تفاوت بازاریابی و تبلیغات

تفاوت بازاریابی و تبلیغات چیست

افراد زیادی تصور می کنند بازاریابی و تبلیغات به یک معنا هستند و و از هر دو کلمه به یک منظور استفاده می کنند و به علت نداشتن دانش کافی نمی توانند بخوبی از آنها بهره ببرند. با این که هر دو با اهمیت و اساسی هستند و هدف هر دوی آن ها افزایش مشتری و فروش محصولات است اما در عمل بطور کلی با هم تفاوت دارند. دانستن تفاوت بازاریابی و تبلیغات و بکارگیری صحیح هرکدام از آنها بر پیشرفت شما تاثیر گذار خواهد بود.در ابتدا میخواهم هرکدام را بصورت مجزا تعریف کنم و پس از آن به بررسی تفاوت تبلیغات و بازاریابی پرداخته می شود.

  • تبلیغات (Advertising)

تبلیغات عملی است که معمولا با صرفه هزینه همراه است و در آن فروشنده یا تولیدکننده ای با انجام این امر سعی می کند، با معرفی و نمایش محصولات خود و بیان عرضه خدمات به مشتریان فعال، خریدار را از تولید محصول خود آگاه کند. تبلیغات با روش های گوناگونی انجام می شود.برای مثال معرفی و نمایش خدمات یا محصولات شرکت شما به مشتریان با پرداخت پول و از طریق فرصتهای جانبی مانند وب سایت های اینترنتی و بیلبورد ها را تبلیغات می نامند.

  • بازاریابی (Marketing)

بازاریابی به عنوان فرآیندی مدیریتی-اجتماعی تعریف می‌شود که با استفاده از آن افراد و گروه ها از طریق تولید و مبادله کالا با یکدیگر، به تامین نیاز ها و خواسته های خود می پردازند.

بازاریابی ارائه محصولات یا خدمات مناسب در بازار مناسب و با قیمت مناسب است. ضمن این که این تبلیغات کوتاه مدت را نباید با بازاریابی اشتباه گرفت، در بازاریابی باید از همه مفاهیم ، تعاریف روشن داشت و به بدانیم که باید برای انجام آن برنامه ریزی بلند مدتی داشته باشیم.

شما فعالیت هایی برای آموزش و تشویق کاربران به استفاده از محصولات و بهره مند شدن از خدمات شما برای گرفتن سهم خود در بازار، افزایش مشتری، افزایش درآمد، معرفی محصولات جدید خود و کسب اعتبار و شهرت انجام می دهید که عبارتند از شناختن هر چه بهتر مشتریان، پشتیبانی خوب و جلب رضایت مشتری برای سوق دادن استفاده مجدد از محصولات و همکاری دوباره با شما برای بهرمندی از خدمات ارائه شده انجام می دهید که باعث تبدیل شدن کاربران به مشتریان جدید و همچنین حفظ رضایت مشتریان قبلی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 4 =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...