شبکه گویای مسلم عابدی مدیسه
درباره من

درباره من

درباره من سلام دوست من در مورد درس خواندن و نمره گرفتن ،میان افراد جامعه من عقیده ای متداول دارم:« دانشجویان یا دانش آموزان زرنگی که نمره A می گیرند، آینده کاری تضمینی دارند و درآمدی آن چنانی منتظرشان است». ولی متاسفانه واقعیت چیز دیگری است. برای پیدا کردن کار، داشتن مدرک ضروری است ولی کسی به نمرات شما توجه نمی کند. وقتی فارغ التحصیل می شوید، مهم ترین عامل برای موفقیت و کسب شغل مناسب، دانش و توانایی انجام کارها در یک سیستم است.دانشجویانی که نمره C می گیرند، برای کلاس هایی که برایشان فایده ندارد، وقت خود را…[ادامه]

درباره من
خواندم !

زبان بدن دست دادن۲

نوشته شده توسط در تاریخ تیر ۲۶, ۱۳۹۸ 378 views

زبان بدن دست دادن۲

دست دادن های توهین آمیز

دست دادن عملی است پسندیده برای نشان دادن احترام و برابری میان دو نفر. با این حال گاهی اوقات افراد بدون آنکه حتی خودشان آگاه باشند به گونه ای توهین آمیز دست می دهند. در جوامع غربی حساسیت زیادی درمورد برابری و احترام متقابل وجود دارد حتی زمانی که تفاوت زیادی در ثروت ، رتبه و مقام افراد مختلف وجود داشته باشد این موضوع را رعایت میکنند. اما در بعضی تمدن های دیگر سلسله طبقات اجتماعی مختلفی وجود دارد که هر کدام برتری هایی نسبت به دیگری برای خود قائل هستند. همین تفاوت های جوامع مختلف، ممکن است باعث یک سو تفاهم مرگبار اجتماعی شود. یکی از مسائلی که ممکن است باعث بروز سوء تفاهم شود دست دادن به شیوه آمرانه است.

دست دادن به روش آمرانه چگونه است (زبان بدن دست دادن تسلط گرا)

در این نوع دست دادن در حالی که کف دست به سمت پایین است، دست یک شخص بر روی دست دیگری قرار می گیرد. در اکثر جوامع بشری نمایش “کف دست به سمت بالا” حرکتی فروتنانه و نماد مطیع بودن است. همچنین این حرکت یک نماد جهانی برای گدایی ، التماس و نیاز است. از طرفی دیگر “کف دست به سمت پایین” نشان دهنده قدرت ، برتری و تسلط است. یک مثال خوب برای این حرکت همان حالت درود فرستادن نازی های آلمان زمان هیتلر است.

اگر شما در حالی که کف دستتان به سمت پایین است با کسی دست دهید در واقع از طرف مقابلتان میخواهید در حالی با شما دست دهد که کف دستش به سمت بالا است و غیر مستقیم از او میخواهید به ضعیف بودن خود اعتراف کند. زاویه دست اهمیت دارد؛ هرچه زاویه دست افقی تر باشد به معنای تفاوت طبقاتی بیشتر است. در مقابل، هرچه دست های دو نفر به عمودی بودن نزدیکتر باشد بیان کننده جایگاه اجتماعی یکسان دو نفر است.

بنابراین توجه داشته باشید هنگامی که با یک شخص غریبه برای اولین بار دست میدهید، دست خود را عمودی به سمت او دراز کنید و دست دهید زیرا با این کار توسط زبان بدن خود، به آن شخص این پیام را میرسانید که برای او به اندازه خودتان ارزش قائل هستید. همچنین اگر خواستید هنگام ملاقات تواضع و فروتنی نشان دهید و با زبان بدن خود اعتراف کنید که ارزش بسیاری برای طرف مقابلتان قائل هستید به گونه ای با وی دست دهید که کف دستتان به سمت بالا است. انجام دادن این کار نشانه ی احترام گذاشتن است. بنابراین اگر با فرد محبوبی مثل بزرگ خانواده، هنرپیشه دلخواهتان و یا مدیر شرکتتان روبرو میشوید بهتر است در حالی دستتان را به سمت او دراز کنید که کف دستتان به سمت بالا متمایل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + هجده =