خانواده شاد واقعی چه شکلیه

خانواده شاد واقعی چه شکلیه

خانواده شاد و اعضای خوشحال یک خانواده صمیمی بدون صرف هزینه شاد می شوند. آنها اعضای دیگر را نیز وارد این فضای پرانرژی می کنند تا حس بهتری داشته باشند، از تنهایی دورند و برنامه های ساده ای برای شادی دارند. زندگی خانوادگی می تواند گاهی چالش برانگیز باشد.احساسات و زندگی افراد زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید.ایجاد یک خانواده شاد کار سختی نیست و یا باعث دعوا زیادی نمی شود اما نیاز به تلاش تمام اعضای خانواده دارد و همه باید برای شادی دیگر اعضا اهتمام لازم را داشته باشند.

 1. هر کدام از آن ها انتخاب می کنند که بخشی از خانواده باشند:اگر اعضای اصلی نخواهند حضور داشته باشند، خانواده به هدفش نمی رسد. یک خانواده بودن مثل یک تیم بودن است – برای بهتر یا بدتر شدن با هم هستید. هر یک از اعضا نیاز دارند که تصمیم آگاهانه به عنوان بخشی از خانواده بگیرند، و این به معنای آن است که نقش خود را ایفا کنند و نسبت به بقیه خانواده محتاط باشند.
 2. آن ها پیوندهای اجتماعی قوی می سازند:خانواده ها تیم ها هستند و باید با هم متحد شوند، اما آن ها باید روابط اجتماعی قوی ایجاد کنند. زمانی که همسایگان خود را می بینید حرکت نکنید توقف کرده و یک مکالمه داشته باشید.بهتر است با هم در مجالس یا محافل اجتماعی شرکت کنید و از همان مکان مرکزی دوست انتخاب کنید ، دوستان یکدیگر را بشناسید – حداقل نام و مشخصات آن ها را بدانید.
 3. آن ها از راه خوب و بد به هم نزدیک می شوند:شما نمی توانید خانواده خود را تنها به این خاطر کنار بگذارید که سختی دارند. ممکن است فکر کنید که پدر و مادر شما بیش از حد سرزده وارد اتاق می شوند و در اتاق رخنه می کنند، ممکن است کودک عصبانی شود، اما باید با هم کار و آن را امتحان کنید. نمی شود وقتی همه چیز خوب پیش می رود، کنار هم باشید.
 4. آن ها مجاز هستند که در مورد خودشان صادق باشند:فقط به این دلیل که بخشی از یک خانواده هستید، نباید همه شما یک جور باشید. اگر بزرگترین کودک شما در فوتبال بازی می کرد، کودک کوچک را مجبور نکنید که بازی کند، به خصوص اگر بیشتر به هنر علاقه داشته باشد.در حالی که انجام کارها با هم، مانند تفریح کردن همیشه مفید است، کسی را وادار نکنید که علاقه ای داشته باشد که به طور طبیعی احساسی به آن ندارد، فقط به این دلیل که بقیه خانواده اینگونه عمل می کنند.
 5. آن ها زمان های خوبی را برای یکدیگر ایجاد می کنند:صحبت از بیرون رفتن با هم، و گذراندن زمان با یکدیگر به عنوان یک خانواده برای شادی حیاتی است. نمی توانید مثل یه خانواده احساس شادی کنید، اگر با هم نیستید! زمان با کیفیت به این معنا نیست که پول خرج کنید. زمان با کیفیت می تواند به سادگی یک خوردن شام با هم باشد .
 6. افراد مسئولیت شادی خود را به عهده می گیرند:نمی توانید به هیچ کس دیگری تکیه کنید تا شما رو خوشحال کند. این برای دوستان، همسر و خانواده هاست. شما باید قبل از اینکه بتوانید شادی را به خانواده بیاورید، آن را در خود ایجاد کنید.وابستگی به دیگران فقط به این معنی است که شما تقاضاهای نامعقول در مورد دیگران دارید و به طور بالقوه به شادی خود آسیب می رسانید. اگر همه اعضای خانواده روی شادی خود تمرکز کنند، پس این تمام چیزی است که آن ها را خوشحال می سازد.
 7. آن ها پیمان خود را حفظ می کنند:اگه نمی توانید روی خانواده خود حساب کنید، نمی توانید به هیچ کس دیگری اعتماد کنید. اگر قولی داده اید بهتر است آن را عملی کنید. اگر به والدین خود قول داده اید که نمرات خود را ارتقا داده اید، بهتر است مطالعه کنید. وعده هایی که به خانواده داده اید عمل کنید تا آن ها بدانند شما قابل اعتماد هستید.
 8. آن ها صبور هستند:همه چیز را یکباره انتظار نداشته باشید. تغییر زمان می برد و اعضای خانواده باید این موضوع را درک کنند و صبور باشند. ممکن است زمانی طول بکشد تا کودک متوجه شود که او نیاز دارد لباس هایش را جمع کند و کنار بگذارد. ممکن است قبل از انجام کار نیاز به یادگیری داشته باشد.
 9. اهل بخشش هستند:ممکن است مجبور شوید برای بخشش گرفتن از دوستان و یا همسر خود به هنگام اشتباهی خیلی زحمت بکشید، اما خانواده ها شاد کینه ای نیستند.آنها بهتر از هرکسی می دانند انسان هستید و هر کسی ممکن است اشتباه کند
 10. برای برقراری ارتباط از کلمات حساس استفاده می کنند:خانواده ها از کلمات تند استفاده نمی کنند تا یکدیگر را قطع کنند. آن ها سر و صدا نمی کنند و نق نمی زنند که توجه به دست آورند. آن ها از کلمات حساس برای ارتباط استفاده می کنند. این امر محیط عشق و حمایت را در خانه پرورش می دهد.
 11. آن ها احساسات خود را به اشتراک می گذارند:طبیعی است که فضای خود را در خانه بخواهید، اما خیلی تنها نمانید خانواده های خوشبخت احساسات را به اشتراک می گذارند. این به ایجاد یک خانه شاد کمک خواهد کرد، زیرا هر یک از اعضای خانواده می دانند که دیگران چه احساسی دارند. اگر خبرهای خوبی وجود دارد، به اشتراک بگذارید.
 12. مشوق یکدیگر هستند:خانواده ها یکدیگر را حمایت می کنند. آن ها زمانی که یک تست سخت و یا ارائه اصلی دارند، تشویق می شوند. آن ها زمانی که اعتماد نیاز دارند به ساخت یکدیگر کمک می کنند.
 13. آن ها با جدیت شروع به کار می کنند:اعضای خانواده باید در مورد تمام جنبه های زندگی تلاش کنند. اگر هر کسی کاریی که به آن محول شده را با تمام وجود انجام دهد خانواده با برنامه بهتری پیش می رود.
 14. از یکدیگر قدردانی می کنند:زمانی که اعضای خانواده تان با جدیت کار می کنند، به یاد داشته باشید که قدردانی کنید! فقط به این دلیل که همه شما خویشاوند هستید و با هم زندگی می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − سیزده =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...