سومین شرکت تبلیغاتی برتر جهان

سومین شرکت تبلیغاتی برتر جهان

سوم: شرکت تبلیغاتی Droga 5

«دورگافایو» یکی از آژانس‌‌های برتر تبلیغاتی است که خود را به عنوان شرکتی «خلاقیت محور» و «بومی دیجیتالی» معرفی می‌کند و تمرکز عمده‌ی آن بر فعالیت‌های اجتماعی است. در حالی که این شرکت اخیرا سالگرد 10 سالگی فعالیت خود را جشن گرفته است، ولی اطلاعات کافی در رابطه با تاریخچه‌ی این شرکت در دسترس نیست زیرا آن‌ها بیشتر بر زمان حال متمرکز شده‌اند نه بر زمان قدیم؛ یعنی زمانی که آن‌ها همین الان مشغول به فعالیت در آن هستند و جایی که توجه و هدف آن‌ها بر آن متمرکز شده است.

«دورگا فایو» که فعالیت خود را با یک پروژه‌ی بزرگ در سال 2006 آغاز کرده، ممکن بود در عرض کمتر از 30 روز از شروع فعالیت به زندان بیفتند. اما از آن زمان تا حالا به موفقیت‌های قابل توجهی دست پیدا کرده‌اند. شاید این موفقیت تا حدودی به ماهیت ریسک-پذیری این شرکت مربوط شود. این روحیه ریسک‌پذیری تولید تبلیغات موثری را رقم زده است که مشابه آن قبلاً دیده نشده است! «دورگافایو» تا کنون با کمپانی‌های بزرگی کار کرده است که از جمله آن‌ها میتوان به یونیسف (UNICEF)،‌ گوگل،‌ اچ بی او (HBO)، پیزا هوت (Pizza Hut) و پرودنشیال (Prudential) اشاره کرد که البته فهرست این مشتریان بزرگ همچنان در حال افزایش است. فهرست کارهای قبلی این شرکت بسیار طولانی است که می‌توانید آن را در اینجا مشاهده کنید.

عوامل کلیدی زیر باعث شده است که این شرکت به یکی از بهترین آژانس‌های تبلیغاتی دنیا تبدیل شود:

ارتباط‌های شخصی

آنها اطلاعات چندانی در رابطه با تاریخچه‌ی تاسیس آژانس خود به افراد نمی‌دهند اما قطعاً اطلاعات زیادی در مورد سرویس‌های تبلیغاتی کنونی و کارکنانشان دارند. می‌توانید در اینجا به فهرست دفاتر، عکس پرسنل این شرکت بهمراه نام ایشان، صلاحیت‌ها وتجربیاتشان نگاهی بیاندازید. همیشه لازم نیست که بدانید شرکت تبلیغاتی شما کارکنان خود را از کجا استخدام کرده‌است، اما بهتر است تا پیش از امضای قرارداد، اطلاعات بیشتری در رابطه با صلاحیت کارکنان آن شرکت و ارتباط تخصص آن‌ها با استراتژی‌های تبلیغاتی و سرویس‌های مورد نیاز خود کسب کنید.

گستره حوزه فعالیت

پیش از امضای قرارداد با یک شرکت تبلیغاتی، اطلاع از اینکه آن شرکت قادر به ارائه چه سرویس‌هایی به برند شماست، امری بسیار ضروری و مهم است. «دورگا فایو» استراتژی‌ها و سرویس‌های تبلیغاتی زیادی می‌تواند ارائه دهد. علت اثربخشی بالای خدمات این شرکت بخاطر سرویس‌های گسترده آنهاست که فهرست برخی‌ از آنها در زیر آمده است:

تولید پروتوتایپ

بازاریابی حسی

کمپین‌های بازاریابی یکپارچه

استراتژی‌ برند

طراحی سایت‌های اینترنتی ویژه‌ی برندها

ارزیابی و تحلیل آمار‌ی

البته این‌ها تنها چند مورد از هفده سرویس تبلیغاتی است که «دورگافایو» به مشتریانش ارائه می‌دهد.

جوایز

«دورگافایو» در جشنواره‌ی شیر‌های کن که همین امسال برگزار شد به عنوان یکی از شرکت‌ های برتر تبلیغاتی مستقل انتخاب شد. این آژانس تا کنون توانسته است در چندین جشنواره‌ی دیگر نیز جوایز خوبی را دریافت کند. «دورگا فایو» به عنوان آژانس Ad Age & Creativity سال انتخاب شد و هم‌چنین جوایز دیگری از جشنواره‌ی D&AD دریافت کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + 6 =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...