بهترین رفتار با شوهر کم حرف

بهترین رفتار با شوهر کم حرف

 • برای با هم بودن وقت بگذارید

زوج هایی با یکدیگر کمتر صحبت می کنند که دائما به فکر کار و یا بچه های خود هستند . این زوج ها باید برای با هم بودن وقت بگذارند و زمانی را برای کارهایی مانند تفریحات، پیاده روی ومسافرت اختصاص دهند تا از این مشغولیت ها دور شده و بتوانند با هم بیشتر ارتباط برقرار نمایند.

 • مهارت گوش دادن را نیز بیاموزید

هنگام حرف زدن همسرتان به صحبت های او گوش کنید و وسط حرف هایش صحبت نکنید و یا با او مخالفت نکنید تا او به صحبت کردن با شما ترغیب شود.

 • بحث سازنده داشته باشید

علت کم حرفی برخی از مردان این است که دوست ندارند جو خانه را متشنج کنند و بنابراین از بحث فراری اند زیرا همسرشان با کوچکترین بحث واکنش نشان می دهد . پس اگر می خواهید با همسرتان حرف بزنید و بحثی سازنده و نه مشاجره داشته باشید باید اشتباهات گذشته او را یادآوری نکنید ، از به کار بردن الفاظ منفی و جملاتی که با «تو هرگز…» یا «تو همیشه…» شروع می شوند، دوری کنید. در صورت بروز مشکل و صحبت درباره آن ، همه تقصیر ها را به گردن شوهرتان نیندازید و راه حلی برای مشکلتان به دست آورید

 • ممکن است کم حرفی همسرتان به علت دوست داشتن شما باشد

اکثر مردها دوست ندارند مشغله های فکری شان را با همسر خود درمیان بگذارند و او را دچار نگرانی و اضطراب کنند. اگر همسر شما نیز به تازگی به علت مشکلات شغلی و یا مالی کم حرف شده ، علت این کم حرفی او را بی توجهی نگذارید بلکه این کار همسرتان و بیان نکردن مشکلات کاری در خانه نوعی توجه و دوست داشتن شما است .

 • شرایط مناسب برای صحبت کردن ایجاد کنید

اگر همسر کم حرفی دارید و دوست دارید که او حرف بزند ، از غر زدن خودداری کنیدو از او پرسش های مکرر نمایید و با آرامش و محبت حرف بزنید تا به حرف آید .

 • بپذیرید که مردان کم حرف ترند

مردان با زنان متفاوتند و کمتر از آنان به ارتباط برقرار نمودن تمایل دارند پس نباید از همسرتان توقع داشته باشید مانند شما حرف بزند و همه جزئیات را بیان نماید . صحبت درباره جزئیات برای او سخت است همانطور که حرف زدن درباره سیاست و فوتبال برای شما خسته کننده و سخت است.

 • شاید همسرتان درونگرا باشد

چنانچه در نمناک گفته ایم در این شرایط بهتر است به شخصیت همسرتان پی ببرید شاید علت کم حرفی او درون گرا بودنش باشد . اگر شما فردی برون گرا هستید انتظار نداشته باشید همسرتان نیز مانند شما باشد و انتظارتان باید با روحیه، شخصیت و توانایی های او متناسب باشد.بی انصافی را کنار بگذارید و از همسر درون گرای خود انتظار صحبت بیش از اندازه در حد شوهر دوستتان و… نداشته باشید زیرا همانطور که شما نمی توانید کم حرف باشید، او نمی تواند پرحرف باشد.

 • سوالات تک جوابی از او نپرسید

اگر می خواهید همسرتان بیشتر صحبت کند سوالاتی از او نپرسید که او بتواند با یک کلمه جواب شما را بدهد بنابراین بهتر است سوالات جزیی تر از او بپرسید تا او مجبور گردد با دقت و بیشتر با شما حرف بزند.

 • موقعیت شناس باشید

در زمانی که همسرتان آرام است با او صحبت کنید و فقط به زمان هایی که خودتان راغب به صحبت کردن هستید توجه نکنید مثلا با همسرتان بعد از بازگشت از کار و در زمان خستگی زیاد حرف نزنید.

 • عصبانی نشوید و سکوت نکنید

اگر هنگام صحبت با همسرتان او پاسخ شما را نمی دهد و حرف نمی زند بهتر است شما عصبانی نشوید و سکوت نکنید بلکه علت به فکر فرو رفتن او را دریابید و از او دراین باره سوال کنید ، اگر او باز هم پاسخ نداد، بگویید می خواهید درباره آینده صحبت کنید و منتظر شنیدن نظراتش هستید.

 • به زبان بدن خود توجه کنید

اگر می خواهید همسرتان با شما بیشتر صحبت نماید ، هنگام حرف زدن او ، تماس چشمی برقرار کرده و به او توجه کنید و هرگز هنگام صحبت کردن شوهرتان، کاری انجام ندهید و کتاب ورق بزنید تا همسرتان فکر کند به او بی توجه هستید و کم حرف بزند . در گفت و گو باید حالت چهره تان خنثی باشد، بدنتان آرام و لحن صدایتان معمولی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + شانزده =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...