زبان بدن پاها

زبان بدن پاها2

  • اشاره کردن

پاها ممکن است، همراه با دیگر بخش‌های بدن، به چیزی اشاره کنند که جلب توجه کرده است. برعکس آن نیز ممکن است صحیح باشد و عقب‌کشیدن پا ممکن است نشان دهنده‌ی بی‌علاقگی باشد

در حالت ایستاده

وقتی ایستاده‌اید، پا ممکن است با کف پا و زانو به گوشه‌ای اشاره کند، به‌عنوان مثال در یک گفتگو وقتی فردی بخواهد مکان را ترک کند به درب اشاره می‌کند. اشاره کردن به هر سو دورتر از فرد مقابل به معنی این است که ‘من می‌خواهم جای دیگری باشم’.بعضی اوقات، وقتی اندام‌های تناسلی به نمایش گذاشته می‌شوند، پاها به اطراف اشاره می‌کنند، ولی این مورد، پیام واقعی نیست که ارسال می‌شود.

در حالت نشسته

وقتی در حالت نشسته هستید، پاها مجبور نیستند از بدن حمایت کنند ولی بیشتر قابل مشاهده هستند و از این رو پیام‌های شفاف‌تری ارسال می‌کنند (مگر آن‌که زیر میز باشند، که در این‌جا نیز می‌توانند به‌صورت ناخودآگاه پیام‌هایی را در مسیر توجه‌شان ارسال کنند.)پاهادر حالت نشسته نیز می‌توانند با زانو یا کف پا به چیزهای جذاب دیگر اشاره کنند، همچنین می‌توانند به مسیر حرکت مطلوب‌شان نیز اشاره کنند.در حالت نشسته به جلو خم شدن در حالی‌که یک پا به بیرون اشاره می‌کند و پای دیگر عقب است نشانه‌ی این است که فرد آماده‌ی بلند شدن است. این حرکت یک نشانه رایج برای فردی است که می‌خواهد مکان را ترک کند یا به جای دیگری برود.

  • در حالت حرکت

بعضی اوقات پاهای درحال حرکت تنها برای این است که تمرینی به پاها داده شود تا گردش خون بیشتری اتفاق بیفتد و عضلات گرفته شده باز شوند. بعضی اوقات نیز یک نشانه ارسال می‌کند.

در حالت ایستاده

چرخاندن یک پا وقتی ایستاده هستید می‌تواند به‌عنوان یک نشانگر عمل کند. چرخاندن پاها ممکن است نشان‌دهنده‌ی بی‌صبری و بی‌قراری باشد.حرکت دادن یک پا راهی است برای نزدیک‌تر شدن به فرد دیگر بدون آن‌که تمام بدن به حرکت دربیاید. عقب کشیدن پا به‌معنای بی‌علاقگی است. وقتی پا به جلو و عقب حرکت می‌کند ممکن است یک بازی زیرکانه ‘جذب کردن – پس زدن’ باشد که از طرف مقابل دعوت می‌کند شما را دنبال کند.اگر این کار با موزیک انجام شود، به‌ویژه اگر نیم‌تنه‌ی بالایی را نیز تکان دهد می‌تواند به‌معنای دعوت برای رقص باشد (در بیشتر اوقات زنان به‌صورت عامدانه این کار را انجام می‌دهند تا حرکت‌شان برای مردان جلب توجه کند و به سوی آنان متمایل شوند).

در حالت نشسته

پاهای روی‌هم افتاده ممکن است به بالا و پایین حرکت کنند. این کار می‌تواند نشانه‌ی بی‌قراری (به‌ویژه اگر سریع باشد) یا جذب طرف مقابل باشد. همچنین ممکن است اشاره‌ی آشکاری باشد. وقتی نشسته‌اید، زانوهایی که به اطراف می‌چرخند می‌توانند نشانه‌ی بی‌قراری یا اشاره به اطراف باشد.همچنین ممکن است پاها در زمان موسیقی تکان بخورند، این حرکت نشان می دهد که فرد راحت است و از ارتعاش ایجاد شده لذت می‌برد (و شاید از دیگران دعوت می کند به او بپیوندند).

  • در حال راه رفتن

افراد، به‌خاطر عادت‌ها و تا حدودی به‌خاطر نیت‌شان، به شیوه‌های مختلف راه می‌روندراه رفتن تند نشان می‌دهد که فرد در عجله است یا فردی‌است با شخصیت مصمم که می‌خواهد کارها را به انجام برساند. راه رفتن آهسته ممکن است نشان‌دهنده فردی باشد که می‌خواهد زمان تلف کند، مشغول رؤیاپردازی است، تنبل است یا شاید وقتی سریع راه می‌رود احساس درد می‌کند.راه رفتن با ادا و اطوار یا با ژست راه رفتن نشان دهنده‌ی این است که فرد بر خودش متمرکز شده‌است و خودهوشیاری دارد و نگران این مسئله است که دیگران او را چگونه می‌بینند. گام‌های بلندتر نشان دهنده‌ي این است که فرد با اطمینان به نفس است درحالی‌که گام‌های کوتاهتر نشان‌دهنده‌ی ترس یا دقت است.وقتی افراد در جایی گم می‌شوند، در یک دایره راه می‌روند، این مورد به‌این دلیل است که پاها مجزا نیستند و افراد چشم بسته به سرعت از مسیر مستقیم خارج می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 3 =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...