شبکه گویای مسلم عابدی مدیسه
درباره من

درباره من

درباره من سلام دوست من در مورد درس خواندن و نمره گرفتن ،میان افراد جامعه من عقیده ای متداول دارم:« دانشجویان یا دانش آموزان زرنگی که نمره A می گیرند، آینده کاری تضمینی دارند و درآمدی آن چنانی منتظرشان است». ولی متاسفانه واقعیت چیز دیگری است. برای پیدا کردن کار، داشتن مدرک ضروری است ولی کسی به نمرات شما توجه نمی کند. وقتی فارغ التحصیل می شوید، مهم ترین عامل برای موفقیت و کسب شغل مناسب، دانش و توانایی انجام کارها در یک سیستم است.دانشجویانی که نمره C می گیرند، برای کلاس هایی که برایشان فایده ندارد، وقت خود را…[ادامه]

درباره من
خواندم !

بازاریابی مشارکتی چیست و چگونه کار می کند؟

نوشته شده توسط در تاریخ مهر ۱۴, ۱۳۹۷ 986 views

بازاریابی مشارکتی چیست و چگونه کار می کند؟

بازاریابی مشارکتی (Affiliate Marketing؛ که با نام های بازاریابی پورسانتی و یا سیستم همکاری در فروش و بازاریابی رابطه ای نیز شناخته می شود) یکی از روش های بازاریابی اینترنتی است که در آن فروشنده (یا شرکتی که یک محصول یا خدمت را ارائه می کند) بر اساس سیستم پرداخت به ازای عملکرد به ناشر هزینه پرداخت می کند. بنابراین تنها زمانی به ناشر تبلیغ مبلغی پرداخت می شود که نتایجی مانند فروش یا یک مشتری راغب (زمانی که کاربر یک فرم یا ثبت نام را تکمیل می کند) از فعالیت او کسب شود. بازاریابی مشارکتی یک معامله برد-برد است، چرا که لازم نیست فروشنده هزینه هنگفتی را در شبکه های پرداخت در ازای کلیک مانند AdWords گوگل، adCenter مایکروسافت یا جستجوی یاهو صرف کند، در حالیکه هیچ تضمینی برای نتایج آنها وجود ندارد.

تعریف عبارات کاربردی در بازاریابی مشارکتی

بازاریابی مشارکتی یک نوع از بازاریابی عملکرد-محور است که در آن یک کسب و کار به ازای هر بازدیدکننده یا مشتری که توسط بازاریابی شریک (affiliate) جذب می شود به او پاداش می دهد. این حوزه، چهار نقش آفرین اصلی دارد: فروشنده یا تبلیغ کننده (= merchant که با عناوین خرده فروش یا برند نیز شناخته می شود)، شبکه (=network که حاوی پیشنهاداتی برای انتخاب توسط شریک است و پرداخت ها را بر عهده دارد)، انتشاردهنده یا ناشر (= publisherکه با عنوان شریک یا affiliate نیز شناخته می شود) و مشتری.

بازاریابی مشارکتی چگونه کار می کند؟

  • شما به عنوان شریک در یک برنامه مشارکت ثبت نام می کنید و یک لینک مشارکت (یک آدرس خاص که حاوی نام یا شماره مخصوص کاربری شریک است) را دریافت می کنید.
  • برای تبلیغ و ترویج محصول یا خدمات فروشنده از لینک مشارکت خود استفاده می کنید.
  • یک مشتری روی لینک مخصوص شما کلیک می کند و وارد وبسایت تبلیغ کننده می شود.
  • تبلیغ کننده یک کوکی (cookie) در رایانه مشتری ذخیره می کند.
  • مشتری کالا یا خدماتی را از وبسایت تبلیغ کننده سفارش می دهد.
  • هنگامی که مشتری فرآیند تکمیل خرید و پرداخت را انجام می دهد، تبلیغ کننده کوکی رایانه او را بررسی می کند.
  • تبلیغ کننده کوکی مشارکتی که متعلق به شماست را تشخیص می دهد و پاداش خرید را برای شما منظور می کند.
  • تبلیغ کننده گزارش های مشارکت شما را به روز می کند.
  • بر اساس سیاست پرداخت تبلیغ کننده، کمیسیون ها –معمولا به صورت ماهانه- پرداخت می شوند.

 

 

 

 

 

 

برچسب ها : ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =