مثلث خود مشغولی چیست
مثلث خود مشغولی چيست؟

خیلی از ما همیشه تو کارهامون با مشکلاتی مواجه میشیم . مثلا اقدام نمی کنیم که کاری را انجام بدیم.و یا اینکه خودمون را دست کم می گیریم.

تماما اینها به خاطر این هست که ما خودمون را در چارچوبی به اسم مثلث خود مشغولی گیر انداختیم و از این مثلث بیرون نمیاییم. و همیشه و همیشه این سه بعد مثلث که رنجش .

ترس و عصبانیت هست را تکرار می کنیم و فکر می کنیم به این صورت پیشرفت هم نصیب ما میشه ولی واقعیت امر به این هست که این طور در جا زدن هست و به جایی نمیرسیم.

برای اینکه بهتر مثلث خود مشغولی را متوجه بشیم توضیحات را مطالعه می کنیم و به بررسی اجمالی این توضیحات می پردازیم. اگر نظری و یا پیشنهادی هم هست با جون و دل پذیرا هستیم .

رنجش
عصبانیت
ترس
“مثلث خودمشغولی”را به وجود می‌آورند.

شاید جالب باشد که بدانید، تمام نواقص اخلاقی از این سه واکنش سرچشمه می‌گیرند.

“رنجش”واکنش ما در برابر آن قسمت از گذشته‌مان است که مسایل طبق خواسته و روال ما پیش نرفته، از این طریق ما دوباره به گذشته باز می‌گردیم و در آن زندگی می‌کنیم.

“عصبانیت” روش رویارویی ما با زمان حال و واکنشی به منظور انکار واقعیت است.

“ترس” احساسی است که وقتی ما به آینده‌مان فکر می‌کنیم دچار آن می‌شویم و به بیان دیگر ، واکنش ما در مقابل ناشناخته‌ها و احساس نگرانی از به وقوع نپیوستن رویاهایمان است.

این واکنش‌ها در مقابل آدم‌ها، مکان‌ها و وقایع گذشته، حال و آینده زمانی ظاهر می‌شود که انتظارات ما از آن‌ها برآورده نشود.

در معتادان گمنام ، به ما طریقی جدید برای زندگی و ابزاری نو ارائه می شود که همان قدم های دوازده گانه می باشند که ما به بهترین نوع ممکن ، آنها را کار می کنیم .

اکر ما پاک بمانیم و یاد بگیریم که این اصول را در تمام امور خود به اجرا در آوریم ، یک معجزه به وقوع پیوسته است .

ما از مصرف مواد مخدر ، اعتیادمان و خود مشغولی ، رهایی پیدا میکنیم . پذیرش ، جایگزین رنجش ، عشق جایگزین عصبانیت و ایمان ، جایگزین ترس می شود .

ما دچار نوعی بیماری هستیم که در انتها ، ما را مجبور به کمک خواستن می کند . خوش اقبالی در آن است که برای ما فقط یک راه وجود دارد ،

آخرین فرصت :

ما باید مثلث خود مشغولی را متلاشی کنیم . ما باید یا رشد کنیم و یا خواهیم مرد .

 

و اما راه حل کلیدی برای رهایی از خودمشغولی:

پذیرش را جایگزین رنجش
عشق را جایگزین عصبانیت
ایمان را جایگزین ترس کنیم.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 − 1 =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...