درآمد از اینترنت محاله؟

درآمد ازاینترنت محاله؟
کسب ثروت و درامد اینترنتی  محال است؟
کسب درآمد اينترنتي کلمه اي بسيار شيرين است که امروزه در برخي از محافل ، جلسات کاري ، همايش و سمينار ها حتي در موقع تفريح با دوستان خود بسيار با اين جمله برخورده ايم که درآمد اينترنتي واقعيست؟ آيا براحتي مي توان همانند بسياري به ثروت اينترنتي برسيم؟ من به دنبال کسب و کار از طريق اينترنت هستم از کجا شروع کنم؟ اصلا کسب و کار اينترنتي چيست؟
پاسخ من به تمامي اين سوالات چنين است: در اين چند سال ميلياردها دلار از طريق کسب و کار اينترنتي در تراکنش و بسياري از اين مبالغ در بين شرکت هاي غير مطرح اينترنتي هستند پس سهم کسب و کار اينترنتي ما در اين بين کجاست؟
اجازه بدهيد قبل از هر چيز با تعريف و مدل هاي کسب و کار اينترنتي بيشتر آشنا شويم:
در تعريف ساده واژه کسب و کار اينترنتي به هر گونه کسب و کاري که با استفاده از ارتباطات راه دور و ابزارهاي مرتبط همانند اينترنت صورت پذيرد را کسب و کار اينترنتي مي گويند.
در نگاه کلي مي توان به اين موضوع اشاره کرد که کسب و کار الکترونيکي عبارتست از کليه فرايند هاي تجاري مبتني وب که مي توان به بخش هاي مختلف آن را توسعه داد.
کسب و کار اينترنتي مدل هاي بسياري دارد که در مقاله هاي بعدي حتما به آن اشاره خواهم کرد و براي کسب درآمد هاي اينترنتي بسته به محصولات و خدمات ، روش بازاريابي ، نياز بازار و مشتري متفاوت است.
کسب و کار اينترنتي را مي توان به چند دسته تقسيم کرد:
– ايجاد اجتماعات آنلاين همانند
– خريد، فروش و حراج کالاهاي مختلف
– تبليغات اينترنتي
– ارائه خدمات تخصصي به ديگران
– ايجاد امپراطوري اطلاعات، اخبار و آموزش
– تهيه و ارائه نرم افزارهاي مختلف
– چند رسانه اي يا مالتي مديا
– پيوستن به شبکه هاي واسطه گري
– خدمات مربوط به ايميل
– سرمايه گذاري مشترک
تقسيم بندي فوق بر اساس علمي و يا آکادميک نيست و فقط بر اساس تجربيات و دسته بندي کسب و کارهاي اينترنتي مي باشد.شايد با خود سوال کنيد که تمامي کسب و کار هاي اينترنتي براي ما ايران نيست، شايد از خود سوال کنيد که چنين فرصت هاي براي ما ايرانيان نيست.
من با اصرار زياد بر اين عقيده هستم که کسب و کار و درآمد اينترنتي نه تنها براي ما ايرانيان بسيار راحت بلکه يکي از بهترين فرصت هاي در چند سال اخير است. اجازه بدهيد مطلبي را از يک روزنامه و يک خبرگزاري رسمي در ايران با هم بخوانيم:
به گزارش خبرگزاري مهر، آمار منتشر شده بر روي وب سايت Internet World Stats نشان ميدهد تعداد کاربران اينترنت ايران در سال2011 نسبت به سال گذشته با افزايش 10 درصدي به تعداد 36 ميليون و 500 هزار نفر رسيده است ، به بياني ديگر بيش از 50 درصد از حدود ?? ميليون نفر کاربر اينترنت در خاورميانه ، به کشور ايران اختصاص دارد و اين با سرعت اينترنت ايران که در بين 168 کشور رتبه 167 دارد يک شگفتي محسوب مي شود.روزنامه دنياي اقتصاد نوشت: روند نفوذ اينترنت در زندگي روزمره ايرانيان همچنان ادامه دارد و در سالهاي اخير هم سرعت بيشتري پيدا کرده است تا حدي به طور ميانگين هر ايراني در هفته 21 ساعت آنلاين مي باشد. تعداد کاربران اينترنت پرسرعت -1، در ايران7000000 نفر است که اين رقم در مقايسه با سال گذشته رشد 12 درصدي داشته است. بيشتر از 57 درصدی از کاربران اينترنت در ايران هر روز از ايميل استفاده مي کنند.

با خواندن مطالب فوق به اين نتيجه مي رسيم که چه فرصت هاي زيادي براي ما ايرانيان وجود دارد.با روند و مشاهده رشد استفاده کنندگان از اينترنت در ايران به چه ميزان مي توان به سهم کسب و کار ، تجارت و درآمدمان کمک کرد.
اگر مطالب فوق را به دقت خوانده باشيد بيش از 50 درصدی مردم ايران از اينترنت استفاده ميکنند اين يعني بهترين فرصت براي کساني که خواهان ايجاد يک کسب و کار اينترنتي براي خود هستند.
اجازه بدهيد بهترين روش و فرمول را براي کسب و کار اينترنتي به شما هديه دهم:
کسب و کار اينترنتي موفق = بررسي و تحليل کسب و کارهاي موفق دنيا + خلاقيت و ابتکار
مهم نيست که در کجاي اين کره خاکي هستيد ، مهم نيست که چه سني داريد، مهم نيست که چقدر سرمايه داريد در کسب و کار اينترنتي يکي از مهمترين عوامل رشد و موفقيت داشتن خلاقيت و ابتکار است. بسيار
مهم است که بدانيم مردم ما در اين بازار به چه چيزهايي نياز دارند ، بسيار مهم است که خواسته هاي مردم ، شرکت ها ، سازمانها و همه افراد را بخوبي بررسي کنيم و با يک خلاقيت از طريق اينترنت به آنها خدمت رساني کنيم.
بسياري از افراد فکر مي کنند با راه اندازي فروشگاه اينترنتي و يا سايتهاي تبليغاتي مي توانند در چند ماه به ميليون ها تومان پول برسند، درست است که هم اکنون سايت هايي در ايران با خدمات اينترنتي خود به ميليون ها تومان رسيده اند ولي با خود فکر کنيم که آيا آنها هم از ابتکار، خلاقيت هاي ديگران کپي برداري کرده اند؟ سعي کنيد با خلاقيت خود در کشورمان اولين باشيم و با يک مشاور متخخص در کنار خود وب سايت خود را به پايگاهي براي درآمد بالاي اينترنتي تبديل کنيم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + نوزده =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...