زبان بدن نشستن

زبان بدن نشستن3

  • روی هم انداختن مچ دست‌ها

وی هم انداختن مچ دست‌ها درحالی‌که دستان‌تان روی ران پای‌تان قرار گرفته‌اند به معنای عصبانیت نیست: این وضعیت می‌گوید شما احساس ناامنی دارید و تلاش دارید با پوشاندن قسمت داخلی مچ دست‌تان، آسب‌پذیری‌تان را پنهان کنید.

  • آرام قرار دادن دست‌ها روی ران پا

ثابت نگه داشتن دست‌ها، دشواری خاصی را نشان می‌دهد که در افراد با فکر بسته وجود دارد. در مقابل، روشنفکرها تمایل دارند وضعیت بدنی باز داشته باشند، از ایده‌ها و الهام گفتن از آن‌ها استقبال می‌کنند.

  • دو زانو نشستن

دو زانو نشستن نشان می‌دهد که حالت تهاجمی دارید و آماده‌ی یورش هستید. گلس می‌گوید “این وضعیت، حالت خوبی برای دوست شدن با دیگران و تأثیرگذاری بر آن‌ها نیست. به همین دلیل است که رهبران خوب این کار را انجام نمی‌دهند”. یک استثنا زمانی است که مرتبا این زانو به آن زانو می‌شوید یا احساس بی‌قراری دارید، این شرایط نشان‌دهنده‌ی اضطراب شما است، همچنین ممکن است ناراحتی موقتی شما را در پاسخ به چیزی که گفته شده‌است نشان دهد.

  • جمع کردن زانوها به یک طرف

درست مانند هر جنبه‌ی دیگر زبان بدن، در این حالت نیز بافتار نقش مهمی ایفا می‌کند: فرض کنید این حالت را برای راحتی کامل اتخاذ نکرده‌اید، وقتی زانوهای‌تان را به یک طرف خم کرده‌اید و تکیه‌تان بر یک دست‌تان قرار دارد به معنای عشوه گری است. گلس، با مشاهده این وضعیت در زنان که اندام‌شان را در تلاشی برای جذب طرف مقابل جمع می‌کنند، می‌گوید: “زنان از لحاظ عصب‌شناسی تمایل دارند در هنگام عشوه‌گری فضای کمتری اشغال کنند”. در عین حال، وقتی به سمتی تکیه می‌دهید که زانو‌های‌تان به آن اشاره دارد، قسمت بالاتنه‌تان را بیشتر در معرض دید طرف مقابل قرار می‌دهد.

  • تکیه دادن به عقب وقتی کف دست‌تان روی زمین است

این حالت به گفته‌ی گلس، حالت “قضاوتی” است. او این‌گونه اشاره می‌کند که خم شدن به عقب به شما اجازه می‌دهد بدون وارد عمل شدن شرایط پیرامون‌تان را بررسی کنید. درست مانند این است که منتظر وقوع چیزی هستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × چهار =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...