دارد به او دستور میدهد و درآمد بیشتری دارد. این شخص تصمیم میگیرد همان کار را خودش شخصا انجام دهد. این دیدگاه در بسیاری از موارد با شکست روبرو میشود. یعنی اگر دلیل شروع کسب وکارتان آن است که از رئیستان خسته شدهاید، احتمال شکست بسیار زیاد است، زیرا مدیریت یک کسب وکار چیزی بسیار فراتر از داشتن تخصص فنی است. شما باید روحیه کارآفرینی داشته باشید. کارآفرینان واقعی هیچگاه از چیزی شکایت نمیکنند و تمام فکر و ذکرشان آن است که در شرایط موجود و با تمامی محدودیتها چگونه میتوان ارزش افزوده ایجاد کرد. بر راه اندازی کسب وکار شاید تخصص فنی نسبت به توانایی مدیریت و حل مسائل اهمیت کمتری داشته باشد.
مهارت بسیار کلیدی لازم توانایی مدیریت دیگران است. یک مدیر باید بتواند در بدترین شرایط برخورد مناسبی داشته باشد و همواره خوشرو باشد و از هر فرصتی برای تشویق و ترغیب همکارانش استفاده کند.
خصوصیت دیگر فرد کارآفرین به قول آقای ناپلئون هیل نویسنده کتاب (بیاندیشید و ثروتمند شوید)، اشتیاق سوزان است. بهترین معیار برای تشخیص آنکه آیا کارتان را درست انتخاب کردهاید یا خیر آن است که از خود بپرسید: اگر لازم باشد برای پیشبرد کارم یک شبانهروز بدون وقفه کار کنم و حتی غذا نخورم، آیا اینکار را با خوشحالی انجام خواهم داد یا خیر.
اگر جوابتان مثبت است کار درستی را انتخاب کردهاید. اگر چنین اشتیاقی به کارتان دارید مطمئن باشید راههای هموار کردن تمامی موانع را دیر یا زود خواهید یافت.
مشکل بسیار رایج دیگری که در متخصصان وجود دارد آن است که انگیزه شروع کارشان ایجاد درآمد و پول است. یعنی اگر با تحقیق و
پرس و جو در اطرافیان کاری را یافته اید که دیگران میگویند پولساز است و آن کار را شروع میکنید، به احتمال خیلی زیاد شکست خواهید
خورد. انگیزه اصلی شما از کارتان نباید کسب درآمد باشد. اگر اینطور باشد قبل از اینکه به درآمد برسید با ایدههای جدیدتری برخورد میکنید و کار قبلی را رها خواهید کرد. جمله معروفی وجود دارد که میگوید: به هر چیزی که میخواهید میتوانید برسید به شرطی که هیچگاه جایگزینی برای آن قبول نکنید!
آلکس ماندوسیان که یکی از موفقترین سخنرانان و مدرسان بازاریابی اینترنتی در آمریکا است در سمینار اخیر میگفت: گیاه بامبو رشد بسیار عجیبی دارد. بامبو در سه سال اول سر از خاک بیرون نمیآورد. حال فرض کنید برای سه سال خاک را آبیاری میکنید و همسایه شما میبیند و میپرسد که چه کاری انجام میدهید؟ و شما توضیح میدهید گیاه بامبو را آبیاری میکنم! درصورتی که هیچ گیاهی دیده نمیشود. این گیاه طی سه سال ریشه های قدرتمند و عمیقی ایجاد میکند و شرایط را برای رشد سریع آماده میکند. وقتی رشد شروع میشود در کمتر از ?? روز ?? متر رشد میکند! راهاندازی کسبوکار هم دقیقا همینطور است. اوایل شاید لازم باشد تلاش زیادی انجام دهید و هیچ نتیجه ملموسی مشاهده نمیشود. کسانی که این دوره آبیاری را به پایان برسانند شاید رشد گیاه خواهند بود. بسیاری از کارآفرینان قبل از این زمان دست از کار میکشند و مسلما نتیجه ملموسی از کار خود برداشت نمیکنند.
آخرین توصیه آن است که در کنار تخصصی فنی خودتان که بسیار ارزشمند است، حتما به کسب مهارت های مدیریتی و همچنین بازاریابی بپردازید.
۳- آیا ارسال گروهی ایمیل را روشی مناسب برای افزایش فروش میدانید؟
پاسخ: ارسال گروهی ایمیل اگر به کسانی باشد که شما را نمیشناسند تاثیر چندانی بر افزایش فروش ندارد. در بسیاری از کشورها این کار جرم محسوب میشود. بازاریابی با ایمیل با ارسال ایمیل گروهی متفاوت
است. در بازاریابی با ایمیل افرادی را به وبسایت خود هدایت میکنیم و آنجا از بازدیدکننده میخواهیم آدرس ایمیلش را در اختیار ما قرار دهد. برای اینکار شاید لازم باشد مطالب رایگان باارزشی قرار دهیم تا بازدیدکننده برای دسترسی به آن، ایمیل خود را در سایت وارد کند. سپس ایمیلهای متوالی با فاصله های زمانی مناسب برای این افراد میفرستیم و بازدیدکنندگان را به صورت تدریجی ترغیب میکنیم که از ما خرید کنند.
در بازاریابی با ایمیل معمولا نمیتوان با ارسال یک ایمیل معجزه های انجام داد. راهکار اصولی آن است که با ایمیل هایی که میفرستید به ایجاد رابطه خوب و همچنین جلب اعتماد مخاطب بپردازید. هرچه این ارتباط عمیقتر شود و شما به عنوان متخصص و کارشناس در کارتان شناخته شوید، تعداد خریدها افزایش مییابد. راز موفقیت در بازاریابی ایمیلی آن است که در ایمیل های خود فقط به فروش نمی پردازید بلکه با دادن اطلاعات مفید و ارزشمند به مخاطب، اعتماد او را جلب میکنید.

برچسب ها : ، ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 2 =