رندی گیج

درس اول وضعیتPosture
درس اول از شش درس از رندی گیج برای روی ریل ماندن

Postureدر فارسی وضعیت ترجمه میشود. این «وضعیت»، و داشتن آن، برای موفقیت شما حیاتی است؛ هم هنگامی که میخواهید به سراغ کسی بروید و او را دعوت به کار کنید و هم هنگام کار کردن با تیمتان. وضعیت ، ترکیبی است از آنچه که باور دارید، آنچه که انجام میدهید و اعتمادی که دارید.
افرادی که روی ریل نتورک قرار دارند، این «وضعیت» را دارند. و آنها که روی ریل نیستند، ندارند. وضعیت، این است که بدانید شما چه چیزی و چه فرصتی در اختیار دارید. شما با اطمینان به سراغ دیگران میروید، چون هیچ شکی درباره آنچه به آنها پیشنهاد میکنید ندارید.
شما وقتی به سراغ افراد میروید، باید در وضعیت «این فرصتو به کی میتونم پیشنهاد بدم» باشید؛ نه در وضعیت «امیدوارم طرف رد نکنه!»
افرادی که Posture دارند، به دنبال آدمهای «آسان» که ناتوانند و به هر چیزی پاسخ مثبت می­دهند نمیروند؛ بلکه بلافاصله افرادی را در جریان قرار میدهند که بیش از همه موفق و هدفدارند؛ این کار را با اطمینان کامل انجام میدهند و در انتظار نتیجه مثبت هستند. آنها میدانند که Network یک تجارت رؤیایی است … سرمایهی زیادی نمیخواهد؛ استخدام کسی یا جایی نیستید؛ نیاز به امکانات اولیهای مانند دفتر و … ندارید؛ بازنشستگیتان زودهنگام است و درآمد آن بسیار بالاست!
بنابراین وقتی این افراد درباره افراد مورد نظرشان فکر میکنند، به دنبال افرادی میگردند که این فرصت را بفهمند و سپس با Posture به سراغ این افراد میروند! آنها به دنبال شکار افراد، یا التماس کردن نیستند و دربهدر بدنبال شنونده نمیگردند! آنها به سادگی به افراد پیشنهاد میکنند که در این موقعیت فوق العاده شرکت کنند؛ چیزی بسیار فراتر از شغل یا تجارتی که او هماکنون در آن دخیل است!
چیز دیگری که از Posture ناشی میشود، توانایی به کارگیری «بزرگ»هاست. منظورم این است: وقتی من به کمپانی ملحق شدم، دقیقاً همین کار را کردم. من به سراغ پرمشغله­ترین، هدفدارترین و موفقترینها رفتم. من اجازه دادم آنها بدانند این فرصت چهقدر بزرگ است و آنها چهقدر میتوانند در آن بزرگ باشند.
من به حدود 10 نفر گفتم که میتوانند درآمدی بالای 100هزار دلار در ماه در این تجارت داشته­باشند. (البته از آن ده نفر، هفت نفر هیچ تجربهای در نتورک نداشتند! من میدانستم می­توانند؛ چون آنها باهوش و دارای تأثیر و نفوذ کلام بودند و در تدریس مهارت داشتند.)
کلید این است …
من امروز یکی از مدیران طلایی هستم. بیش از 100هزار دلار در ماه درآمد دارم و نفر اول از نظر درآمد در کمپانیام هستم؛ اما وقتی که من به سراغ این افراد رفتم، حتی یک رهبر درجه پایین هم نبودم و هیچ درآمدی هم به دست نیاوردهبودم!
نکته را گرفتید؟!
من منتظر نماندم که درآمد بزرگی کسب کنم تا پس از آن سراغ آنها بروم. من منتظر نماندم تا 6000 دلار در ماه در بیاورم تا نشان دهم چهقدر آنها میتوانند بزرگ باشند. من می­دانستم که واقعاً چه چیزی در اختیار دارم همینطور هم با دیگران صحبت میکردم!
«خردهکاری» فایدهای برای شما ندارد. محافظهکار بودن فایدهای ندارد. منتظر موفقیت بودن، برای آن که به سراغ دیگران- مخصوصاً آدمهای موفق- برویم، هرگز هیچ فایدهای برای شما ندارد
یک ویولون Stradivarius، همیشه درجهی یک است؛ چه شما بلد باشید آن را بنوازید و چه نه! یک لامبورگینی مثل باد میرود؛ چه شما بلد باشید آن را برانید و چه نه! و نتورک، بهترین راه آزادی مالی در جهان است؛ برای آنها که تجربهای ندارند؛ سرمایهشان کم است و پارتی ندارند؛ چه شما آن را انجام دهید و چه نه!
حتی اگر شما دیروز کار را شروع کردهاید و 10 دلار هم در نیاوردهاید، پتانسیل درآمدی این کار برای افرادی که به سراغشان میروید کاهش نمییابد یا محدود نمیشود؛ همچنین اگر 5 ماه است که در این کار هستید و 10 دلار هم کسب نکردهاید! شما بهترین و بینظیرترین فرصت تجاری دنیا را در اختیار دارید. اینچنین آغاز کنید! و این، یعنی Posture!
برای معرفی کار به دیگران از آنان عذرخواهی نکنید. بدانید که چه فرصت بینظیری را در اختیار آنها میگذارید. به سراغ افرادی بروید که درآمدشان از حال حاضر شما بیشتر است؛ آنها که تحصیلاتشان از شما بیشتر است و آنها که در سطح بالاتری از موفقیت نسبت به شما هستند. شگفتزده خواهید شد وقتی میبینید که آنها پذیرا هستند؛ متوجه فرصت میشوند و شنوندگانی با ذهن باز هستند!
التماس نکنید؛ خواهش نکنید و دنبال افراد چنان راه نیفتید که گویی به آنها نیاز دارید. ارزش آنچه را پیشنهاد میکنید، با فروتن بودن، شل و ول بودن یا یک عذرخواهی پایین نیاورید!
بیش از 60 سال سابقه نتورک در کمک به مردم، سپر محافظ شماست. از تجارب بالاسری­هایتان به عنوان سپر محافظ استفاده کنید. خودتان را با این اطمینان که این تجارت به صدهاهزار نفر کمک کرده تا زندگی بهتر داشته باشند، مسلح کنید!
تلفن را بردارید … همین حالا … و به دشوارترین و خشنترین فرد لیست خود زنگ بزنید و با Posture با او صحبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...