شبکه پشتیبانی

چرا شبکه پشتیبانی ضروری است

در اختیار داشتن گروهی از آدم های مشتاق که حامی و پشتیبان شما باشند می‌تواند به جهات مختلف بسیاری مفید و کمک کننده باشد. شبکه پشتیبانی شما، علاوه بر آنکه، راهنمایی و دلگرمی می‌دهند می توانند با صحبت کردن از شرکت‌تان با دیگران، کمک کنند مشتریان جدیدی به شما جذب شوند و نفرات بیشتری به شما مراجعه کنند.آدم‌های شبکه پشتیبانی تان می‌توانند به عنوان بلندگوی شما نیز عمل کنند اگرکه درباره‌ی راه‌های اداره‌ی کسب و کارتان ایده‌های جدیدی داشته باشید. اگر کمپین بازاریابی برای کسب و کار جدیدتان موفق نشود توجه آدم‌هایی را که جزو نزدیکان شما هستند جلب کند، احتمالا مورد پسند و علاقه‌ی غریبه‌ها یا سایر مشتریان بالقوه نیز قرار نخواهد گرفت.

چگونه یک شبکه پشتیبانی را حفظ کنید

بخش سخت ماجرا اینجا است: دریافت حمایتی که نیاز دارید اغلب مستلزم پا گذاشتن روی غرورتان است. برای تشکیل شبکه باید بپذیرید که همیشه نمی‌دانید چه چیزی از همه بهتر است، حتی وقتی صحبت از اداره‌ی کسب و کار کوچک خودتان باشد.اگر آدم‌هایی کنارتان دارید که می‌توانید به آن‌ها تکیه کنید، مهم است که با آن‌ها صادق و روراست باشید. نیازی نیست بیش از حد با آن‌ها همه چیز را در میان بگذارید. اما درست مثل وقتی در مطب پزشک هستید، اگر نخواهید بپذیرید مشکلی وجود دارد یا عادات بدتان را قبول نکنید هیچ یک از پشتیبانان‌تان نمی توانند به شما کمکی بکنند.
وقتی نوبت به کارکنان می‌رسد، گوش دادن به نگرانی‌های‌شان مهم است. آن‌ها در خط مقدم کسب و کارتان قرار دارند و می‌توانند نقش هشدار دهنده‌ی مشکلاتی را که ممکن است از وجودشان بی خبر بوده‌باشید ایفا می‌کنند.

نهایتا، بهترین کار آن است که وقتی کسی به شما توصیه یا نصیحتی می‌کند قدردانی کنید. چه آن توصیه مستلزم انجام لطف در حق کسی باشد یا فقط تشکر لفظی، روشن ساختن اینکه به خاطر پشتیبانی‌ّهای دریافت شده قدردان هستید ایده‌ی بسیار خوبی به نظر می‌رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...