شبکه گویای مسلم عابدی مدیسه
درباره من

درباره من

درباره من سلام دوست من در مورد درس خواندن و نمره گرفتن ،میان افراد جامعه من عقیده ای متداول دارم:« دانشجویان یا دانش آموزان زرنگی که نمره A می گیرند، آینده کاری تضمینی دارند و درآمدی آن چنانی منتظرشان است». ولی متاسفانه واقعیت چیز دیگری است. برای پیدا کردن کار، داشتن مدرک ضروری است ولی کسی به نمرات شما توجه نمی کند. وقتی فارغ التحصیل می شوید، مهم ترین عامل برای موفقیت و کسب شغل مناسب، دانش و توانایی انجام کارها در یک سیستم است.دانشجویانی که نمره C می گیرند، برای کلاس هایی که برایشان فایده ندارد، وقت خود را…[ادامه]

درباره من
خواندم !

درمان فوبیا چیست؟

نوشته شده توسط در تاریخ مرداد ۶, ۱۳۹۸ 353 views

درمان فوبیا چیست؟

اگر فوبیا باعث مشکلات شدید نشود، بیماران فکر می‌کنند تنها با دوری از منبع ترس‌شان می‌توانند آن را کنترل کنند. اجتناب از برخی فوبیاها ممکن نیست، مانند پرواز هراسی. در چنین مواردی باید از یک متخصص کمک گرفت.خبر خوب این است که با درمان مناسب، بسیاری از فوبیاها درمان‌پذیر هستند. برای هر بیمار باید نسخه‌ی مناسب خودش را پیچید – هیچ درمانی را نمی‌توان به همه تعمیم داد.ممکن است پزشک، روانپزشک، و/یا روانشناس پیشنهاد رفتاردرمانی، دارو، یا تلفیقی از هر دو را بدهند. هدف از درمان ین است که نشانه‌های ترس و اضطراب را کاهش دهند و به بیمار کمک کنند کنترل واکنش‌هایش را نسبت به منبع ترس در دست بگیرد.

رفتاردرمانی شناختی

رفتاردرمانی شناختی (CBT) رایج ترین برخورد درمان شناسی است برای فوبیا است. در این روش فرد در یک محیط کنترل شده در معرض منبع فوبیا قرار می‌گیرد. این درمان می‌تواند وضعیت فرد را تغییر دهد و اضطراب را کاهش دهد.این درمان بر شناسایی و تغییر افکار منفی، از کار انداختن باورها، و واکنش‌های منفی به موقعیت ایجاد کننده‌ی فوبیا متمرکز است، تکنیک‌های CBT جدید برای در معرض قرار دادن ایمن فرد با منبع فوبیا از تکنولوژی واقعیت مجازی استفاده می‌کنند.
داروها

داروهای ضدافسردگی و ضداضطراب می‌توانند واکنش‌های احساسی و فیزیکی به ترس را کمتر کنند. غالبا، تلفیقی از دارو و درمان حرفه‌ای سودمندتر خواهد بود.

به یاد داشته‌باشید:

اگر شما هم فوبیا دارید، ضروری است به‌دنبال درمان آن باشید. غلبه کردن بر فوبیا ممکن است دشوار باشد، ولی امکان‌پذیر است. با درمان صحیح، می‌توانید یاد بگیرید چگونه ترس‌های‌تان را مدیریت کنید و به یک زندگی بهره‌ور و کامل بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + چهارده =