زبان بدن نشستن

زبان بدن نشستن1

شخصیت شناسی ۱۳ مدل نشستن و تفسیر آن ها

هرچند نحوه نشستن شما ممکن است تحت تأثیر محیط اطراف و حس و حال شما در آن لحظه باشد،‌ ولی به گفته‌ی لیلیان گلس، متخصص زبان بدن و نویسنده ۱۸ کتاب از جمله مزایای زبان بدن، نحوه نشستن شما می‌تواند چیزهای زیادی درباره شخصیت‌تان بگوید.به منظور کمک به درک نحوه نشستن دیگران و بهبود سبک نشستن خودتان برای اثرگذاری هرچه بهتر بر طرف مقابل، در ادامه ۱۳ وضعیت نشستن و تفسیر آن‌ها را به شما می‌گوییم.

  • صاف نشستن

صاف می‌نشینید و شانه‌های‌تان را عقب مي‌دهید، و پاهای‌تان استوار روی زمین قرار گرفته‌اند، این وضعیت پیام قدرتمندی را منتقل می‌کند. شما به خودتان مطمئن هستید. اگر در زمان صحبت کردن از دستان‌تان نیز استفاده کنید اعتماد به نفس‌تان دوچندان مي‌شود. قدرت اداره دنیا در دستان چه کسی است؟

  • روی هم انداختن پاها

گلس می‌گوید، وقتی یک پای‌تان را روی پای دیگرتان می‌اندازید با پنهان کردن پای پایینی‌تان، خودتان را از لحاظ فیزیکی کوچک‌تر نشان می‌دهید، و این نشانه‌ی ناامنی است. مطمئنا افراد با اعتماد به نفس، این‌گونه در نظر دیگران اندازه‌شان را کوچک نمی‌کنند، بلکه به‌گونه‌ای در آن‌جا سایه می‌گسترانند که گویی مالک آن‌جا هستند.همان‌طور که پیشتر گفتیم، درست مانند اکثر اصول زبان بدن، استثنائات موقعیتی نیز وجود دارند: روی هم انداختن پا در برابر یک شخص می‌تواند یک علامت گستاخانه باشد مبنی بر این‌که تمایل دارید با طرف مقابل‌تان ارتباط جنسی برقرار کنید. تغییر حالت دادن پاها و برداشتن پا از روی پای دیگر می‌تواند این پیغام را به طرف مقابل منتقل کند که او را بررسی کرده‌اید و کارتان به پایان رسیده است.

  • چهارزانو نشستن

برعکس زمانی‌که وقتی روی صندلی نشسته‌اید و پاهای‌تان را روی هم می‌اندازید، چهار زانو نشستن روی زمین نشان‌دهنده‌ی راحتی است. گلس این‌گونه تشریح می‌کند “به این معنی است که شما بسیار راحت، عادی و خوش مشرب هستید”. این وضعیت، که باز شدن زانوها به طرفین را شامل می‌شود، نشان‌دهنده‌ی روشنفکری نیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 5 =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...