زبان بدن صورت

زبان بدن صورت3

  • رنگ

۲۰. قرمز

عموما یک صورت قرمز ممکن است نشان دهنده فردی باشد که داغ شده است، زیرا خون به سطح بدنش آمده است تا خنک شود. آن‌ها ممکن است به‌خاطر تمرین و ورزش یا برانگیختگی احساسی، مثلا، وقتی هیجان زده می‌شوند، داغ شده باشند.چهره‌ی قرمز عموما نماد یک فرد عصبانی است. این یک نشانه‌ی مشخص خطر است و به فرد مقابل اخطار می‌دهد اگر از موضع‌شان عقب‌نشینی نکنند ممکن است آسیب ببینند.مردم وقتی خجالت‌زده می‌شوند به شیوه‌های گوناگونی سرخ می‌شوند. در برخی افراد، گردن‌شان سرخ می‌شود. در بسیاری از افراد گونه‌ها سرخ می‌شوند. و گاهی مواقع کل صورت سرخ می‌شود.

۲۱. سفید

پوست سفید ممکن است نشان دهنده‌ی این باشد که فرد احساس سردی می‌کند زیرا خون برای جلوگیری از یخ زدگی به اعماق بدن می‌رود.پوست سفید همچنین نشانه‌ی ترس نیز است، غالبا ترس شدید. این اتفاق به این دلیل می‌افتد که خون، سطح پوست را به دلیل احتمال بریده شدن، ترک می‌کند و به عضلات می‌رود، جایی که حضورش بیشتر مورد نیاز است.

۲۲. آبی کبود

پوست می‌تواند به تناژ آبی نیز دربیاید. این رنگ نشان دهنده‌ی سردی یا ترس شدید است.

۲۳. رطوبت

زمانی‌که بدن گرم می‌شود، احتمالا به‌خاطر هیجان یا برانگیختگی احساسی، عرق کردن یک مکانیسم طبیعی بدن برای خنک شدن است.تعریق نیز با ترس ارتباط دارد، شاید به این دلیل که باعث لغزنده شدن پوست می‌شود و از چنگ انداختن یک موجود مهاجم جلوگیری می‌کند.

  • اصطلاحات

۲۴. قابل اعتماد

همن و همکارانش (۲۰۱۵) دریافتند که قابل اعتمادترین چهره، چهره‌ای است که لبخند کمرنگی بر لب داشته‌باشد، گوشه‌های لب بالا باشد، و ابروها اندکی بالا رفته باشد. این چهره نشان دهنده یک فرد با اعتماد به نفس و دوستانه است ولی نگران این نیست که دیگران نیز او را دوست دارند یا نه (هرچند ما را به یک دوست مطلوب‌تر تبدیل می‌کند).

۲۵. باهوش

کلایسنر و همکارانش (۲۰۱۴) به این نتیجه دست یافتند که افراد با چهره لاغرتر، چانه باریک‌تر و بینی بلندتر نماد واقعی یک فرد نابغه است. در مقابل، یک صورت بیضی شکل و پهن‌تر با چانه بزرگ و بینی کوچک غالبا به‌عنوان یک فرد با هوش کم شناخته می‌شود. همچنین به این نکته پی بردند که قضاوت زنان از جذابیت می‌تواند ارزیابی سایر مشخصه‌ها را تحت تأثیر قرار دهد. آن‌ها همچنین گفتند هوش بالاتر زمانی درک می‌شود که فرد لبخند می‌زند یا شوق خود را نشان می‌دهد، حال آن‌که هوش پایین‌تر با خشم و قابل اعتماد نبودن مرتبط است.

شما همچنین می‌توانید با به‌کارگیری زبان بدن صورت قدرت، واضح صحبت کردن، استفاده از ارتباط چشمی بیشتر و اعتماد به نفس خودتان را باهوش‌تر نشان دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...