تاثیر اسم بر شخصیت و زندگی افراد

تاثیر اسم بر شخصیت و زندگی افراد

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چگونه اسم روی شخصیت ما تاثیرگزار خواهند بود؟ شاید برایتان عجیب باشد اما نام شما اهمیت بسیار زیادی در زندگی تان دارد. در واقع نام هر فرد هسته مرکزی شخصیت او است و شعور ذاتی او را نیز شکل می دهد و به این دلیل نام و اسم نشان می دهد ما که هستیم و مانند میراث و فرهنگ هر شخص عمل می کند. در واقع اسم ها در شکل دادن شخصیت ما تاثیرگزار هستند و می توانند تاثیرات مثبت و منفی روی آن بگذارند. به همین دلیل از خانواده ها انتظار می رود که یک اسم خوب برای فرزندشان انتخاب کنند و در این مورد عجله نداشته باشند.

احساسات در مورد نام می تواند خوب ، بد یا خنثی باشد. کودکان به طور ذاتی خلاق هستند و شرایط و محیط را به خوبی درک می کنند. اگر اسم فرزند شما کمی کمدی باشد، احتمالا علاقه او برای انتخاب نام مستعار بیشتر می شود و همین امر گاهی اوقات باعث اضطراب ، ترس و غم درونی او در زندگی خواهد شد.بعضی از افراد اسم چنگیز و اسکندر روی فرزندانشان می گذارند بدون اینکه توجه کنند این افراد در تاریخ دشمنان ما بودند و مسلماً این کار از لحاظ رفتاری تاثیرمنفی و بدی بر شخصیت افراد خواهد گذاشت همان طور که گفتیم از نظر رفتاری اسم دارای بار عاطفی و روانی برای اشخاص می باشد یعنی می توان گفت اسامی مذهبی هم در سرنوشت افراد نیز دخیل هستند پس بایستی بدانید در زمان کودکی اسامی نامناسب منجر می شوند که کودک مورد تمسخر واقع شود و رو به انزوا بگذارد و در پی آن گوشه گیری ، سرخوردگی و انزوا به بار بیاورد.

افرادی که نام محیط را روی آن ها می گذارند، مثل ایران، پاریس یا لندن ، ناخوداگاه تمایل پیدا می کنند که در آن مکان ها زندگی کنند. در هر کشوری افرادی که نام های خارجی داشته باشند ، شانس کمتری برای قبول شدن در مصاحبه های شغلی را دارند و افراد با نام های معمولی در این امر خوش شانس تر خواهند بود.البته که بعضی از مطالعات این یافته ها را تکذیب می کند، مخصوصا وقتی که بعضی از کمپانی ها سعی دارند افراد را از دسته ها و گروه های متنوع استخدام کنند. در کل می توان گفت که نام ها قدرت دارند و روی دیدگاه دیگران روی شما نیز تاثیر دارند.

اعتبار از طریق اسم

همانطور که در نمناک اشاره کرده ایم نام های خاص می توانند روی احترام دیگران به شما تاثیرگزار باشند. بعضی از نام ها معنی بسیار غنی دارند یا طرز ادا کردن آن بسیار جذاب و شیرین است ، این نام می تواند روی طرز فکر دیگران نسبت به شما تاثیرگزار باشد ، البته که هرگز نباید یک شخص را از روی نام خوب و بدش مورد قضاوت قرار داد.

تجسم کردن

زمانی که شخصی را ندیده ایم و تنها نام او را می شنویم ، تصورات زیادی در ذهن ما شکل می گیرد. در واقع سعی می کنیم از روی اسم او ، سن ، شغل ، شخصیت، جایگاه اجتماعی و دیگر ویژگی های رفتاری اش را حدس بزنیم . البته که گاهی اوقات تصورات ما خلاف واقعیت است و با دیدن فرد کاملا شوک می شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + 15 =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...