دست دادن آمرانه

زبان بدن دست دادن3

با کسی که آمرانه دستش را دراز می کند، چگونه برخورد کنیم؟

اکنون که با این نوع دست دادن توهین آمیز آشنا شده اید، شاید هنگامی که مشاهده کنید کسی می خواهد اینگونه با شما دست دهد وسوسه شوید که با او دست ندهید و با بی جواب ماندن دستش در هوا این کار توهین آمیزش را پاسخ دهید. اما این کارتان بیشتر از آنکه مفید باشد به ضررتان است. مخصوصا اگر در ملاقات با یک فرد مهم باشید. میتوانید با اعتماد به قدرت خود، دست وی را بگیرید و جهت دست ها را به سوی زاویه عمودی بچرخانید. با این کار توسط زبان بدن خود به آن فرد میفهمانید که تحت تسلط و تاثیر او قرار نمیگیرید.

برای مقابله با دست دادن آمرانه و برتری طلب دو روش وجود دارد:

دست چپ و آزاد خود را بر روی دست ها بگذارید و با دو دست، دست دهید(مطابق تصویر). در این حالت تمامی دستها زیر سلطه دست شما قرار میگیرند. با اینحال ممکن است طرف مقابل نیز به همین روش مقابله کند. هنگامی که هر دو طرف با دو دست خود اینگونه دست دهند نشانه ی یک نوع مجادله برای نمایش قدرت میان دو طرف است.

راه حل بهتر آن است که پای چپ خود را جلو ببرید و شانه های خود را در جهت افقی قرار دهید. این حرکت باعث میشود که دست طرف مقابل بیشتر به سمت شما دراز شود و محل دست دادن در کنترل کامل بدن شما قرار بگیرد. با این روش حتی اگر طرف مقابل از قدرت فیزیکی بیشتری برخوردار باشد بواسطه محل قرار گیری دست ها، شما به راحتی میتوانید دستش را به سمت عمودی بچرخانید و با زبان بدن خود این پیام را مخابره کنید که فردی ضعیف و فرمان بر نیستید.

هنگامی که هر دو طرف قصد انجام دست دادن آمرانه داشته باشند

گاهی اوقات ممکن دست در شرایط و مکان خاصی باشید که نیاز است با زبان بدن خود به افرادی که با آنها دست میدهید این پیام را منتقل کنید که اهل باج دادن و مدارا با آنها نیستید. به همین جهت ممکن است با افرادی برخورد داشته باشید که به روش های بالا قصد دست دادن داشته باشند. یکی از کارهایی که در مقابله با اینگونه دست دادن ها میتوانید انجام دهید این است که ساعد طرف مقابل را با دست چپ (دست آزاد) بگیرید و شست خود را در آرنج وی کمی فشار دهید. همچنین یکی دیگر از حرکات زبان بدن هنگام دست دادن که نشانه تحت کنترل قرار دادن طرف مقابل است لمس کردن و گرفتن شانه طرف مقابل است. در شکل مقابل تصویری از یک مجادله تمام عیار با تکنیک های مختلف برای دست دادن آمرانه را مشاهده میکنید. در این تصویر تکنیک های پای چپ و کشیدن دست طرف به حریم بدن خود ، گرفتن ساعد و گرفتن شانه به وضوح قابل مشاهده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 1 =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...