درس ششم در مورد رشد شخصی

درس ششم در مورد رشد شخصی
مورد ششم مهمترین عادتی است که باید در این تجارت داشته باشید و نیز عادتی است که افراد جدید بیشترین مقاومت را در برابر آن میکنند. چرا؟ چون گفتن به کسی که باید روی خودش کار کند چندان جذاب نیست! آنها علاقه دارند که بشنوند چگونه باید با دیگران برخورد ­کنند؛ چگونه افراد جدید را جذب کنند؛ چگونه یک مجموعه بسازند که پیش برود و چگونه سازمان خود را رهبری کنند.
آنها این نکته را درنمی یابند که تکنیک های مشاوره و رهبری، کاملاً بیهوده و بی اثر خواهند بود اگر آنها از جنس افراد مورد اعتماد دیگران نباشند؛ افرادی که دیگران باورشان دارند و دوست دارند با آنها کار کنند. نکته مهم این است: برای موفقیت در این کار، دانستن چند روش و تکنیک کافی نیست؛ شما باید اطمینان و شخصیت کاملاً ویژه ای داشته باشید. این شخصیت، از ماهیت شما می آید و این ماهیت، محصول رشد شخصی شماست.
اگر به یاد داشته باشید، درباره Posture صحبت کردیم. اگر ذهنیت درستی نداشته باشیم و زمان خاصی را صرف رشد شخصی نکنیم، هرگز Posture خوبی نخواهیم داشت.
این یک واقعیت است: کار ما آسان نیست. ساده است؛ ولی آسان نیست. ما گاهی به افراد شکاک و ایرادگیر برمیخوریم؛ آنها که تفاوت بین پیرامیدهای غیر قانونی و بازاریابی شبکه ­ای را نمیفهمند. ما ناچاریم بسیاری از بدیهیات اقتصادی را برای کسانی که تاکنون هیچ کار مستقل اقتصادی نکرده اند تشریح کنیم. ما بسیاری آدم ها را وارد کار میکنیم که هرگز رئیس خود نبوده اند. بنابراین، عوض شدن تیم مان، رفتن یکی و آمدن دیگری، و بالا و پایین رفتن انگیزه و احساس ما بخشی از کار است؛ ما باید تلاش کنیم که همواره «بالا» باشیم. ما «باید» با مشکلات، به عنوان فرصت رشد روبه رو شویم؛ از ناکامی ها تجربه بیاموزیم و احساس بیچارگی و بدبختی را «نیاز بیشتر به ساختن شخصیتمان» تلقی کنیم! واین کار واقعاً دشوار است زمانی که ما همه روز با منفی ها احاطه شده ایم؛ که اکثر ما چنینیم!
این یک حقیقت است. بیشتر فامیل، همکاران و دوستان ما منفی اند. آنها نمی خواهند چنین باشند؛ ولی ناخواسته، هستند! آنها بدین صورت برنامه ریزی میشوند؛ روزی 24 ساعت و هر 7 روز هفته! برای داشتن یک ذهنیت مثبت، باید ناخودآگاه خودتان را به صورت حساب شده با برنامه های مثبت برنامه ریزی کنید. هر لیدر بزرگ نتورک، این کار را همچون یک آیین مذهبی، روزانه برگزار میکند!
به نظر من، بهترین روش انجام این کار، این است که هر روز صبح، به عنوان اولین کار روزتان، 30 دقیقه را به این کار اختصاص دهید.انجام این کار به عنوان اولین اقدام روزانه، خودآگاه شما را برای تمام روز میسازد و نتایجی را که در طول روز خواهید گرفت، تعیین میکند. (اگر شما فیلم «راز» را دیده اید یا کتاب آن را خوانده اید، این موضوع به خوبی به شما اثبات میکند که قانون جذب چگونه عمل میکند).
به دلایلی اکثر افراد جدید فکر میکنند که یک لیدر سطح بالا، هرگز با کار نکردن یک زیرمجموعه روبه رو نشده؛ به هرکس که کار را پیشنهاد داده، جواب مثبت گرفته و هرگز به هیچ مشکل و معضلی دچار نشده است. البته چنین نیست؛ لیدرهای سطح بالا قطعاً چالش­ها و مصیبتهای بیشتری را تحمل کرده اند؛ اما آنها به اندازه کافی روی رشد شخصیشان تمرکز کرده اند که این مشکلات نتوانسته مانع رسیدن آنها به موفقیت شود! آنها به شدت روی ریل هستند آنقدر که حتی اگر زلزله ای کمپانی مرکزی را ببلعد، هیچ مشکلی نیست! آن­ها از جایگاهشان تکان نمیخورند! بازهم راهی برای موفق شدن مییابند و هرگز از روی ریل موفقیت خارج نمیشوند!
ولی نکته بسیار مهم این است: این وضعیت، یک مقصد نیست که شما به آن برسید و بعد از آن اینگونه باشید؛ بلکه یک فرآیند در جریان است. آنها همواره روی خودشان کار میکنند تا وضعیت ذهنیشان را مثبت نگه دارند تا وزن افکار منفی هرگز از افکار مثبت بیشتر نشود.
شما باید به اینجا برسید.
این وضعیت، فقط برای این نیست که شما را روی ریل نگه دارد تا از کار خارج نشوید؛ بلکه داشتن این وضعیت، به شدت منجر به پیشرفت نتایجی که همه روز و هر روز در هر زمینه ای میگیرید میشود. برنامه ی رشد شخصی هر روز صبح، تغییر فیزیولوژیکی در شما ایجاد می­کند که منجر میشود شما از همان کارهای روزمره، نتایج بهتری بگیرید.
من به شما قول میدهم که اگر هر روز صبح، 30 دقیقه به CD جیم ران (Jim Rohn) گوش دهید، از تلفن زدن به 10 نفر برای دعوت به مشاوره در آن روز، نتیجه بسیار بهتری خواهید گرفت و درصد موفقیت شما به شدت بالا میرود؛ در مقایسه با این که همین ده دعوت را بدون برنامه رشد شخصی انجام دهید.
اگر شما وقتی که صبح از خواب بیدار میشوید، سی دقیقه کتاب «مانند ثروتمندان فکر کنید» را بخوانید، آن شب در جلسه مشاوره تان فرد کاملاً متفاوتی خواهید بود. حالت بدنتان متفاوت خواهد بود؛ تن صدایتان متفاوت خواهد بود و نگاهتان و چشم هایتان متفاوت خواهدبود.
اگر روزتان را با تماشای تلویزیون آغاز کنید و ساعت 7 عصر، کسی به شما «نه» بگوید، شرط میبندم که شما گوشی تلفن را میگذارید و به سراغ همان تلویزیون میروید. اما اگر روزتان را با خواندن کتاب «وقتی انسانی میاندیشد» به مدت 30 دقیقه آغاز کنید و در ساعت 7 عصر جواب رد بشنوید، شرط میبندم که شما به نفر بعدی در ساعت 7:30 تلفن خواهید کرد!
شما در زندگی و در تجارتتان چه قدر از رشد شخصی بهره میبرید؟ این عادت، مهمترین عادتی است که انسانهای بزرگ را موفق میسازد! این عادت، کلید طلایی موفقیت در هر کاری در زندگی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × چهار =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...