با ببرها قدم بردار

 

با ببرهاقدم بردار

گويي بعضي از افراد در تجارت چوب جادويي دارند، نه فقط به اين خاطر که به پول و ثروت زيادي دست مي‌يابند ( هرچند که اين تنها دليل خوبي است) بلکه به اين دليل که در هر کاري تاثير مثبتي به جا مي‌گذارند. براي ايشان تجارت نوعي لذت است. آن‌ها سخاوتمندانه اين حس خوبشان را به ما منتقل مي‌کنند. اين افراد مانند ببر هستند. گرچه تعدادشان زياد نيست اما به راحتي مي‌توان آن‌ها را از ميان انبوه جمعيت تشخيص داد. آن‌ها رهبران کارآمد و قدرتمند جنگل هستند.
زيرا در دنياي تجارت امروز کمتر مي‌توان چنين افرادي را پيدا کرد. دنياي تجارت پر از شرکت‌هاي ورشکسته و مديران نالايقي است که فقط شرايط را بدتر مي‌کنند.
انسان‌هاي موفق، افرادي هدفمند هستند.

ببرهاي واقعي  همگي افرادي هدفمند هستند. آن‌ها در تمام ابعاد زندگي، اهدافي را براي خود تعيين مي‌کنند. اين افراد اهداف شخصي و کاريشان را يادداشت کرده و به انواع کوتاه مدت، ميان مدت و بلند مدت طبقه بندي مي‌کنند.
داشتن هدف به ما کمک مي‌کند روياهاي‌مان را به حقيقت برسانيم، از وقت و انرژي خود درست استفاده کرده و با برنامه‌ريزي صحيح به نتايج مطلوبي دست يابيم.

رويا پردازان

روياهاي بزرگ داشته باشيد. بيشتر افراد براي انجام کارها،  ماه‌ها و سال‌ها از تعداد محدودي از توانايي‌هايشان استفاده مي‌کنند. اين‌ها نمي‌توانند افراد تاثير گذار باشند. افراد موفق با کارشان زندگي مي‌کنند و نفس مي‌کشند، مي‌خوابند و روياپردازي مي‌کنند. اين عشق و علاقه ساختگي نيست. اگر نسبت به کارتان اين عشق و علاقه را نداريد و يا نمي‌توانيد سختي‌ها و مشکلات آن را تحمل کنيد، بهتر است کار يا اهدافتان را تغيير دهيد.

قدرت افراد

همه‌ي ببرها گروهي از افراد علاقه‌مند و ماهر را در کنارشان داشتند.  به طور کلي اطرافيان تاجران موفق کساني هستند  که به اندازه‌ي خود او موفق‌اند.
افراد موثر و کار‌امد با شرايط و سنين مختلف سر راه‌تان قرار مي‌گيرند. آن‌ها لزوماً جوان، خوش قيافه و تحصيل کرده‌ي دانشگاه نيستند. موتسارت اولين آهنگش را در ? سالگي ساخت. بيل گيتس، ثروتمند‌ترين فرد دنيا، ?? ساله بود که مايکروسافت را تاسيس کرد. اماري‌کراک، بنيانگذار مک‌دونالد، اين شرکت را در سن ?? سالگي افتتاح کرد.
افراد مناسب را در کنار خود نگه داريد، افرادي که به‌دردتان نمي‌خورند، از خود دور کنيد و فقط آن زمان مي‌توانيد به جلو حرکت کنيد.
انتخاب افراد مناسب، حفظ آن‌ها و انگيزه دادن به آ‌ن‌ها براي رسيدن به اهداف فروش و راهنمايي و تشويق آن‌ها عواملي است که با موفقيت سازمان‌ها ارتباطي تنگاتنگ دارد.

عملکردي متعادل

اين‌که هميشه کار کنيد و از زندگيتان لذت نبريد، نه تنها از شما انسان افسرده‌اي مي‌سازد، بلکه شانس ببر بودن را هم از شما مي‌گيرد. تعادل داشتن در زندگي و کار از اهميت بالايي برخوردار است. اغلب افراد به اشتباه فکر مي‌کنند فقط بايد بر کارشان تمرکز کنند تا موفق شوند. برقراري تعادل ميان زندگي و کار، چيزي بيشتر از يک اصطلاح است. در واقع اين تعادل، کليد داشتن يک زندگي خوب است و به همين خاطر از نظر ببرها اهميت بسياري دارد.
تحقيقات نشان مي‌دهد تعادل لازم ميان زندگي و کار در بسياري از خانواده‌ها وجود ندارد. مديران موفق بايد از نظر احساسي، آماده‌ي رويارويي با مشکلات و سختي‌هاي کار روزانه باشند. اين نياز فقط از طريق داشتن يک زندگي خانوادگي آرام تامين مي‌شود.
حفظ ارزش‌هاي خانوادگي و پايبندي به اصول اخلاقي به اندازه‌ي موفقيت در يک پروژه کاري اهميت دارد. به اين ترتيب داشتن زندگي خانوادگي موفق به معناي بي توجهي به موفقيت‌هاي شغلي نيست. يکي از ببرها در اين باره مي‌گفت: حاکم بودن فضايي سرشار از عشق در محيط خانه، پايه و اساس زندگي است.

محتوا مهم‌تر از ظاهر است

تا چند وقت پيش، وب سايت‌ها پر از طرح‌هاي گرافيکي و انيميشن‌هاي چشم‌گير بودند. البته طراحي زيبا هنوز نيز ارزش و اهميت زيادي دارد اما آنچه امروزه اهميت دارد اين است که سايت‌تان آسان و تاثير‌گذار باشد، ابزارهاي موثر براي رشد کاريتان به شمار آيد، خدمت رساني را تقويت کند و هزينه‌ها را کاهش دهد.
تبليغات پر زرق و برق گرچه زيبا هستند اما رسيدن به اين اهداف را دشوار مي‌کنند. طراحان وب‌سايت‌ها جزوه يکي از اين سه گروه هستند: گروه اول مي‌توانند سايتي مفيد و موثر را طراحي کند.
گروه دوم تجربه بازاريابي دارد  و مي‌تواند وب‌سايت را به مکانيسم بازاريابي براي جذب مشتريان جديد تبديل کند.
گروه سوم مي‌داند که چطور مي‌تواند بازديد کنندگان را جذب سايت کند.
به ندرت فردي مي‌تواند جزوه هر سه گروه باشد و همه‌ي اين کار‌هاي مهم را انجام دهد.  از اين گذشته اگر بهترين وب‌سايت جهان را داشته باشيد اما کسي از آن بازديد نکند، پولتان را هدر داده‌ايد.
علاوه بر آن فراموش نکنيد که بايد شرايط و امکانات لازم براي برقراري ارتباط مشتريان با خودتان را فراهم کنيد. قانون اين است که مشتري با ? بار کليک بتواند به هر اطلاعاتي که لازم دارد دست يابد.

جملاتي از چند ببر بزرگ

در زندگي و تجارت، خطر ? گناه بزرگ وجود دارد. اول اين‌که بدون فکر کاري بکنيد و دوم اين‌که اصلا کاري نکنيد.
بزرگترين افتخار ما اين نيست که هرگز شکست نمي‌خوريم، بلکه اين است که بعد از هر شکست برمي‌خيزيم.
براي رسيدن به موفقيت، ابتدا بايد باور داشته باشيم که مي‌توانيم.
همه‌ي روياهاي ما مي‌تواند به حقيقت بپيوندند اگر و فقط اگر جرات دنبال کردن آن‌ها را داشته باشيم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × سه =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...