رفتارخشونت آمیز در محیط کار

رفتارخشونت آمیز در محیط کار

یک حقیقت جالب توجه : فرد معمولی یک سوم زندگی خود را در محل کار – و یا تقریبا 90،000 ساعت زمان در آنجا صرف خواهد کرد. با توجه به این مقدار از سرمایه زمانی، تعجبی ندارد که کار بر سلامت ما تاثیر گذار است.طبق گفته سازمان بهداشت جهانی WHO “کار میتواند تأثیر مثبت و یا منفی بر سلامت کارگر داشته باشد.
همانطور که بسیاری از ما در شرایط فیزیکی خطرناک کار نمی کنیم، سلامت مربوط به کار در نهایت به کیفیت محیط کار منجر می شود. رهبری سازمان و فرهنگ شرکتی، و همچنین کیفیت روابط کاری ما، بر محیط تاثیر می گذارد و در نهایت سلامت جسمی و روانی ما نیز می باشد.
یک گزارش WHO در مورد بهداشت حرفه ای می نویسد: “در مطلوب ترین شرایط، کار، منجر به درآمد و تولیدات مواد میشود و تأثیر مثبت بر سلامت اجتماعی، روحی و جسمی و رفاه میگذارد.”
با وجود این، شرایط کار در بسیاری از مشاغل و در بسیاری از کشورها هنوز به یک خطر جدی و حتی شدید رسیده است که رفاه، ظرفیت کاری و حتی طول عمر افراد کار را کاهش می دهد. ”
سلامت روانی امریکا (MHA) فرهنگ و زورگویی را به عنوان دو دلیل بزرگ برای افزایش نارضایتی کارکنان نام برد. در وب سایت خود توضیح می دهد:”این موقعیت های استرس بالا می تواند بر سلامت جسمی، سلامت روان و روابط فرد تاثیر بگذارد.

موسسه کاریابی پنج مورد از رفتارهای تهاجمی گزارش شده را در محل کار به طور کلی گزارش می دهد:

  1. تهمت:فردی که به دروغ متهم به سوء رفتار است، نوعی رفتار غیر انسانی و تهاجمی است که در محل کار بسیار رایج است. این رفتار نه تنها در مقابل بسیاری از سیاست های سازمانی، بلکه احتمالا بر خلاف قانون نیز میباشد. اظهارات غلط آزار و اذیت جنسی، احتمالا بزرگترین مشکل امروز در محل کار احتمال دارد که قربانی به علت اشتباه متهم شدن به تنش روحی و جسمی شدیدی روبرو شود. اتهامات دروغین می تواند باعث یک فرهنگ بی اعتمادی و نادیده انگاشتن شود، روحیه کارکنان را کم کند و باعث کاهش بهره وری شود
  2. ناباروری کلامی:آزار و اذیت کلامی برای اثبات در یک چشم شیطانی رضایت بخش، ایمن و دشوار است. همانطور که بازار رقابتی تر و سریع تر می شود، شماری از شکایات مربوط به ارعاب و سوء استفاده کلامی همچنان افزایش می یابد. کارشناسان ارعاب کلامی را به صورت عمدی و یا ناخواسته در نظر می گیرند. اکثر کارکنان به راحتی می پذیرند که حالت دوم “فقط اتفاق می افتد” و بخشی از بودن در محیط رقابتی است. در حالی که این ممکن است درست باشد، اگر هنوز باقی مانده باشد، می تواند همچنان مضر باشد. سوءاستفاده قومی در محل کار خلاف قانون است و باید گزارش شود.
  3. تلاش برای سرکوب کردن نطق ها و نصیحت های مرتط با کار:آیا می دانستید که اولین اصلاحیه قانون اساسی ایالات متحده – آزادی بیان و نطق کردن – در محل کار اعمال نمی شود؟ در حالی که برخی از آنها قابل درک است.نطق کردن و به شبهه انداختن در یک محیط حرفه ای مجاز نمی باشد، به طور فعال با توجه به افکار و ایده های فرد، بدون شک سوء تفاهم در نظر گرفته می شود.اشتباه نکنید:اگر کسی در تلاش است شما را متوقف کند، ممکن است شما شکایت قانونی داشته باشید.. تلاش برای تضعیف ارتباطات مرتبط با کار، مانع از توانایی انجام کار خود می شود، که اغلب تحت تعریف «آزار و اذیت کارکنان» قرار می گیرد.
  4. نادیده گرفتن کار یک نفر:متاسفانه، سیاست محیط کار چیزی بسیار واقعی است. کارگران ممکن است به شدت در معرض خطر قرار بگیرند، ممکن است متوجه شوند که مشارکتشان کم ارزش است یا حتی در مجموع نادیده گرفته شده است. چنین رفتار یک اقدام عمدی از تجاوز و احتمالا علیه قانون است. اکثر سازمان ها به شدت با چنین رفتارهایی مقابله می کنند، زیرا کارآیی و سودآوری بالقوه عملیات آنها را تهدید می کند. سازمان های دولتی، به طور قابل پیش بینی، به ویژه در برابر محیط های کار تمایل دارند که تظاهر به صمیمیت کنند شاید به همین دلیل است که یک سفر به DMV برای برانگیخته شدن یک خشم احمقانه کافی است.
  5. تجاوز فیزیکی:تجاوز فیزیکی فقط در مورد مشت و لگد نیست و هر نوع لمس ناخواسته که شامل مواردی هر چند “تصادفی” غیره است. آزار و اذیت جنسی نیز یک نوع تجاوز فیزیکی است. به طور خلاصه، این یک ایده بسیار بد است که شخص را به هر نحو (خواسته یا ناخواسته) در محل کار، لمس کنید برای همین اغلب شکایت کارکنان از تجاوز فیزیکی به دلائل قانونی بسیار جدی رفتار می شود و خاتمه اشتغال ناشی از چنین مواردی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...