تاثیرات منفی دو اسمی بودن

تاثیرات منفی دو اسمی بودن

روانشناسان در کل جهان به این نتیجه رسیده اند که تغییر نام افراد امکان دارد در سبک شخصیتی و رفتاری آنها تغییرات فاحشی به وجود بیاورد حتی احتمال دارد این تغییر نام نشات گرفته از مشکلات ذهنی و شخصیتی فرد و یا تمایل نداشتن به دوران کودکی اش باشد. بنابراین والدین بایستی در اولین گام انتخاب نام فرزندان است دقت ویژه ای به خرج دهند تا منجر نشوند که افراد نام خود را تغییر دهند چرا که تغییر نام شکاف بزرگی با این وضعیت فعلی و کودکی افراد ایجاد می کند.

معمولاً کسانی که دارای دو اسم هستند و دوگانگی در نامشان مشاهده می شود مشکلات زیادی را از نظر احساسی و رفتاری تجربه می کنند به خاطر اینکه این افراد مدام در محیط های دانشگاهی ، اداری ، مدرسه و … با نام شناسنامه ای خطاب می شوند و در بین دوستان و اطرافیان و خانواده با نام دوم مورد خطاب قرار می گیرند که این جدا بودن اسامی در اماکن مختلف باعث جدا شدن احساس های رفتاری حاکم بر این محیط های مختلف خواهد شد.

بنابر این روانشناسان پیشنهاد می کنند که والدین با اکتفا به عرف ، فرهنگ و افکار حاکم بر جامعه اسم مناسبی برای فرزندان خود از همان آغاز تولد تعیین کنند تا او در آینده به اجبار اقدام به تغییر نام نکند. بارها ملاحظه شده است که پدر و مادر ها به هر دلیلی نامی در شناسنامه فرزندشان ثبت می کنند ولی او را با اسم دیگری خطاب می کند در حالی که این کار آنها در آینده تاثیر به سزایی در زندگی فرزندشان خواهد گذاشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + 12 =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...