مدیریت پول و کارآفرین برتر

مدیریت پول و کارآفرین برتر

یکی دیگر از ویژگی‌ کارآفرینان موفق مدیریت پول است. هر خطرپذیری کارآفرینانه‌ای مدتی طول می‌کشد تا به سوددهی برسد. تا آن‌وقت، سرمایه محدود است و آن را باید عاقلانه خرج کرد. کارآفرینان موفق از نیاز اجباری به مدیریت پول آگاه هستند و برای تعهدات مالیِ حال و آینده‌شان برنامه‌ریزی می‌کنند. حتی بعد از تأمین منابع مالی یا اجرایی شدن کامل طرح‌ها، یک تاجر موفق کنترل کاملی برگردش پولی خود دارد، زیرا می‌داند پول مهم‌ترین جنبه هر کسب‌وکاری است.

برای آنکه فرد موفقی در مسیر اقتصادی زندگی خود باشید؛ لازم است همواره اطلاعات دقیقی از ورودی ها و خروجی های مالی خود در اختیار داشته باشید. عدم آگاهی از این اطلاعات سبب می شود تا برای جبران کسری پول و شکست های تجاری با مشکلات سخت تری مواجه شویم و به دنبال آن مدت زمان “ریکاوری” یا همان بازیابی اقتصادی نیز افزایش خواهد یافت.در مقابل اگر سرمایه های خود را در مسیر برنامه ریزی و کنترل هدفمند قرار دهیم و یا اصطلاحا پول خود را مدیریت کنیم ، به راحتی می توانیم برای موفقیت های مالی چشمگیر و کسب درآمد در آینده آماده شویم.در ارائه تعریفی ساده و روان از مدیریت پول می توان گفت: مدیریت پول اشراف کامل بر منابع کسب و بخش هائی است که پول خود را در آنها هزینه و یا سرمایه گذاری می کنیم،با توجه به این تعریف ساده “برنامه ریزی هدفمند” در بحث مدیریت پول به عنوان یک فاکتور گزینه از اهمیت فوق العاده ای برخوردار خواهد بود. اثرات مدیریت پول را می توان در قالب نکات ذیل مورد بررسی قرار داد:

  • مدیـریت پـول به شما کـمک می کنـد تا مـشـکلات مـالـی را مـشـخص نـمایید.

مسلما مدیریت پول و رعایت این نکته، برای کسانی که در آخر ماه نمی دانند پول خود را صرف انجام چه کارهایی کرده اند از اهمیت بسیاری برخوردار است. بررسی دقیق و جز به جز میزان پول این امکان را به شما می دهد تا از مشکلات مالی فعلی و موارد بالقوه ای که می تواند در آینده روی دهد، آگاه شوید. علاوه بر این مدیریت پول می تواند بخش هایی را که بیش از اندازه پول خود را در آن خرج کرده اید، مشخص نماید.شاید در نگاه اول این کار زیاد مهم به نظر نرسد اما زمانی که به میزان واقعی این پول پی ببرید مسلما شگفت زده خواهید شد!

  • مدیریـت پـول به شما کـمک می کنـد تا موفـقیـت های مـالـی را مشخص نـمایید.

مدیریت پول نقش مهمی را در موفقیت های مالی و افزایش سرمایه ایفا می کند. با مدیریت و برنامه ریزی برای پولتان، در واقع مسیر موفقیت های مالی را برای خود هموار ساخته اید،هر چند ممکن است موفقیت های مذکور چندان محسوس نباشند اما اطمینان داشته باشید که در مقاطع خاصی از زندگی اثرات آنها را مشاهده خواهید کرد. شاید این مسأله مصداق عینی این ضرب‌المثل معروف باشد: “قطره قطره جمع گردد، وانگهی دریا شود.” به عبارت دیگر حتی زمانی که سرعت پیشرفت چندان محسوس و زیاد نیست، اگر آن را در جهتی مناسب و درست برنامه ریزی کنید، می توانید انتظار داشته باشید که سود مناسبی را در آینده برای شما به همراه داشته باشد.

  • مدیریـت پـول تاثیـرات حاصـل از تـغییرات ناگـهانی مـالـی را مـشخص می نـماید.

 

جریان مالی و گردش پول ما همواره طبق برنامه های از پیش تعیین شده حرکت نمی نماید. برخی مواقع تغییرات ناگهانی در برنامه ریزی های مالی ما به وجود می آید که ممکن است مثبت و در جهت افزایش پول بوده و یا منفی بوده و کاهش سرمایه را برای شما به همراه داشته باشد. به عنوان مثال ارثیه و یا پاداش شغلی را می توان جزو موارد مثبت و تصادف و هزینه درمان را جزو موارد منفی به شمار آورد. مدیریت پول این امکان را به شما می دهد تا میزان اثرگذاری این قبیل موارد را بر کل فعالیت های مالی خود مشخص نمایید. اگر قبل از بروز این تغییرات ناگهانی برنامه پولی روشن و مشخصی داشته باشیم به سرعت می توانیم خود را با آنها سازگار نماییم.

  • مدیریت پول باعث می شود تا همواره فـعالیت های مالی را در ذهن خود مرور نـمایید.

مسلما اگر مدیریت پول و کنترل فعالیت های مالی به یک عادت تبدیل شود، همواره فعالیت های مالی را در ذهن خود مرور کرده و آنها را فراموش نمی کنید. بدین ترتیب خواهید آموخت : چگونه بر اهداف مالی خود بیشتر تمرکزکرده و عوامل موثر برای رسیدن به این اهداف را به سرعت شناسایی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...