زبان بدن دست دادن۱

زبان بدن دست دادن1

زبان بدن ، به حرکات بدن یک فرد گفته میشود که بدون آنکه سخنی بگوید بیانگر خصوصیات شخصیتی و رفتاری آن فرد میباشد. یکی از مهمترین نکاتی که هنگام ملاقات ها باید به آن توجه کرد زبان بدن دست دادن افراد است. سبک و روش دست دادن افراد مختلف حاوی معانی و اطلاعات مهمی است.

دست دادن افراد با یکدیگر آداب و رسوم اکثر مردم جهان است. هر فرد در طول روز بارها هنگام سلام کردن ، خداحافظی و یا بروز احساسات و هیجانات از عمل دست دادن استفاده میکند. حالت و روش دست دادن حاوی پیام های بسیاری است که بطور ناخودآگاه توسط زبان بدن به طرف مقابل منتقل میشود. به عنوان مثال هنگامی که برای اولین بار با یک فرد بسیار مهم ملاقات دارید به دلیل آنکه آن فرد هیچ اطلاعات قبلی درباره شخصیت و رفتار شما ندارد بسیار مهم است که در اولین برخورد چه گونه به نظر آیید؛ قطعا اولین تماسی که در ابتدای دیدارتان برقرار می کنید دست دادن است و بطور ناخودآگاه از طریق زبان بدن اطلاعاتی را در خصوص شخصیت خود به طرف مقابل منتقل خواهید کرد. بنابراین واجب است انواع زبان بدن دست دادن را بشناسید و سعی کنید اطلاعاتی بدی که بطور ناخودآگاه از زبان بدن خود منتقل می کنید را اصلاح کنید. میزان صمیمیت ، ضعف شخصیتی ، اعتماد بنفس ، قابل اعتماد بودن ، استرس داشتن ، دیکتاتور بودن ، خجالتی بودن و … همه و همه نکاتی است که میتوان، از زبان بدن دست دادن یک فرد تشخیص داد. با ما همراه باشید.

تاریخچه دست دادن

اولین ایده دست دادن در روم باستان شکل گرفت. در اغلب تمدن ها از قدیم، نشان دادن کف دست هنگامی که کف دست رو به بالاست نشانه حسن نیت ، صداقت و غیر مسلح بودن است. با این حال رومیان باستان در گذشته بسیار بدنام بودند به حیله و نیرنگ در پنهان کردن خنجر در آستین های زرهی خود که بطور ناگهانی طرف مقابل خود را غافلگیر میکردند و از پا در می آوردند. از این رو هنگامی که ژنرال های رومی با یکدیگر برای گفتگو ملاقات میکردند ساعد های یکدیگر را در دست میگرفتن و اینگونه متوجه میشدند که طرف مقابلشان چیزی در آستین پنهان نکرده است. این حرکت به مرور زمان در روم نماد حسن نیت و صداقت شد و مردم در ابتدای ملاقات از آن استفاده می بردند.

اما دست دادن به روش مدرن امروزی از قرن نوزدهم میلادی (حدود ۱۰۰ سال پیش) شکل گرفت. زمانی که تاجران پس از مذاکره با یکدیگر بر سر معامله به توافق میرسیدند در پایان به نشانه ی تعهد با یکدیگر دست میدادند. در ابتدا دست دادن فقط در میان تاجران مرسوم بود ولی به سرعت به عملی محبوب تبدیل گشت به طوری که بعدها در میان مردها و سپس در شرایط مختلف بین افراد مختلف (مرد و زن) رایج شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × دو =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...