سازگاری و انعطاف‌پذیری کارآفرینان

سازگاری و انعطاف‌پذیری کارآفرینان

 

پرشور و هیجان یا حتی سرسخت بودن در آنچه انجام می‌دهید، خیلی خوب است ولی عدم انعطاف‌پذیری در مورد مشتری یا نیازهای بازار، راهتان را به شکست منتهی می‌کند. به خاطر داشته باشید، یک خطرپذیری کارآفرینانه تنها شامل انجام کارهایی نیست که به آن‌ها باور دارید، بلکه این است که بتوانید یک کسب‌وکار موفق از آن بیرون بکشید.

نیازهای بازار، پویا و پرتحرک هستند. تغییرات، پدیده‌ای تکرارشونده است. کارآفرینان موفق آماده پذیرش هرگونه پیشنهادی هستند که به بهینه‌سازی منجر شود یا آماده انجام هر کاری هستند که کیفیت محصول یا خدمات را بهبود ببخشد و نیازهای بازار و مشتری را برطرف کند. تولید محصول بر اساس سلایق خودتان شاید بیش‌تر شبیه یک سرگرمی باشد، ولی یک محصول واقعی باید نیازهای بازار را برطرف کند.

در دنیایی به‌سرعت در حال تغییر، شرکت‌هایی که [از این تغییرات] پیروی نمی‌کنند، شکست خواهند خورد. این فرهنگ‌های انطباق و انعطاف‌پذیری از بالا به پایین می‌آیند. هنگامی‌که مدیران گوش شنوایی برای شنیدن ایده‌های کارمندانِ خط مقدم خوددارند و وقتی زمانش برسد، حاضر به تغییر مدل‌های کسب‌وکار خود هستند.

مدل‌های کسب‌وکار را تغییر دهند، شرکت‌هایشان بسیار بیشتر دوام می‌آورند. بهترین کارآفرینان به‌طور مداوم در حال یادگیری و سازگاری هستند تا موفقیت ریسک‌های خود را برقرار نگه‌دارند. آن‌ها همچنین این کار را برای تبدیل‌شدن به افراد و رهبران بهتر می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که خودشان نیز مانند شرکت‌هایشان رشد می‌کنند

اگرمایلید با دیگران خوب کارکنید و یک بازیکن تیمی خوب باشید باید اراده کنید تا خودتان را با تیمتان سازگار کنید.رزا بت موس کانتر استاد دانشگاه هاروارد می گوید (افرادی موفق و رو به پیشرفت هستند ه در تغییر کردن ماهر باشند.)

افراد سازگار دارای صفات زیر هستند.

  1. آموزش پذیر هستند.
  2. از نظر عاطفی احساس امنیت میکنند.
  3. خلاق هستند.
  4. به فکر خدمت کردن هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 3 =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...