ثروتمند ترین مرد بابل

بهترین کتوب روانشناسی و موفقیت دنیا

  • آیین دوست یابی

آيين دوست يابي كتابي نوشته شده به قلم دیل کارنگی است.آيين دوست يابي نخستین بار در سال ۱۹۳۷ نوشته و چاپ شد.دیل کارنگی کتاب‌های دیگری مانند آیین سخنرانی و آیین زندگی و بسیاری کتاب‌های دیگر هم نوشته است.آنچه بامطالعه‌ی کتاب ارزشمند آيين دوست يابي به دست می‌آوریم، آشنایی با قواعدی انسانی است که علا رقم گذشت سال‌های بسیار هنوز هم کاربرد دارد و استفاده از آموزش‌های این کتاب می‌توانید زندگی شخصی و روابط اجتماعی خواننده را دچار تغییرات بسیار مثبت کند.

آیین دوست یابی
آیین دوست یابی

داستان نوشته شدن این خلاصه کتاب :

بعد از خواندن کتاب آيين دوست يابي به دنبال خلاصه کتاب آن بودم تا بتوان آن را مرور کنم و از به گفته‌های آن عمل کنم، بعد از دانلود کردن چند خلاصه کتاب،آنچه می‌خواستم را نیافتم پس تصمیم گرفتم خودم آن را بنویسم تا دوستان دیگری هم که مثل من به دنبال خلاصه کتاب‌های کاربردی هستند بتوانند از این کتاب استفاده کنند.قواعد این بخش کتاب شامل ۶ قاعده است که در قالب ۹ فصل خدمت شما ارائه می‌شود.

  • ثروتمند ترین مرد بابل

شاید تاکنون این سوال را از خود پرسیده باشید که چرا برخی افرادی که سخت و مداوم کار می کنند در فقر و تنگنای مالی به سر می برند و افراد دیگر با کار کمتر، ثروتمندتر هستند؟ چه عواملی علت مشکلات مالی هستند؟ راهکار عملی برای حل مشکلات مالی را در کجا می توان پیدا کرد؟کتاب “ثروتمندترین مرد بابل” اثر جورج کلاسون کتابی است که تقریبا یک قرن است که به این سوالات پاسخ داده است. به نظر باورنکردنی می رسد که نزدیک یکصد سال نسخه ای برای حل مشکلات مالی در دسترس همگان است اما باز هم افراد بسیاری با مسایل مالی دست به گریبان هستند. نقل قولی از وارن بافت سرمایه گذار موفق امریکایی وجود دارد که ” رازهای موفقیت ساده هستند اما آسان نیستند“.

جورج ساموئل کلاسون نویسنده آمریکایی کتاب ثروتمندترین مرد بابل است که در سال ۱۹۲۶ جزواتی را درباره راه‌های رسیدن به ثروت منتشر ساخت که بعدها با ادغام ابن جزوات کتاب ثروتمندترین مرد بابل شکل گرفت. حکایت‌های کوتاه این کتاب برای خوانندگان زیادی الهام‌بخش بوده که باعث شده رفتاری مسئولانه داشته باشند. از جمله این افراد رابرت کیوساکی و دونالد ترامپ اشاره نمود.کتاب ثروتمندترین مرد بابل مجموعه ای از داستان های واقعی است که راهنمایی های مالی و سرمایه گذاری مشخص و معین و قابل اجرایی برای همگان دارد. در تمامی داستانهای کوتاه کتاب، علل مشکلات مالی بررسی شده و راهکارهای عملی برای حل انها ارائه شده است. هدف واقعی این کتاب ایجاد بینش مالی برای علاقه مندان به موفقیت مالی است تا به کمک آن ثروتمند شوند،ازثروت خودنگهداری کرده واز درامد حاصل ازآن ثروت، ثروت بیشتری تولید کنند.در این کتاب استفاده از قوانین مالی به شکل روشنی توضیح داده شده است. تفاوت این کتاب با تعداد بیشمار کتاب های شبه روانشناسی که فقط رویابینی و مثبت اندیشی را توصیه می کنند ارائه راهکارهای عملی و ساده است. راز ثروتمند شدن در این جمله خلاصه شده است ” اول سهم خودتان را از درآمد خود بردارید”. رابرت کیوساکی نویسنده کتاب مشهور پدر پولدار، پدر فقیر این جمله را این چنین تفسیر می کند: در پس این جمله پرورش مهارتهای نظیر انظباط شخصی و مالی، صبر و شکیبایی و استقامت و پایداری نهفته است. مطالعه این کتاب و انجام مراحل عملیاتی آن به همه کسانی که دغدغه تامین مالی آینده خود را دارند، توصیه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 − 4 =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...