شبکه گویای مسلم عابدی مدیسه
درباره من

درباره من

درباره من سلام دوست من در مورد درس خواندن و نمره گرفتن ،میان افراد جامعه من عقیده ای متداول دارم:« دانشجویان یا دانش آموزان زرنگی که نمره A می گیرند، آینده کاری تضمینی دارند و درآمدی آن چنانی منتظرشان است». ولی متاسفانه واقعیت چیز دیگری است. برای پیدا کردن کار، داشتن مدرک ضروری است ولی کسی به نمرات شما توجه نمی کند. وقتی فارغ التحصیل می شوید، مهم ترین عامل برای موفقیت و کسب شغل مناسب، دانش و توانایی انجام کارها در یک سیستم است.دانشجویانی که نمره C می گیرند، برای کلاس هایی که برایشان فایده ندارد، وقت خود را…[ادامه]

درباره من
خواندم !

تبلیغات بدون هزینه باشناسایی توصیه کنندگان

نوشته شده توسط در تاریخ تیر ۱۴, ۱۳۹۷ 1,044 views

تبلیغات بدون هزینه باشناسایی توصیه کنندگان

برای تبلیغات می توان از راهکار های کم هزینه یا بدون هزینه استفاده کرد.یکی از این تبلیغات بدون هزینه شناسایی نوصیه کنندگان است.
حدود دو سال قبل یکی از فراگیرانی که در دوره بازاریابی حضور داشت، پیش من آمد و خودش را معرفی کرد و گفت در حوزه طراحی گرافیک کار می کند.

 

 

پیشنهاد طراحی یک لوگو و کارت ویزیت جدید را دادند و من هم قبول کردم .با رفت و آمد و طرح های فراوان بالاخره لوگو مورد نظر طراحی شد و کارت ویزیت من را نیز طراحی و چاپ کردند.در مرحله بعد زحمت طراحی گرافیک سایت آموزش بازاریابی احسان نصیری را کشیدند. همه چیز عالی اجرا شد ،تمام تلاش خود را برای جلب نظر من صورت دادند ،و از همه این ها مهمتر و جالب تر هیچ مبلغی بابت این همه زحمت و وقت گذاشتن از من دریافت نکردند!

فکر می کنید چه انفاقی افتاد؟

در طی این دوسال هر جایی که مشاوره بازاریابی دادم و از من سراغ یک طراح گرافیک مطمئن گرفته شد ،من ایشان را معرفی کردم.(و ایشان ده ها و بلکه صد ها برابر هزینه های کاری که برای من انجام داد را بدست آورد.)
فرض کنید برای مسافرت به یک شهر جدید رفته اید،می خواهید برای ناهار به یک رستوران با کیفیت و مطمئن بروید ، به احتمال زیاد از یک راننده تاکسی در این رابطه پرس جو می کنید. راننده تاکسی در اینجا یک توصیه کننده است.
توصیه کنندگان : افرادی هستند که مشتریان بالقوه در رابطه با خرید محصول نظرات آن ها را جویا می شوند و بر تصمیم خرید مشتریان تاثیر می گذارند .
شما با شناسایی توصیه کنندگان حوزه کسب و کار خودتان و با معرفی محصولاتتان و تحت تاثیر قرار دادن آن ها می توانید تبلیغات بدون هزینه داشته باشید و فروشتان را به صورت فوق العاده ای افزایش دهید

به مثال های زیر توجه کنید:

  • *نویسندگان کتاب با ارسال کتاب برای اساتید آن حوزه می توانند فروش کتاب خود را بالا ببرند.(انتشارت گاج و قلم چی کتاب های خود را به صورت رایگان برای اساتید ارسال می کنند)
  • *تولید کنندگان مسواک و خمیر دندان با معرفی محصولات جدید خود به دندان پزشکان می توانند فروش خود را بالا ببرند.(خمیر دندان کرست و مسواک اورال بی)
  • *تولید کنندگان لوازم آرایشی می توانند محصولات خود را به آرایشگران و پزشکان زیبایی معرفی کنند.
  • *فروشندگان پروفیل upvc می توانند محصولات خود را به فروشندگان یراق آلات معرفی کنند.
  • *رستوران ها و هتل ها با تاثیر گذاری بر روی تاکسی های سطح شهر(مخصوصا تاکسی های فرودگاه ها)می توانند فروش خود را افزایش دهند.

همین الان فهرستی از افرادی که می توانند برای محصولات شما نقش یک توصیه کننده را ایفا کنند،بنویسید و برنامه های تبلیغاتی خود را برای آن ها طرح ریزی کنید.

برچسب ها : ، ، ، ، ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − هجده =