ثبات

ثبات استمرار و یکنواختی در کار

ثبات (Consistency)، استمرار و یکنواختی در کار است درس چهارم از شش درس از زبان رندی گیج است.
کلمه ثبات، به اندازه اصطلاحاتی چون «راز های بازاریابی شبکه ای» یا «بازاریابی اینترنتی» جذاب و معجزه آسا به نظر نمیرسد؛ ولی همین عامل است که شما را در نتورک ثروتمند میسازد.
در واقع اگر بخواهیم یک تفاوت میان «ثروتمندان» و «کارگران» در نتورک مارکتینگ ذکر کنیم، آن تفاوت نحوه برخورد با ویژگی ثبات است.
حالا اگر من از شما بپرسم، شما با اطمینان خواهید گفت که در این کار با ثباتید!
بیشتر افراد چنین گمان میکنند؛ ولی بیشتر آنها، در فعالیت های تجاریشان حتی به این ثبات نزدیک هم نیستند!
بگذارید نگاهی بیندازیم که شما در این تجارت چگونه عمل میکنید:
اگر درس های مرا مدتی دنبال کرده باشید، میدانید که من جداً اعتقاد دارم شما باید با این کار همچون یک واقعه بسیار بزرگ و مهم در زندگیتان برخورد کنید و آنگاه حداقل روزی دو یا سه نفر را برای کار در نظر بگیرید.
بعضی به من تعهد میدهند که این کار را 6 روز در هفته انجا دهند و بعضی نیز تعهد 5 روز در هفته میدهند. البته منظورم انجام دو یا سه مشاوره در روز نیست؛ بیشتر افراد کار را به صورت پاره وقت شروع میکنند و بین 10 تا 15 ساعت در هفته وقت میگذارند؛ این افراد حداکثر میتوانند روزی همان 1 مشاوره را انجام دهند؛ منظورم از دو یا سه، تنها پیدا کردن افراد جدید در روز و کمی آمادگی دادن به آنهاست.
این کار میتواند به سادگی فرستادن یک E-mail برای دوستی باشد؛ یا دعوت کردن یک نفر برای تماشای فیلم؛ یا به سادگی این باشد که اجازه بدهید کسی بداند که شما تجارت خوبی دارید که میتواند برای او هم مناسب باشد و اگر بخواهد میتواند با شما تماس بگیرد تا بیشتر برایش توضیح دهید.
من اطمینان دارم زمانی که شما شروع به کار کردید و در ماه اول فعالیت تان، شما هر روز چنین میکردید؛ زیرا کار را روزی به حداقل یک نفر معرفی کرده اید. (مترجم: رندی گیج گذاشتن یک مشاوره در روز را در ماه اول آنقدر بدیهی میداند که چندان دربارهاش صحبت نمیکند! ) اما هم اکنون چطور؟ امروز، دیروز یا در طول هفته گذشته چند نفر را به فهرست تان اضافه کرده و کنجکاوی اش را تحریک کرده اید؟ ثبات یعنی ثبات و استمرار در همه چیز!

در گروه من، هفته ای یک جلسه لیدرشیپ برگزار میشود. معمولاً لیدرهای جدید، دو هفته ی اول شنونده هستند تا این که جلسه را در دست میگیرند و لیدرهای قدیمیتر، ماهانه به این جلسه می آیند؛ اما جلسه ی من هر هفته برگزار میشود. لیدرهای موفق، وقتی صحبت از جلسه هفتگی میشود، با ثباتند: آنها 52 جلسه در سال دارند؛ چون سال 52 هفته است.
همین اتفاق درباره مشاوره ها هم میافتد. مشاوره های شما در ماه اول روزانه یا یکروز در میان است؛ و سپس باید به صورت مستمر، هفتهای یکی، دو هفته یکی یا ماهی یکی (بسته به سیاست مجموعه تان) آنها را برگزار کنید. افراد جدید با هیجان منتظرند تا مشاوره­ هایشان شروع شود. سپس اینرسی و رخوت کار خودش را شروع میکند و کمکم تعداد کم میشود؛ هفته اول هر روز، هفته بعد یکی و هفته بعد … هیچ! آنها هیجانزده اند؛ اما بی­ثباتند.
همین اتفاق درباره جلسات آموزشی میافتد؛ آنها قدرتمند آغاز میکنند؛ اما پس از کمی، انواع عذرها را می آورند که نمیتوانند در آن زمان در جلسه آموزشی شرکت کنند! در ابندای کار، هیچ عذری وجود ندارد؛ اما هم اکنون آنها ثبات و استمرار (consistency) را از دست می­دهند و از آن صرف نظر میکنند و کارهایی مثل کوتاه کردن چمن حیات، کمک کردن به یک دوست در اسباب کشی، آمدن پدر و مادر همسر به شهر، بارش باران و … همگی عذرهای مناسب و پذیرفتنی به نظر میرسند تا آنها تجارتشان را به سادگی نادیده بگیرند! خوب. شما دارید چه میکنید؟ صادق باشید و یه خودتان نمره بدهید که واقعاً در این کار چه قدر با ثباتید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + هفده =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...