خواستن توانستن است

خواستن توانستن است

شما مي توانيد هر چيزي را که مي خواهيد در زندگي خود بدست آوريد اگر به ديگران به اندازه کافي از آن چيزي که مي خواهند بدهيد! اگر چيز با ارزشي ارائه نکنيد چيز با ارزشي هم بدست نخواهيد آورد. سبک معامله شما توانگری و توانایی شما را تعيين مي کند.
نحوه معامله و برخورد با مردم ميزان موفقيت مالي شما را مشخص مي کند. هيچ کار ديگري بيش از اين بر درآمد شما تاثير نخواهد گذاشت. ال. رون هوبارد 4 نوع مبادله ارزش مشخص کرده است.
1. گروهي را در نظر بگيريد که پول مي گيرند ولي هيچ چيز تحويل نمي دهند. اين روش همان کلاهبرداري است. – ال. رن هوبارد
مثال هايي براي اين نوع دسته مي توان نام برد به اين شرح:
– شما به عنوان پيش پرداخت 1000 دلار به شرکتي مي پردازيد تا در
آينده يک اتومبيل به شما تحويل دهد اما اين شرکت اعلام ورشکستگي مي کند و شما هيچ خسارتي دريافت نمي کنيد. (بر اساس قوانين آمريکا)
– يک لوله کش لوله منزل شما را شل مي کند و نشتي را به شما نشان مي دهد و سپس آنرا براي شما تعمير مي کند و 159 دلار از شما بابت دستمزد دريافت مي کند.
– بعضي افراد در اداره شما از زير کار در مي روند. براي کار کردن کلي بهانه جويي مي کنند، رئيس خود را سردرگم مي کنند، کار خاصي انجام نمي دهند و آخر ماه حقوق خود را تمام و کمال دريافت مي کنند.
2. دومين نوع تحويل مشکل دار است. براي يک سفارش تعدادي يا کلي پولي پرداخت مي شود و فقط قسمتي از آن تحويل مشتري مي شود يا کالايي معيوب به مشتري تحويل داده مي شود. – ال. رون هوبارد
مثال ها:
– غرفه اي در يک نمايشگاه تجاري يا بازار به شما بقاياي يک گاو دو سر را به عنوان کالايي با ارزش عرضه مي کند اما در حقيقت اسکلت هايي عجيب به شما نشان داده اند.
– به يک آژانس مسافرتي براي يک تور 99 دلار مي پردازيد و در نهايت از هتلي بد بو و کثيف سر در مي آوريد.
– يک کارمند به جاي اينکه کار کند روزنامه مي خواند، در اينترنت به گشت و گذار مي پردازد، با تلفن وقت تلف مي کند. در حاليکه براي زمانيکه آنجا حضور دارد پول مي گيرد.
3. نوع سوم به عنوان تجارت قانوني و منصفانه شناخته مي شود. در اين نوع معامله سفارش و پول دريافت شده و کالا و خدمات دقيقا به همان شکلي که در خواست شده ارائه مي گردد. – ال. رن هوبارد
بيشتر کسب وکار هاي موفق از اين روش استفاده مي کنند.
– براي دو عدد تخم مرغ تازه پول مي پردازيد سپس دو عدد تخم مرغ تازه دريافت مي کنيد.
– کارمندي استخدام مي کنيد که به ازاي هر ساعت کارش 10 دلار دستمزد مي گيرد و کارمند شما پس از 40 ساعت کار 400 دلار دستمزد مي گيرد.

– براي قبض برق خود پول مي پردازيد و از الکتريسيته استفاده مي کنيد.
4. نوع چهارم کمتر معمول است و مي توان به آن معامله در فراواني گفت. در اين نوع معامله شما چيزي رايگان دريافت نمي کنيد ولي به ازاي پولي که مي پردازيد کالا و خدمات بيشتري دريافت مي کنيد. اين روش هنوز هم در دنياي کسب و کار جديد است و مي توان از آن براي موفقيتي فوق العاده بهره برد. ال. رن هوبارد

کسب و کار ها و افرادي که از اين روش بهره مي برند در حاليکه رقبا اوضاع خوبي ندارند پيشرفت مي کنند و کار خود را توسعه مي دهند.
– شما به يک نقاش پول مي دهيد تا يک تابلوي نقاشي براي شما بکشد و او علاوه بر اينکه نقاشي شما را آماده مي کند بدون اينکه پول اضافي از شما بگيرد آنرا قاب هم مي گيرد.
– شما به  يک گروه سرمايه گذاري املاک پول مي دهيد و آنها 12 درصد سود ساليانه را تضمين مي کنند اما 15  درصد سود نصيب شما مي شود.
– کارمند شما فقط کار خود را انجام نمي دهد بلکه کارمند جديد را هم آموزش مي دهد و بدون چشم داشتي تجربيات خود را در اختيار او قرار مي دهد او وقتي که کارمند ديگر بيمار است کار هايش را انجام مي دهد و موقتا مسئوليت هاي او را هم قبول مي کند بدون اينکه پول بيشتري در خواست کند.
کارمنداني که بيشتر از آنچه دريافت مي کنند خدمت مي کنند ترفيع مي گيرند، پاداش مي گيرند مزاياي بيشتر و بسياري چيز هاي ديگر نصيبشان مي شود. و همينطور امنيت شغلي آنها بسيار بالاتر از ديگر کارمندان است.
کسب و کار هايي که با سخاوت با مشتري رفتار مي کنند بيشترين مشتري را خواهند داشت و سرمايه گذاران تمايل زيادي به سرمايه گذاري روي چنين کسب و کاري خواهند داشت. چون وفاداري مشتريان تضمين شده است.
با اولين نگاه به نظر مي رسد که اگر بيش از انتظار مشتري به او کالا و خدمات بدهيم ضرر خواهيم کرد. اما در حقيقت شما براي شناساندن و مطرح کردن خود در بازار تلاش کرده ايد. و به کسب و کار خود ارزش بيشتري افزوده ايد بدون اينکه براي تبليغات خرج کرده باشيد.

بلاخره شما سر تر از همه خواهيد بود و مردم مي خواهند با شما کار کنند چون  در صدر قرار داريد. و شرکت شما در رقابت برتر از همه خواهد بود. شهرتي پيدا مي کنيد که بيش از انتظار شماست و بسيار بيش از سودي که ازآن چشم  پوشي کرده ايد بدست خواهيد آورد.
بنابراين به جاي اينکه سعي کنيد پول بيشتري بدست بياوريد سعي کنيد ارزش بيشتري ارائه نماييد و اين را سبک کار خود قرار دهيد و ببينيد چه رخ مي دهد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + سه =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...