۱۳ سوالی که باید قبل از ازدواج به انها پاسخ دهد

سوالات قبل ازدواج

13سوالی که باید قبل از ازدواج به انها پاسخ دهد

۱-ایا از نظر عاطفی و فیزیکی جذب شریک زندگیتان شده اید؟

تصمیم گیری برای ازدواج با یک نفر فقط نباید بر اساس ظاهر فیزیکی او باشد. ولی چون هر هر روز با همدیگر ارتباط دارید و زیبایی همدیگر را میبینید باید از ظاهر هم راضی باشید وگرنه این میتواند منجر به مشکلات دیگری شود.

۲-ایا برای متعهد شدن به او برای بقیه عمرتان اماده هستید؟

تعهد به گذراندن بقیه زندگی با یک نفر تصمیم ساده ای نیست. و شما باید مطمئن شوید که اماده چنین تعهدی هستید. در طول زندگی زناشویی شما هر دو بزرگ میشوید و ممکن است تغییر کنید. متعهد شدن به همدیگر به حفظ رابطه تان و تبدیل شدن به فردی بهتر کمک میکند.

۳-وقتی اختلاف یا عدم توافق دارید چه اتفاقی می افتد؟

اگر روش شما برای حل مشکلات همیشه دعوا و بحث کردن است این بعد از ازدواجتان هم ادامه خواهد یافت. شما باید قادر به مصالحه و توافق با هم باشید این میتواند تضمینی برای داشتن یک ازدواج عالی برای هر دوی باشد.

۴-ایا وفادار و قابل اعتماد هستید؟

این سوال به امادگی شما برای گذراندن بقیه زندگی با فردی که با او ازدواج کرده اید ارتباط دارد. اگر وفادار نباشید ازدواج اذیتتان میکند. و اینده ازدواجتان روشن نخواهد بود.

۵-ایا باورهای مشابهی دارید؟

شباهت سیستم باور یک مولفه مهم ازدواجهای موفق است. این موضوع هم برای ازدواجتان و هم در مورد توافق برای تربیت بچه ها اهمیت دارد.

۶-ایا شما کسی هستید که او برای ازدواج دنبالش است ؟

اگر شما استانداردهایی که او از همسر اینده اش میخواهد ندارید زمانش رسیده که تصمیمتان را دوباره بررسی کنید. به یاد داشته باشید ازدواج ساده نیست پس با کسی ازدواج کنید که به دنبال فردی با خصوصیات و شخصیت شما است چون شما نمیخواهید و نمیتوانید خود را به شکلی که او میخواهید تغییر دهید.

۷-ایا سبک زندگی, اهداف زندگی, هدفهای ازدواج و خانوادگی مشابهی دارید؟

تصور کنید با کسی  ازدواج کنید که دوست دارد ۶ ماه سال را در سفر باشد ولی شما از سفر متنفر هستید. ایا میتوانید با او زندگی شادی داشته باشید و از با او بودن لذت ببرید؟ شما قطعا تفاوتهایی دارید و این تفاوتها شما باعث میشود مکمل هم باشید ولی تفاوت در مورد مسائل اساسی در اینده مشکل ساز خواهد بود.

۸-ایا هر دوی شما در مورد بچه دار شدن توافق دارید؟

اگر میخواهید روزی صاحب بچه شوید و شریکتان نمیخواهد باید بنشینید و در مورد برنامه ازدواجتان که باید برایتان بهترینها را به ارمغان اورد دوباره گفتگو کنید.

۹-ایا اگر همسرتان روزی ناتوانی جدی پیدا کند حاضرید با او به زندگی ادامه دهید؟

زندگی غیر قابل پیش بینی است. شما امروز میتوانید روی پاهای خودتان راه بروید اما بعدها ممکن است در یک سانحه پاهای خود را از دست بدهید. ایا در اینده میتوانید از او حمایت کنید و تا پایان کنارش بمانید؟

۱۰-ایا اماده هستید نیازهای او را به نیازهای خود ترجیح دهید؟

در ازدواج شما هر دو باید هم بدهید هم بگیرید به خصوص در طول سالهای اول ازدواج. گاهی لازم است نیازهای همسرتان را به خودتان ترجیح دهید ایا برایش اماده هستید؟ بله امکان دارد که شما نتوانید اتومبیل یا خانه مورد علاقه تان را بخرید فقط به این دلیل که باید مخارج تحصیل همسرتان را بدهید.

۱۱-ایا شما به همسرتان افتخار میکنید؟

وقتی او به موفقیتی میرسد ایا شما به او افتخار میکنید؟ وقتی او در بین دوستان یا خانواده شماست باید موقع صحبت در مورد همسرتان احساس افتخار کنید.

۱۲-ایا برای پذیرش خانواده او و پشتیبانی از نیازهای انها در صورت نیاز, امادگی دارید؟

شما فقط با او ازدواج نمیکنید بلکه با خانواده اش هم ازدواج میکنید. موقعیتهای زیادی وجود دارد مثل جشنهای تولید, عروسیها, تعطیلات و غیره که شما باید در انها حضور داشته یاشید و بخشی از ان باشید. و گاهی مواقع شاید نیاز باشد از نظر مالی انها را حمایت کنید.

۱۳-ایا میخواهید حسابهای بانکی مشترک داشته باشید یا مجزا؟

مشکلات پولی یکی از متداولترین دلایل طلاق است. زندگی غیر قابل پیش بینی است پس قبل از ازدواج در این مورد توافق کنید.

  • عابدی مدیسه
  • اردیبهشت 8, 1398
  • 80 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 4 =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...