یک دروغ‌ گو چطور حرف می‌زند؟

یک دروغ‌ گو چطور حرف می‌زند؟

همان‌طور که در مقاله قبلی به آن اشاره کردیم، الگوی تنفس و به‌ خصوص حرف زدن فرد دروغ‌ گو، می‌تواند تند تند و سریع باشد؛اما بدانید، اگر هم فرد دروغ‌گو «من من» کرد و دچار لکنت زبان شد، احتمال دارد که در حال دروغ گفتن باشد.
یک آدم دروغ‌ گو چه می‌گوید؟
یک شخص دروغ‌ گو اغلب از واژه‌هایی مثل «اما»، «به‌جز»، «درحالی‌که» و «نه» استفاده نمی‌کند.چون با این‌ها پیچیدگی کلامش را زیاد می‌کند و کارش را سخت!آن‌ها همچنین از واژه «من» هم کمتر استفاده می‌کنند. دروغ‌گوها معمولاً به سراغ خاطرات شخصی نمی‌روند و اگر هم بروند، به نحوی اغراق‌آمیز آن را تعریف می‌کنند.مگر اینکه آن‌قدر حرفه‌ای باشند که شما را دست بیندازند!
آیا یک فرد دروغ‌ گو رفتار نامشخصی دارد؟
تغییرات در بنیان رفتاری یک فرد (اینکه به‌طورکلی چگونه رفتار می‌کند)، نکته‌ای است که شما باید به آن خیلی دقت کنید.
شما باید رفتارهای این فرد را در ژست‌هایش،‌ نحوه گفتارش،‌ تُن صدایش و حرکات دست‌هایش با آنچه از قبل از او دیده و می‌شناختید مورد بررسی قرار بدهید؛یعنی آنچه را که در موقعیت فعلی برابر شما نشان می‌دهد با آنچه قبلاً از وی دیده‌اید مقایسه و ارزیابی کنید. چون وقتی فردی که دروغ می‌گوید این رفتارهایش را تغییر می دهد.
دروغ‌گو، در مقابل سؤالات ساده، چه واکنشی دارد؟
وقتی از فردی سؤال سختی بپرسید و او به دوردست‌ها نگاه کند، تعجبی ندارد!اما وقتی سؤالتان ساده باشد و او مشوش شود و به دوردست‌ها خیره شود، کاسه‌ای زیر نیم‌کاسه‌اش هست! به همین راحتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...